Používáme cookies. Více informací zde. OK

8tt - bije už srdíčko?

misa3206
9. zář 2015
Ahojky holky,

mám otázku sem objednaná na první kontrolu u gynekologa začátek 8tt, jak je to se srdíčkem? Bude už určitě vidět že bije, nebo je možné, že ještě ne? Děkuji za odpovědi 🙂 Míša
ty_na
9. zář 2015
Už by mělo být viditelné 😉
bajana
9. zář 2015
Určite nie, ale ak veľkosť bude zodpovedať tt, tak by malo byť aj biť
maudn
9. zář 2015
pokud tt, na který jsi objednaná je 8.mý i podle ovulace, tak určitě bít bude (tj. pokud si měla ovulaci třeba o deset dnů později, tak se může stát, že srdíčko ještě bít nemusí,ale dle menstruace už tam má být)
misa3206
autor
9. zář 2015
nooo na začátek 8tt... tak sem právě zvědavá a trošku se bojím aby bylo vše OK 🙂
angelsb
9. zář 2015
Nám bilo 7+2
misa3206
autor
9. zář 2015
děkuju za odpovědi, a brali ste sebou i přítele/manžela? Ten můj by u toho rád byl, jen nevím jestli to není ještě brzy 🙂
kejt29
9. zář 2015
U nas uz bilo od 5+6, ale pokud jsi mela ovulaci pozdeji, tak jeste nemusi 😉
dasha12
9. zář 2015
Ano...od 7tt zacina bit 🙂
rory121
9. zář 2015
U nas bije a jsem 6+6, manzela jsem sebou brala, tak se pani gynekolozka divila, ze tu je tak brzy, ze panove chodi pozdeji, kdyz jde neco lepe videt🙂, ale manzel jit chtel
lucykal
9. zář 2015
u nás bilo 5+5
urum
10. zář 2015
to uz by melo, ale pokud ne, tak mohla byt pozdejsi ovulace.
misa3206
autor
10. zář 2015
@rory121 mám to stejně právě 🙂 tak se radši ještě zeptám sestry... ale asik ho sebou vezmu 🙂 už jen jako psychickou podporu v čekárně 😃 asi budu dost nervózní...
stepankaw
10. zář 2015
@misa3206 Dokud je vyšetření vaginálně, tak bych manžela zatím nebrala, až bude utz přes bříško, tak určitě ano 🙂
kejt29
10. zář 2015
Ja brala az na velky utz, to uz slo mimi pekne videt 🙂
terezamiminko
13. únor 2016
Ahojky ja mela srdicko už v 5+6tt. A stále krásné bije 🙂 j
irennn
13. únor 2016
Já mela srdíčko 6tt, ale byla to jen blikající tečka.manžela bych vzala nejdřív 9-10tt kdy už to trošku vypadá jako miminko
terezamiminko
13. únor 2016
Moje krásné miminko už se srdickem 5+6tt
pilisecka
15. únor 2016
Ahojky, podle Wiki je srdeční tep aktivní již od 6.tt viz.: https://www.modrykonik.cz/6-tyden-tehotenstvi/

Já jsem ostatně taky zvědavá až půjdu na 1.ultrazvuk co všechno půjde vidět, hlavně se těším na to srdíčko 🙂 Kontrolu mám naplánovanou na téměř konec 8.týdne, tak snad už tam bude 🙂
moncicak1991
16. únor 2016
Ahoj holky čekáme s přítelem první miminko, podle poslední MS 20.12.2015 jsem dnes v 8týdnu + 2dny.
12.února jsem byla na prvním ultrazvuku a bylo vidět jen rybí oko.
Včera jsem byla na kontrole,další ultrazvuk kamarádka byla se mnou,já jsem ultrazvuk neviděla doktor ho měl otočený na sebe,druhou obrazovku tam nemá a byl tam prý vidět malý "mravenec" (jak říká kamarádka) že vypadal jak písmeno C. A když jsme se ptali zda je vidět srdeční činnost,tak doktor říkal,že ne,ale že si myslí že tam je. A podle velikosti prý odpovídá 8 týdnu.
Tak nevím co si mám z toho vydedukovat. Všude čtu,že srdíčko je vidět už i v 7 týdnu.
Mám přijíd na kontrolu za 4 týdny.
Děkuji moc všem, za info.
geminiska
16. únor 2016
@moncicak1991 Chápu to dobře, že jsi byla byla na kontrole na konci 8tt, doktor neslyšel srdeční činnost a jdeš až za 4 týdny na kontrolu? Já byla v 7tt, srdíčko nebylo a na kontrolu jsem šla za necelý týden..
moncicak1991
16. únor 2016
@geminiska no byla jsem tam včera byl to docela rychlí ultrazvuk + měření tlaku a kamarádka co tam byla se mnou se ho ptala zda je už vidět srdíčko a on říkal,že ne ale že si myslí že tam je. A říkal,že mám dojíd za 4 týdny a už by to mělo být i na fotku
kotty
16. únor 2016
@moncicak1991 Co to je za hloupost až za 4 týdny ? někde jsem četla že srdíčko vzniká ca 21.den , každopádně kolem toho osmého týdně by už mělo být
kotty
16. únor 2016
jinak já měla poslední ms 4.12. a srdíčko jsem poprvé viděla na kontrole 20.1. , takže jestli u tebe byla poslední ms 20.12. tak ať počítám jak počítám tak mi to vychází ... nemá tvůj dr. zastaralý utz ?
moncicak1991
16. únor 2016
@kotty
v těhotenské průkazce mám první ultrazvuk co se zapisuje na 12-14 týden. Za ty 4 týdny to bude odpovídat 12 týdnu co už je na zapsání do té průkazky. Tak si myslím že asi zkrz to. byla jsem tam před 11 dny poprvé a to mi dělal první ultrazvuk a bylo tam to rybí oko.
Já sem totiž přešla od své původní doktorky k němu na doporučení kamarádky. U doktorky co jsem byla před tím,když jsem z 5ti testů zjistila,že jsem těhotná, tak ta mi pro změnu nechtěla vzít ani krev natož dělat ultrazvuk. Tak kvůli tomu jsem šla jinam navíc jí už bylo skoro přes 70 a hodně lidí si na ní ztěžuje,že nedělá vyšetření co by měla a kašle na ultrazvuky,dělá jen 4x za celé těhotenství
geminiska
16. únor 2016
@moncicak1991 No, já bych si teda vyžádala ultrazvuk o hodně dříve. Co je to za doktora, který řekne "srdíčko nevidím, ale myslím, že tam je". Bud ho vidí a je tam, nebo ho nevidí.
moncicak1991
16. únor 2016
@geminiska a ultrazvuky mám oba přes břicho
geminiska
16. únor 2016
@moncicak1991 A proč ne vaginální? přes břicho se dělá později..
myjusiatko
16. únor 2016
@misa3206 brala, ale cakal v cakarni. Takto skoro sa UTZ vacsinou este robi vaginalne, tak u toho uplne byt nemusel. 😃
moncicak1991
16. únor 2016
@geminiska

to já nevím, já tomu nerozumím
proto se ptám tady na vše
geminiska
16. únor 2016
@moncicak1991 Zkus se podívat na stránky znamylekar.cz a tam si svého doktrova vyhledej, na recenze. Každopádně bych pro svůj klid podstoupila vaginální utz. No, nevím, pokud to doktor neudělal sám o sobě, jestli je dobrý. Zvlást, když máš jít na potvrzení srdíčka až ve 12tt.

Sem začni psát odpověď...

Odešli