Šílené stavy v prvním trimestru

1maminkaa2
5. únor 2016

Dobrý večer, vím, že nevolnosti a podobné neduhy jsou v těhotenství normální a zvlášť v prvním trimestru, ale ještě jsem neslyšela o nikom, kdo by dopadl, tak jako já...říká se, že těhotenství není nemoc, ovšem já už týden ležím jen v posteli a nejsem schopna se vůbec postavit na nohy...i na pitomý záchod jdu jen jednou za den, protože prostě tam nedojdu...točí se mi neskutečně hlava a nevolnosti mám takové, že to ani popsat nejde...ještě jednou říkám, chápu, že nevolnosti a podobné k těhu patří, ale toto je extrém...nejsem fakt schopná vůbec žít, jít na wc, nic...večer mě do sprchy táhne manžel a já se tam minimálně 5x vyvrátím málem (manžel mě chytá a hlídá) a pořád bych jen zvracela...je to opravdu šílené a já už nevím jak dál :( nejsem cíťa, něco vydržím, ale toto se opravdu nedá :( setkala jste se některá s někým, kdo by to měl jako já ? a ne že sem tam, ale opravdu den co den, že nejsem schopná už vůbec ničeho a jsem v takovém šíleném stavu ???

koordinatorka_odboje
5. únor 2016

Do nemocnice na kapacky

lucie255
5. únor 2016

Urcite bych navstivila lekare....az takove nevolnosti nejsou normalni..at je brzo lip.

marton
5. únor 2016

@1maminkaa2 ano,znám to.Do cca 15 tt jsem jen ležele a zvracela.Nakonec jsem skončila na kapačkách.Týden,ale nevím zda to k něčemu bylo.Bylo to tak šílené,že mi manžel řekl,že mi nikdy nebude vyčítat,když budu chtít jít na potrat.A to bylo plánované těhotenství.Tak si asi dovedeš představit,jak jsem vypadala.

lucyp13
5. únor 2016

Určitě do nemocnice to už je na kapacky,klidne bych zavolala i zachranku.btw. Takove nevolnosti mela i vévodkyně Kate ;)

1maminkaa2
autor
5. únor 2016

@koordinatorka_odboje
@lucie255 u své doktorky jsem byla, za celý týden jsem nevytáhla patu z postele a nemohla jsem ani vstát, jediná má ,,vycházka" za celý týden (od minulého pátku) byla návštěva mé doktorky, kde mě doslova donesl manžel pod paží...fakt se neudržím ani na nohou :( no a dopadlo to tak, že nemocnici lékařka zamítka s tím, že pokud nezvracím x krát denně, stejně by mi tam nepomohli...což je asi pravda, nicméně stejně neznám nikoho, kdo by měl až takový problém...jedno dítě už mám a tohle jsem teda nikdy nezažila

1maminkaa2
autor
5. únor 2016

@marton tak to se mám možná ještě na co těšit :( jsem teprve v 8.týdnu ale toto trvá už od 4...ještě před testem už mi takhle bylo...i když teď se to ještě zhoršilo, předtím jsem jakžtakž ještě fungovala, teď nejsem schopná se jít ani vyčurat...manžel je se mnou chvíli doma, ale to do budoucna taky neřeší situaci

marton
5. únor 2016

@1maminkaa2 no holka to je tak nastejno.Mě začalo být špatně tak v 5-6tt.Ulehla jsem na začátku února a poprvé sama ven trmavají jsem jela 23.3.Jelikož měl manžel narozeniny a já mu strašně chtěla něco koupit 🙂 .Zhubla jsem asi 7 kilo.Žila jsem jen v posteli.Naštěstí jsme měli koupelnu u ložnice,tam jsem se téměř plazila.Nepomáhalo nic,žádné babské recepty.Jíš něco nebo to nedáváš?

marcicek84
5. únor 2016

jo, taky jsem to měla těžké, ale chodila jsem do práce, no 2 měsíce si nepamatuju kdo za mě tu práci dělal, ale ta prácebyla lepší varianta než ležet v posteli a blít, tak jsem to ráno nějak rozchodila, vždykcy mále omdlela v tramajce, pak to bylo lepší, a jak jsem přijela v 5 h domu po večeři vše vybilé a motolice, tak jsem spala do rána a ráno zase na stejno. Pomohl mi EMESIN na nevolnosti, to jsem i něco v sobě udržela, ono to motání hlavy je z toho, že bliješ a málo piješ a a vše vybilješ, tak nemáš živiny, pak taky pomohl hroznový cukr, já v podstatě žila 2 měsíce jen na jahodách, to jediné jsem snesla, jahodové nanuky, jahody s cukrem, rohlík a jahody, jahodový jogurt, pravda, že přes poledne jsem oběd snesla a udržela, tak aspoň jedno jídlo...no kromě jahod snídaně a večeře letěla...

1maminkaa2
autor
5. únor 2016

@marton jím, snažím se...jde to blbě, ale dostanu do sebe aspoň něco

@marcicek84 to ti závidím v podstatě, že jsi na tom byla takhle...nevím jestli jsem to fakt popsala dobře, ale já nejsem schopna to rozchodit, nejsem schopna vstát ani...a to podotýkám, že zvracím jen opravdu výjmečně, ale ty nevolnosti jsou naprosto šílené a fakt se nepostavím na nohy a točí se mi hlava tak děsně že sotva si vleže podložím hlavu tak to se mnou sekne...tohle už podle mě ani snad nemůže být těhotenstvím jen...musím to začít nějak ještě řešit, protože takhle to dál nejde...předtím to bylo hrozné ale fungovala jsem, teď už týden nemůžu vleže ani zvednou hlavu...

1maminkaa2
autor
5. únor 2016

Doufám, že se to brzy zlepší už..

marcicek84
5. únor 2016

@1maminkaa2 - no a já s tím točením hlavy a zatměními před očima klusala na bus a pak přesupovala na tramvajku, mně se to povedlo rozchodit tak, že jsem hodně větrala v místnosti, tím hroznovým cukrem ještě v posteli, pak čerstvým ranním vzduchem, v bude tramvajce vždy otevřené okýno, v kanclu taky, pravda, že jsem to měla tak do té 9-10 h a pak od 17 h...zkus ten EMESIN není na předpis...a ono to chce asi vyzkoušet, jo dr. na gyndě mi naordioval na to pivo (max. jedno malá denně) nebo kolu, taky zabíralo, ale u toho piva jsem měla strach...
jo a taky jsem si vzala 1 den volno celý den a holka to jsem měla celý den takový stav jak mi tu popišuješ, prostě mě to ještě víc vzalo...ale v tvé kůži nejsem, to co jsm zaažila mi přišlo už na hranicic snesitelnosti, pokud bys to měla mít horší, tak to už by asi i na tu hospitalizaci i bylo...určitě to nepodceňuj, kamarádce přišli s při taktéž šílených nevolnostech a točení hlavy na špatnou fuknci štítné žlázy a už tak brzy na těhotenskou cukrovku...jak to zaléčila, tak už bylo líp...

1maminkaa2
autor
6. únor 2016

@marcicek84 No manžel si vzal pár dní volno, abych si mohla odpočinout a fakt jen ležet a ono je to vážně od té doby ještě horší, takže na tom něco bude...jinak lehce jsem si doma vyvětrala, ale ať mi není zas zima, protože to zhorší všechno, dala si bonbon sladky a pomalu se zvedala z postele aby se mi nezatočila hlava (nezatočila), začla se procházet po pokoji, prodýchávala jsem si tu nevolnost skoro jako bolesti u porodu :D a světe div se !!! Je mi doslova výborně 🙂 Není to asi univerzální rada pro všechny, ale mě teda zabrala na jedničku ! Jinak procházky mi nepomáhali, protože jsem se pořád snažila tu nevolnost potlačit a spíš honem honem at už jsem doma a ležím...teď jsem se na to vykašla a vyšlo to a je mi fajn 🙂 jinak hrozně mi pomáhá veškeré ovoce ještě na to nejhorší...pivo už mi bylo taky doporučeno (ne lékařem teda ale už mi to taky někdo říkal), ale jakožto úplný abstinent si nedám ani v těhu loka...i kdybych si sem tam dala normálně, tak v těhotenství mi je to proti srsti a prostě to ne 🙂 já si naordinovala kopu jablíček 🙂 Jinak štítnou žlázu mám v pořádku a i cukrovka je ok, nemám ji...hold, těhotenství je někdy vážně náročné, ale co bychom pro ty naše malé krásné miminka neudělaly že...🙂 🙂 užívejte si těhulkování a přeji hodně sil, štěstí a krásná, zdravá miminka !!! 🙂

kittym
6. únor 2016

@1maminkaa2 ahoj, ležela jsem dva měsíce.. Měřili ti tlak? Za vetsinu toho u mě mohl nízký tlak.. Musíš vydržet, zlepšování u mě nastalo v 15tt teď už rel.dobry! Mně pomáhali pomeranče a pom.dzusy, resp.nic jiného jsem nedala.. Pak jsem objevila jahody a ještě se dá zkusit meliun vodní 🙂 je to silenej nápor na psychiku když člověk nemůže nic vid..

karlajasmine
6. únor 2016

@1maminkaa2 to zní jako hodně nízký tlak, pijes? Mě na tohle pomáhalo dat si kafe, který jsem pak hned vyblila,ale tlak mi tím stoupl, pij co jen to jde, třeba nápoje s bublinkama, a ležet je to nejhorší co můžeš dělat, fakt. Běžte se manželem na prochazku, ať te drží, nechoď nikam daleko a pij.

adau
6. únor 2016

To se musí řešit, hned. Může to být "jen" tlak, ale jestli skoro nejíš a jen zvracíš, chybí ti spousta vitamínů a prvků, tak pak není divu, že nemůžeš fungovat. Hybaj k doktorovi a tfuj tfuj tfuj, drž se! 🙂

dana3262
6. únor 2016

@1maminkaa2 tak tohle znám. První 3 měsíce jsem ležela v posteli. Staršího mi nosili jen na kojení. Na wc jsem lezla po 4 protože jsem prostě nemohla chodit. Nezvracela jsem extrémně často, tak normálně. Za den 1-2 housky se sýrem a ochucena minerálka. Jedíne, co jsem do sebe dostala.
Porad jsem chodila k dr, ale miminko bylo ok, takže se nic neresilo. Po pár měsících jsem taky chtěla kapacky, ale prý netřeba.
Postupem času jsem zacla trošku chodit, ale musela jsem být v předklonu, jinak bych sebou sekla. Byla jsem schopná jíst jen cukety a brambory. Každý den. Nepřibrala jsem nic, ba naopak k porodu jsem šla o 1kg lehčí. Po porodu jsem měla -8kg a pak další 4kg zhubla péči o děti a 5ti měsíčním kojenim obou. (Dostala jsem se na 47kg/175cm)
Pak přišly deprese, zhoršení panickych úzkosti..hrůza...asi to utrpení bylo dlouhý.
Do teď se v tom placam, už 5 let.

Co tím ale chci říct...dítě je naprosto zdravý, v pořádku, porod v pohodě.. nestresuj se. Oni tě pohlidaji. 😣😙 drž se!

marcicek84
6. únor 2016

@1maminkaa2 - já jsem ráda, že ti aspoň něco pomohlo, jako říkám, ty stavy jsem měla šílené, ale to, že jsem nezůstala ležet, nějak jsem ráno vstala, bombon s hroznovým cukrem opravdu udělal své a pak na večer, kdy jsem měla nejhorší nevolnosti jdem zobala ten emesin, abych se byla schopna něčeho najíst (někdy vždy vyblito,, někdy udrženo), na tom jsem fungovala 2 měsíce a taky jsem přežila, můj úbytek váhy byl -5 kg. Ono je základ čerstvý vzduch a ráno rychlý cukr a neležet, pomalu vstát, zkoušet to, třeba na chvíli lehnout, ale pak zase vstát apod. Mě to právě drželo do 18-20 tt, začlo mi to od 9 tt, ale nejhorší to bylo mezi 11-13 tt, myslím si ale, že tím, že jsem do té práce musela (spíš asi chtěla) dojít, že mi to hodně pomohlo nakonec...věřím, že když už víš jak na sebe, tak už to nějak půjde 😉

mimimi433
6. únor 2016

Měla jsem tyto úžasné stavy 4. měsíce. Nic jsem v sobě neudržela shodila jsem 9 kg. Všude mě vodili, jakmile jsem vstala,šla jsem k zemi. Na to zvracení jsou nějaké čípky, ale v česku už nikde nejsou- doktor se mi je pokoušel sehnat. Někomu pomáhají ty zázvorové lízátka- já jsem na zázvor alergická- takže bohužel.Určitě řešit s doktorem. Já jsem měla výhodu že jsem nebyla žádné tintítko, když jsem otěhotněla, takže měl prcek kde brát. Jinak bych byla taky na kapačkách. Ono na každého funguje něco jiného, já za ty 4 měsíce na nic nepřišla, tak držím pěsti ať ti to odezní a máš klid.

zandi
6. únor 2016

@1maminkaa2 Přesně tento stav jsem měla minutý týden, do té doby se to "docela" dalo. Též jsem nebyla schopna dojít na wc, zvracela jsem i vodu. Manžel zavolal do porodnice, kde hodlám rodit, kde si mě nechali cca 4 dny kapačkách, kde mě dali umělou výživu a poté mě zavodnili. Účinek byl téměř okamžitý. Ještě jsem pak dostala čípky na nevolnost. Teď jsem ještě týden doma, ale je mi 1000x líp. Tělo máte dehydrované, proto nespolupracuje, doporučuju opravdu vyrazit do nemocnice, tam vám pomůžou. Já se tomu nejdřív bránila, ale uvědomila jsem si pak, že nejde jen o mě.

1maminkaa2
autor
6. únor 2016

@zandi
@mimimi433
@adau
@dana3262
@karlajasmine Holky nevím jestli jsem označila všechny, ale nechce se mi to vyspisovat jednotlivě, těch reakcí je tu docela dost, až jsem to nečekala 🙂 Abych odpověděla tak nějak shrunutě, tak piju normálně i jím, tlak mám tak akorát, štítnou žlázu atd. taky vše dobrý (testovali vše snad) a nakonec je to opravdu jen těhotenstvím a ničím jiným...jinak nezvracím právě vůbec (za celou dobu se stalo fakt asi jen dvakrát že jsem zvracela), ale to točení hlavy a slabost šílená to byla hrůza...a je fakt že ležet bylo to nejhorší co jsem mohla udělat, tak mi to totiž vzniklo...nevolno mi bylo sice už od nějakého 4. - 5. týdne ( ještě před těhu testem) a trošku mi bylo taky tak slabo, ale dalo se to tak normálně, fungovat jsem mohla 🙂 pak se mi to začlo horšit v době kdy jsem měla možnost proležet celý víkend a od té doby jsem vlastně nefungovala (což bylo celkem vlastně 6 dní vkuse)...ležení mi to zhoršilo a od té doby co se posteli vyhýbám (ne úplně samozřejmě, ráda si pospím na chvíli i po obědě klidně) je mi fajn 🙂 ono neplatí to určitě asi pro ty co opravdu prozvrací celé dny, ale já nezvracím vůbec a ani jsem nezvracela, takže mě to teda pomohlo...od včera mi je úplně skvěle, ráno mi bylo trošku blbě, ale stačilo si dát čaj a sušenky a bylo mi fajn a funguju už normálně celý den 🙂 tak aspn že tak 🙂 přála bych každé, aby to nakonec měla taky takhle v pohodě 🙂 je to hrozné úleva moct zase fungovat a hlavně si užívat všechno to pěkné bez pocitu že to s vámi sekne co chvíli :D 🙂 Holky děkuji za podporu a mějte se moc krásně 🙂

1maminkaa2
autor
6. únor 2016

A hlavně asi jsem tak trošku exot, ale jak se všude píše, že se má dávat vychazené všechno, že to uleví, tak já to mám přesně naopak...žádná z rad mi nefunovala, za to teplý čaj (který má nevolnost údajně zhoršit) mi zabírá tak, že je mi absolutně skvěle hned po něm za chvíli...tak nevím no...asi je nejlepší si sám přijít na to co funguje vám, než hledat na internetu nějaké rady...zkusit ano, ale pokud nezabírá zkoušet dál co vám vyhovuje 🙂 viz já a ten teplý čaj 🙂

1maminkaa2
autor
6. únor 2016

Holky musíte prostě poslouchat své tělo a zkoušet, věřím, že taky najdete něco co vám dovolí fungovat úplně normálně 🙂 a taky poslouchat lékaře samozřejmě, pokud tam je nějaký zdravotní problém, tak samozřejmě ležet, já ho naštěstí nemám (ťuk ťuk). Držím vám palečky ať to všechny v pohodě zvládnete 🙂 na konci téhle dlouhé cesty je totiž ta nejkrásnější odměna ! 🙂 Vytoužené miminko 🙂

marton
6. únor 2016

@1maminkaa2 no tak to je super.Takový pozitivní skok za 24 hodin.Tak ať je stále lépe 🙂 .

teereka
9. únor 2016

Koukám, že v tom nejsem sama! Já už jsem druhý týden na PN, jelikož jsem nebyla schopná ani vstát z postele, natož dorazit do práce a nějakým způsobem tam fungovat. Zvracení v jakoukoli denní dobu nezávisle na tom, zda něco sním či ne, pocit jak při kocovině! Motání hlavy, slabost...no šílený! Sice mám čípky na nevolnost, ale mám pocit, že nijak moc nezabírají. Navíc mě teď z too neustálého zvracení začalo pálit v krku...ani při prvním těhotenství jsem takový stav neměla ☹ Procházky nepřipadají v úvahu, bych sebou šlehla jen co bych všla z domu...no budu taky doufat v hezčí zítřky 🙂

marton
9. únor 2016

@teereka Hodně sil.Je to vyčerpávající.

1maminkaa2
autor
14. únor 2016

Holky tak já se od té doby pořád držím a vypadá že už mě to vážně přešlo a to nejhorší mám za sebou ...teď už dobrý...jsem 9týdnů těhotná, tak prý už to může odeznívat...vše v pořádku jinak, maličké roste jako z vody 🙂 snad vás to taky holky brzy přejde tyhle stavy, ani jsem si nedokázala představit jak je to šílené, kdybych to sama nezažila...já ale jen týden...teda týden toho nejhoršího, že jsem fakt nebyla schopna nic...předtím mi taky bylo blbě, ale šlo to ustát v pohodě a fungovat...teď už mi není nic, jen mírná únava mě stále provází ale to si nestěžuji, jsem vděčná

blecha94
15. únor 2016

Já měla nevolnosti cca do 16 týdne, nejhorší kolem 12. týdne a vůbec nejhorších bylo 5 dní, kdy jsem nebyla schopná se vzpřímit do svislý polohy. Ležela jsem, snažila se nehýbat, nejedla jsem a brčekm srkala po mililitrech Colu, což bylo to jediný, co jsem okamžitě nezvracela. Čůrala jsem do kýble, abych nemusela nikam chodit... 😀 Teď se tomu směju, ale tehdy jsem myslela, že umřu. Pořád se mi navalovalo, neustále jsem dávila a už ze mě ani nic nešlo, nebylo co... Vadila mi vůně aviváže, nesměla jsem pomyslet na jídlo, ležela jsem se zavřenýma očima a modlila se... Bylo to strašný. Pak se to zlepšilo, mohla jsem chodit a dokonce jsem začala jíst. Buřty s cibulí jsem snídala, obědvala i večeřela, měla jsem na ně pořád chuť a nezvracela jsem je, jakýkoliv jiný jídlo jsem do hodiny vrhla... 😅

Ven jsem za celý ty čtyři měsíce šla jen když jsem musela na gynekologii. Takže asi 3x. Jinak nikdy. Bydleli jsme ve strém vršovickém domě a ve vchodě byly polenice. Nebyla jsem schopná kolem nich projít, aniž bych nezvracela, takže jsem prostě nikam nechodila. Byla to fakt noční můra, myslela jsem, že to už nikdy neskončí, těch pár měsíců mi přišlo jako tisíc let, ale nakonec to přešlo ze dne na den. Prostě jsem se jednou ráno probudila a mohal otevřít lednici, aniž bych šla hned zvracet... Bylo to jako zázrak! 😀

miska7314
18. srp 2016

Ahoj, já to prožívám zrovna teď. Jsem v 11+3 a kdybych neměla neschopenku na zlomené prsty, vůbec nevím, jak bych to zvládala. Skoro všechno co s ním, jde hned ven. Babské rady, jako sušenky po ránu, cola po lžičkách nebo těhotenská lízátka, na absolutně nefungují. Od gynekoložky jsem dostala proti zvracení čípky Torecan, po kterých jsem schopná alespoň fungovat. Jediné co jsem se naučila, abych do sebe dostala, alespoň nějaké potraviny, je jíst večer kolem osmé deváté hodiny. Většinou to moje tělo v sobě udrží. Už se těším, až tyto stavy přejdou. Přeji všem budoucím maminkám hodně síly, aby toto období ve zdraví překonali.

shiva30
22. srp 2016

Ahoj chci se zeptat mate nekdo zkusenosti s Antimetilem? Pry novinka proti nevolnostem.Màm je cely den a uz jsem vyrizena.dekuju

terezs2716
23. srp 2016

Jsem na tom s nevolností podobně. Šílený peklo. Od zjištění těhu v 6t mám dole už 9 kilo,poslední skoro tři týdny jsem na neschopence a nemůžu nic,ležím,bleju,průjem,nízký tlak. V sobotu jsem byla na gyn. pohotovosti,koukli na mimčo,tam ok a poslali mě domů,že se to musím vydržet. V pondělí jsen šla ke svému lékaři a teď chodím na injekce B12 a torecan nebo jak se to píše,tak snad mi to pomůže. Těhotenství je otřesný :-/

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru