Devátý měsíc, kvanta sladkého. Podělíte se o vaše těhotenské stavy?

10. zář 2022

Ahoj! Začínám devátý měsíc a připadám si jak z jiné planety. Jednak mám neuvěřitelný syndrom hnízdění, jsem náladová a vytočí mě kde co (se divím, že se se mnou manžel ještě nerozvedl) a žeru neuvěřitelně mnoho sladkého. Právě akorát dojídám Lion, v sobě již mám dva Flinty, Deli, Banány v čokoládě a ještě mě čeká Snickers... To vše jsem zvládla na jeden zátah. Nepřijde mi to normální, ale já si nemůžu pomoct... V běžném životě se stravuji celkem zdravě, ale to, co žeru v těhotenství, je fakt hrůza.
Pojďte se se mnou, holky, podělit o vaše těhotenské stavy, ať se uklidním, že v tom nejsem sama 😀

vikinkav
10. zář 2022

Jee to jsem mela taky, takovyho sladkyho jsem v zivite nesnedla, klidne i 2 tabulky cokolady denne!

elesse
10. zář 2022

Ja jsem na sladke i normalne, ale ten posledni mesic to bylo porad, pecivo s medem, tycinky, cokolada, zmrzlina…

tami91
10. zář 2022

Taky jsem to tak měla, nikdy jsem nebyla na sladký, jsem spíš masožravec a raději jsem vždy sáhla po chipsech.. no bohužel se mě ty chutě na sladké nepustily ani po porodu a tabulku čokolády denně dám i dneska 😅🙈 To se ta kila budou hubnout jedna báseň určitě 😁

klokanka31
10. zář 2022

Já na konci těhotenství jedla točenou zmrzlinu,ale opravdu ve velkým. To jsem za den dovedla dát i 8 porcí. Plus meloun a jahody, to jsem jedla po kilech.

terkezz
10. zář 2022

@klokanka31 ježis zmrzlina, tu jsem taky na konci valila jak divá😂😂 s melounem a ředkvičkama k tomu

martina_slama
10. zář 2022

Já sice nezažila devátý měsíc, rodila jsem o měsíc dřív, ale sladkého jsem měla do zásoby 😀 Jako palačinky s čokoládou na večeři a dojíst se pistaciovou deli, sojovym sukem a tabulkou Milky nebyl problém. Zajímavé je, ze jsem ani tolik nenabrala, tak max cca 10 kg - což někomu přijde hodně, ale me to přišlo dobry. Teď mám dost zive dítě, tak ještě asi uzitkuje tu energii, co jsem mu tam posilala 😀

klokanka31
10. zář 2022

@terkezz Si vzpomínám, nějak 3 dny před porodem jsme byli s manželem na výletě, jeli jsme cca 200 km, a každých asi 50 km jsem potřebovala zmrzku. A pak po cestě domů už byl večer, já se bála že už nikde jinde zmrzka nebude, tak mi manžel koupil u stánku xxl zmrzlinu. Jenže v autě mi tak zachutnala že manžel musel čekat až ji sním, a běžel mi ještě pro další 🤣

lenerka1
10. zář 2022

Jo...plechovka Salka padla na posezení 😁

maxulekapcule
11. zář 2022

Jeee, já teda nijak extra nejedla, ale ty nálady ... 🤣
Ale měla jsem to hned na začátku, v obou případech. Normálně jsem se s chlapem po obojí rozešla, jak mě sral 🤣

tasimia
11. zář 2022

Já neměla ani moc chutě :D. Jako ke konci jsem ujizdela na štěstí na slaném, korbaciky, různé uzené sýry atp. Díky bohu za domácí, protože na tom ujíždím od porodu do teď..😂
A nálady to jsem byla jak na houpačce :D ale zase musim zaklepat na chlapa jsem si nic nevylila, spíše jsem pořád brečela, a tam koťátko a tam někdo dal miminko do babyboxu, a Titanic jsem viděla tak stokrát😂
Pak jsem si musela zakázat dojaky.. jenže jsem brečela i u Berusky a Černého koucoura jak se koukaly u nás neteře. Bída :D.

drakenn
11. zář 2022

Já jsem hodně nemohla spát, tak jsem ujížděla na chlebu s povidlama. Snědla jsem v noci i 4 krajíce

aspie83
11. zář 2022

Já měla u obou těhotenskou cukrovku, takže chutě musely jít stranou 🙈 u prvního jsem na začátku fakt trpěla 🙈

veru181
11. zář 2022

Tak pěkně děkuji, ráno jsem si musela koupit Flinta 😀 Na sladké mám taky velkou chuť, naštěstí zatím ne až takhle moc, ale kdo ví, co si ještě mrně vymyslí 🙂

eleanor151515
11. zář 2022

Pre mna najlepsie sladke na svete je klobasa a slanina 🤣 a to som v tehul chcela jest na kvanta.. ale v 9.m som vyhladavala prevazne pikantne 🙈

terkezz
11. zář 2022

@klokanka31 já si taky jezdila pro točenou vanilkovou do kýblu a šup domů s tím😂😂

hojda
11. zář 2022

Mně na kontrole v porodnici říkali, že je před porodem dobré sladké omezit, že se pak lépe hojí po porodu.

janina228
11. zář 2022

@lenerka1 a co teprve takový to karamelový Salko🙈.. to byly časy😂..

veronikec
12. zář 2022

Se synem jsem jedla v podstatě jen sladké.. Sladkou snídani, sladký oběd, mezitím něco sladkého 😂 nepribrala jsem skoro nic, zato po porodu jsem v tomhle modu pokračovala a teprve tehdy přibrala přes 10kg 🤦‍♀️😪

amenophus
12. zář 2022

Ja mela v obou tehotenstvich divny chute a zravou hlavne ze zacatku, pak uz tolik ne. Zato po porodu! Jak kojim tak zerunjak nezavrena a presne jak uz nekdo zminil - tabulka cokolady za den zadna mira. Taky jsem se pred itehotnenim stravovala celkem zdrave :D

jankavranova
12. zář 2022

Nejhorší to bylo s dcerou, jak jsem nebyla na sladké nějak extra zvyklá, tak co jsem ji čekala, musela jsem mít každý den něco sladkýho, ale fakt. U kluků to moc neznám a teď mě spíš trápí, že po čemkoliv sladkým mám v puse strašnou pachuť...

ronyx
12. zář 2022

Což o to, jsem ve 30 tt a chutě na sladké mám taky obrovské. Bohužel mám ale těhotenskou cukrovku, musím si píchat inzulín, takže na nějaké mňamky můžu zapomenout 🙈😁🤷‍♀️ no aspoň moc nepřeberu 😅

2hanah
12. zář 2022

To mi nepřijde normální, toto vše s prominutím sežrat za jedno odpoledne ani jako těhotná a pátrala bych, co Vašemu tělu chybí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru