Ach ty prsa...Jaké máte zkušenosti v těhu?

dasipe
5. lis 2021

Ahoj všem. Momentálně jsem v 6tt a mám poměrně typické příznaky jiného stavu, jako mnoho z nás...no..jde mi o to, že mě začala trápit bolest prsou. Já vím, je to normální, protože se prsa v těhotenství zvětšují... JENŽE... odjakživa jsem měla fakt malá prsa (což mi v běžném životě nijak moc nevadí). Ženské tělo není dokonalé, každá má prostě jedno menší a druhé větší. To tak prostě je. Ale dnes jsem s hrůzou zjistila, že díky zvětšování mám jedno opravdu výrazně mnohem větší, než to druhé. Navíc to, které je větší, mě bolí mnohem víc, než to menší. A tak mě zajímají vaše životní zkušenosti...? 😁

dasipe
autor
5. lis 2021

Ještě jsem zapomněla dodat, těhotenství se u mě opakuje po 10ti letech, tak jsem spoustu věcí už zapomněla..😀

ellyem
5. lis 2021

Neboj, až se ti nalijí prsa po porodu, tak budeš ještě vzpomínat na tuhle bolest 😅

krisstina93
5. lis 2021

Taky to mam, běžně mám jedno malinko větší, ale fakt o tom vím já, nikdo jiný si toho nevšimne, velikost tak acka. V těhotenství už to jedno mám větší minimálně o velikost, takže mám teď ve 28tt z lehce nesoumernych áček jedno C a druhé D 😂 ještě že je zima a dá se to zamaskovat svetrem :D v minulém těhotenství mi prsa moc nevyrostla, tak nemám s čím srovnávat, ale po porodu se nalila a zvětší ještě tak o 2 velikosti a po ukončení kojení se opět smrskla ještě na menší, než sem měla před dětma 😅

anabel321
5. lis 2021

Já jsem na tom úplně stejně.....prostě si musíme zvyknout 🙂

palja
5. lis 2021

@dasipe no úplně tě chápu. Já mám malá prsa celý život, takže doma ani nenosím posprsenku. Teď jsem podruhé těhotná, prsa větší, ale hlavně mi vadí jak prsa nalehaji na břicho. V prvním těhotenství mi dokonce od 20tt teklo mléko, měla jsem úplně mokrá kola na tričku 😄🤦‍♀️ no a teď mliko jen kape.
No a pak se dcera kojila asi rok a půl jen z jednoho prsa, to druhé už prostě nechtěla. Tak si asi dovedes představit ten rozdíl ve velikosti 😄😄😄
Takže u mne sice trochu jiné problémy, ale taky řeším jen prsa.

dasipe
autor
5. lis 2021

@ellyem
@krisstina93
@anabel321
@palja
Moc děkuju za uklidnění 😀 už jsem si začínala připadat, že jsem mimozemšťan 👽 😀😀😀 každopádně budu doufat, že to všechno bude probíhat v rámci snesitelnosti. Kojit mě stejně nenechají, tak jsem zvědavá, co mě ještě s těma mejma citronama čeká 😉

kecupka66
6. lis 2021

@dasipe Já mám dost malá prsa a navíc to levé výrazně větší než pravé..a všichni mi říkali jak se po porodu zvětší.. tak leda houby! 🤣 Mám je max o číslo větší (možná ani to ne) a to snad jenom to levé..pravé zůstalo stejně zakrslé a navíc v něm není skoro žádné mléko.. 🤣 to prostě nepochopíte..🤦‍♀️🤣

delphine1
6. lis 2021

@dasipe jen ze zvědavosti kdo te nenechá kojit a proč??
Nejsem nějaká šílená biomatka, jen by mě zajímalo kdo ti má do toho co kecat 😆🤷‍♀️

marselina
6. lis 2021

@dasipe taky jsem měla vždycky mala prsa Bečka a byla jsem rada. Tehu jsem u sebe poznala růstem prsou, jsem 27tt a prsa už mam Ecka. Porad děsně bolí a jedno prso mam také vetsi. To nejhorší teprve přijde až se začnou nalevat mlékem🙈🙈. Teď mam ty prsa děsně tezky a strašně teplý.

dasipe
autor
6. lis 2021

@kecupka66 tak super, jsem ráda, že nejsem sama 😁

dasipe
autor
6. lis 2021

@delphine1 beru léky, se kterými kojit nemůžu. A abych byla upřímná, vůbec mi to nevadí... Když jsem tenkrát kojila syna, bylo to hrozný. Trpěla jsem jako zvíře, co kojení to potoky slz, strašný, ale opravdu strašný bolesti, díky bohu, že ta hrůza trvala jen 5 týdnů. Fakt už to v životě nechci zažít.

dasipe
autor
6. lis 2021

@marselina tybrďo, už o 3 velikosti? Tak to je masakr 🙊😀

marselina
6. lis 2021

@dasipe je to masakr. Vždycky jsem říkala doma ze bych rada silikony ptz jsem měla prsa fakt malý. Co mam teď ty balony vím ze žádný silikony fakt nechci 🤣

kristrin
12. lis 2021

@dasipe Ahoj, naprosto Téě chápu, mám úplně stejné pocity, bolesti i fyziologii. Prsa jsou dobrým a celkem přesným rozpoznávání signálem. 😇 Momentálně jsem v 7tt a na prsou cítím asi největší napětí i bolesti z celého těla. 😆 Včera jsem si dokonce koupila v DM německou mast na bradavky a snažím se je promazávat a tím hydratovat, aby tolik nepnula 😊 Přeji jen vše dobré! 🙂

dasipe
autor
13. lis 2021

@kristrin už se mi to docela ustálilo takže zatím dobrý, teď mě spíš trápí celodenní nevolnosti...😩

kristrin
14. lis 2021

@dasipe Mně ještě úplně ne, ale za to ty celodenní nevolnosti se včera taky dostavily. Jak s nimi bojuješ? 🙂 Mně docela pomáhají ta zázvorova lízátka, včera jsem spořadala 2 a popíjím mátové a heřmánkove čaje. 😊 Ať je Ti dobře. Drž se! 🌻

kristrin
14. lis 2021

@dasipe jinak, co se týče homeopatik, nejúčinější je sepia. https://svethomeopatie.cz/hledam_homeopatika.ph...

dasipe
autor
14. lis 2021

@kristrin no já tak nějak od každého trochu. Mám koupený lízátka gravi pop, ty docela jdou, pak mám v záloze ještě studenou colu ale ta jak kdy, pak jsem začala usrkávat kojeneckou vodu (a to je co říct, protože když mi někdo nabídnul holou vodu, tak jsem pomalu z kapsy tahala krucifix a plivala oheň 😀), pak teda bojuju dost s jídlem. Fakt malý porce a mezi nima vždycky něco... Je fakt že mátový čaj mi zabírá taky krásně, jen se v těhotenství prý moc nemá pít takže tak nějak pořád zkouším co funguje... Naštěstí díky bohu nezvracím ale nevolnosti mi dávají zabrat 24hodin denně...😩

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru