Druhá polovina těhotenství "za trest". Kdo měl podobně a nezbláznil se z toho?

10. čer 2021

Ahoj holky,

asi se potřebuje jen “vybrečet” a vědět, že nejsem v tom sama.

Čekám první dítě, které jsme si s partnerem moc přáli. Nyní jsem na začátku 3. trimestru. První polovina těhu byla až na nějaké ty nevolnosti docela v pohodě. Bohužel od cca poloviny se to "pokazilo". Už dva měsíce mám přísný klidový režim kvůli riziku předčasného porodu (čti klid na lůžku, zvednout se max na záchod a do sprchy). Ještě další skoro 3 měsíce přede mnou ve stejném režimu.

Už teď to psychicky nedávám, představa, že to bude trvat ještě další 3 měsíce mě doslova ničí. Mám běžné těhu projevy 3.trim - dýchavičnost, nemotornost, ospalost,všechno mě bolí, tahá, píchá... což na náladě taky nepřidává. Ale tyto projevy by se daly snést, nejhorší je ta izolace a totální odtržení od mého běžného života - nemůžu pracovat, nemůžu ani na procházku, ven, prostě vůbec nic, jen ležet.

Měla jste to některá podobně a nezbláznila se z toho?

marti89
10. čer 2021

Čím je způsobené riziko? Já problila 5 měsíců tak, že jsem sotva dolezla na záchod, potom 3 týdny pohoda v práci a hned zákaz od doktorky - zkrácený čípek a prcek na něm namáčknutý dole. Musela jsem ležet v klidu. Rodila jsem po prasklé vodě 34.tt, takže to dopadlo ještě dobře, vyhrožovali mi už dřív.. Každopádně fyzička na porod v háji a aspoň procházku jsem si dát měla.

hladkamouka
10. čer 2021

Kamarádka takhle ze dne na den skončila v práci a šla na rizikový a několik měsíců musela výhradně ležet. Musí to být šílený, už takto se to do porodu táhne a ještě nesmět nic dělat. Každopádně kamarádka to zvládla a zanedlouho si pořídila druhý, kde měla těhotenství úplně v pohodě 🙂 a teď už vesele pracuje na home officu s dvěma dítkama 🙉 neboj, to nějak vydržíš a pak už bude dobře 🙂 koukej na seriály, to je dobrej žrout času

gracinka7
10. čer 2021

Já. Doktor uvažoval, že mě pošle do nemocnice, ale ukecala jsem ho a fakt poctivě ležela. Hodně jsem četla, koukala na seriály, hodně telefonovala... Ale i tak to bylo dlouhý.
Neboj, skončí to. Přeju, ať ti to co nejrychleji uteče.

cherie24
10. čer 2021

Jedná známá dokonce proležela všechna těhotenství v nemocnici. 4x byla těhotná, 2 děti odnosila. Vždy od začátku těhotenství nástup do nemocnice a jen ležet. O ty 2 teda přišla předčasně, takže jednou ležela prý chvíli a podruhé teda několik měsíců a nakonec to nedopadlo. Říkala, že to za ty děti stálo. Oni ale s manželem podnikají, takže měla notebook v nemocnici a pracovala, papírovala, obvolávala, zařizovala. Aby si zabavila hlavu. 🙄

jako_mala_holka
10. čer 2021

Já takhle prolezela prakticky celé těhotenství, první trimestr kvůli zvracení, pak další problémy, s kolenem atd, hrůza... Z postele jsem se přesunula aspoň na gauč 😁 nadšená jsem nebyla, ale bylo mi tak blbě, byla jsem unavená a noha mě tak bolela, že to jinak nešlo... To zvládneš, neboj 🙂 někdy je to prostě naprd

jjasmina
10. čer 2021

Já jsem popravdě umirala celé těhotenství, kdy jsem byla ráda, že jsem se doplazila na záchod a k porodu jsem se doslova problila, lépe mi bylo v 7. Měsíci, to jest, že jsem zvracela hen párkrát za den, od 8. Mesice mi zase napuchali nohy, strašně palila zaha.. bože porod byl vysvobozeni, privolavala jsem ho a těšila se

autor
11. čer 2021

@marti89 Předčasný porod mi hrozil od 21tt, kvůli naprosto šílenému tvrdnutí břicha, teď už začíná pracovat i čípek, takže poslušně ležím. Jsem rozhodnutá to dotáhnout min do 34tt, ale psychicky je to hodně těžké☹

autor
11. čer 2021

@hladkamouka To je super, že kamarádka šla do druhého, mě teď představa druhého těhu připadá fakt jako horor :D ale snad mě to časem přejde, jedináčka bych úplně nechtěla

autor
11. čer 2021

@cherie24 já bych z povahy své práce taky mohla pracovat z domova, ale já nevydržím ani sedět/být v polosedě u noťase, po půl hodině práce na počítači (když něco píšu) mi začne tvrdnout bricho :( takže jsem musela v tom 21tt rychle skončit v práci

autor
11. čer 2021

Holky, děkuju za příspěvky. Aniž bych vám to přála, je mi trošku lépe, že v tom nejsem sama. Nic jiného než ležet aspoň do 34 tt mi nezbývá, ale pomohlo mi trošku se vybrečet 🙂 Díky

marti89
11. čer 2021

Bereš magnezium a kofaktory kvůli vstřebávání? A lež do 36.tt, protože 34 a 35 dozrávají plíce, dávali by ti při prasklé vodě kortikoidy a oddalovali porod, takžeje lepší si to v klidu odbýt doma ve svém prostředí. 🙂

milixx
11. čer 2021

Ahoj, naprosto Tě chápu. Loni touto dobou jsem musela lehnout, pak mi 19.6. dělal dr. Koucký u Apolináře cerkláž, vypadalo to hodně bledě...ležela jsem poctivě - i s podloženou pánví a zvednutýma nohama postele, aby tlak na čípek byl co nejmenší. Strašný to bylo, ale protože jsem předtím o pět miminek přišla, neexistovala pro mě jiná možnost. No, a nakonec jsem rodila 27.11. ve 40+1TT akutním císařským řezem, protože se naší vymodlené slečně nechtělo ven 😉
Mně pomáhaly jen knížky, apky na učení AJ, seriály...a taky doslova stříhání metru, kdy mi manžel fakt přinesl papírový metr z obchodu s nábytkem a já každý večer jeden cm s velkou slávou odstřihla 🙂
Drž se, je to opruz, ale stojí to za to!

milixx
11. čer 2021

Jen ještě doplním, že jsem ležela fakt 16 - 36TT, kdy mi i odstranily cerkláž..a pak jsem naopak chodila na dlouhé procházky, aby tělo nabralo aspoň nějakou svalovou sílu.

autor
11. čer 2021

@milixx Děkuju 🙂 mám na ten odpočet dní staženou aplikaci a koukám na ní každý den, kolik dní do řádného termínu zbývá :D po dokončeném 34tt chci začít aspoň krátké procházky, protože teď ujdu opravdu pár kroků za den na wc a zpět, to bude fyzička k porodu :D

autor
11. čer 2021

@marti89 jj, beru. měla jsem za to, že po dokončeném 34tt už se kortikoidy nedávají, to je nějaký nový postup, že se dávají až do 36tt?

zdenda9
11. čer 2021

Ke konci těhotenství jsem to také špatně nesla, ale utěšovala jsem se tím, že to jednou zkončí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru