Berete partnera na každou prohlídku?

domca1991
22. lis 2017

Ahojte holky,
prosím o radu, jsem teď podle všeho asi v osmém týdnu, no a v pondělí mám jít na první větší prohlídku. Nevíte co se tam odehrává, a zda tam hlavně může být přítomen i partner? Není to nevhodné? Můj drahý by šel rád se mnou, jen ani jeden nevíme, jeslti to není neobvyklé, nebo nějak nevhodné. Předem děkuji za odpověď.

ahanka
27. lis 2017

@bayt Jak říkám, pokud to sami chtějí, tak dobrý, ať chodí (chce-li to i žena)! Dnes se role mužů hodně mění a vyvíjí, takže mužů, kteří se budou chtít podílet na všem, bude přibývat. Ale pořád bude asi dost mužů, kterým nebude připadat účast u doktora nezbytná a budou se podílet jinak. Jde to prožívat různě 🙂. Pro mého muže bylo víc, když dítě "poslouchal", než ultrazvuk. A miloval mé vyprávění o miminku, obyčejná data mnou pod vlivem hormonálního koktejlu předaná, měla pro něj hned jiný význam, než kdyby je slyšel od doktora. Byl se mnou neustále, opečovával mě, poslouchal mé bláboly, rozmazloval... a tak mi ani nepřišlo, že bych ho potřebovala i u doktora. Věděla jsem, že na nás myslí a hlídá čas, až mu zavolám. Život s tímto mužem mi ukázal, že není nutné někdy trvat na jedné konkrétní věci, která není, když je spousta jiných, které svou váhu převáží tu první. 🙂

normalnimatka
27. lis 2017

nevim, no... některý dokttoři i to vyloženě nechtěj. mně by to teda blbý bylo, ani sem neviděla, že by ostatní břichatý tam chodily s mužema....muž byl jen na prvotrim. screeningu. víc mě to ani nenapadlo. mimino neukazovala doktorka ani mně, prostě si tam zkontrolovala, co chtěla, ale já na obrazovce nic neviděla:D

lstuchlova
27. lis 2017

Manžel byl se mnou na druhém screeningu a na 4D ultrazvuku, chtěl malou taky vidět "naživo". 🙂 Jinak ještě jednou čekal v čekárně, to jsme měli zrovna oba dovolenou. Bude u porodu, trvá na tom.

normalnimatka
27. lis 2017

jo a je fakt, že mi taky dr. dělala uz spodem, ale stejně ty prohlídky byly o ničem...sem tam strávila všehovšudy pár minut. nevim, k čemu by mi tam muž byl. zato doma se činil a je naprosto zúčastněnej otec, už když byl prcek v pupku....

garalela
27. lis 2017

Snažili jsme se dlouho, takže na spoustu různých vyšetření jsme chodili spolu, čili můj partner viděl i vaginální ultrazvuk. Přiznám se, že když už člověk má zkušenost, že nemusí být vše ok, je i celkově opatrnější a na několik prvních těhu vyšetření bych ho nebrala ani kdyby chtěl, nedovedu si představit situaci, že tam s doktorem koukáme třeba ve třech, že nebije srdíčko a tuto situaci bych chtěla případně sdělovat se zpožděním a ne ho mít hned u toho. Partnera jsem brala na prvotrimestrální UTZ a ve 20.týdnu, kdy jsem si nejdřív domluvila, že bude se mnou a že chce překvapení, tak abychom se s pohlavím nikdo neprořekli. Je to všechno ale o dohodě rodičů, myslím, že se ani nikdo tady nehodlá zařizovat podle toho, ´´jak to dělal nebo nedělal zbytek holek z koníka´´. Bydlíme cca hodinu cesty od lékaře a přiznám se, že když přišel s tím, že by mně k doktorovi vozil nebo vyzvedával, naopak mně to rozčílilo, jako bych těhotná snad byla nemohoucí a nechci, aby na tohle čerpal dovolenou z práce, to se bude hodit u důležitějších věcí a s dítětem. I já sama se snažím chodit co nejpozději z práce, ne v půlce dne a sdílení dojmů z prohlídky pak máme ten den kontroly na večeři, stačí mu každoměsíční obrázek, info o rozměrech, pozici a odhadované váze.

pxtulka
27. lis 2017

já brala manžela jen na UTZ na 1. a 2. screening. Na běžné kontroly u gynekoložky se mnou nechodí. Přišel by mi tam i zbytečný, já jsem vevnitř vždycky max. 10 minut a UTZ je jen kontrolní a rychlý. Muž by nic neviděl a taky myslím že nestojí o to koukat jak mě doktorka vaginálně vyšetřuje. Ale záleží to na vás, v čekárně často potkávám s těhulkama i tatínky, ale většinou nejdou dovnitř, jen na svou ženu čekají 🙂

tonicka16
27. lis 2017

Se mnou byl manžel na druhém ultrazvuku asi v 10. týdnu a potom i na screeningu a na velkém ultrazvuku. Byl z toho dojatej a byl rád, že může miminko vidět 🙂 samozřejmě tam nebyl po celou dobu vyšetření, ale sestřička ho zavolala na ultrazvuk a potom zase odešel do čekárny. I lékařka mi navrhla sama, jestli ho chci zavolat. Nemám problém s tím, že videl vaginální ultrazvuk, u porodu to bude asi horší :D

petrasipkova1
27. lis 2017

@normalnimatka neumím si představit že by mi kdekoliv lékař zakázal přítomnost manžela, kazdopadne bych k takovému nechodila, v naší ordinaci je to naopak úplně běžné,a když jsem náhodou sama připadám si nepatřičně 😀 ale je fakt,že je to luxusní klinika s vysokými poplatky,takže asi jiný přístup než jinde. Stejně tak ultrazvuky vždy podrobné s vysvětlováním. manžel pracuje na směny, takže dovolenou nečerpá, mám doktorku strašně daleko,kdy musím 4 mi spoji MHD,takze když nějaký ujede je konec a ráno na lačno bych to taky nedala. Takže buď hlídá dcerku nebo jedeme všichni. Ale to si každý musí doma domluvit ke spokojenosti všech.

leymea
27. lis 2017

Byl semnou jen na genetice na 1. a 2. screeningu. A jeste jsme byli na 4D utz 🙂 pani doktorka mi rikala, ze klidne muze chodit manzel semnou. V cekarne hodne zenskych bylo s chlapama. Coz me uprimne prislo divny 😀 kazdopadne chlapovi jsem rekla, ze klidne muze jit semnou, ze tam tatinkove chodi, ale bylo mi jasny, ze tam nepujde. Urcite by si kvuli minute nevzal dovolenou a ja si vzdy brala fotku a ukazovala a popisovala mu ji doma. Opravdu mi tam nechybel a jsem i rada, ze nechodil. Ale pokud by sam chtel tak bych ho sebou vzala 🙂 klidne v 8tt pokud by s tim gynekolog nemel problem 🙂

klaraslavickova
27. lis 2017

u první byl jen na genetice..
ted u druheho na obou genetikach a na odberu plodove vody..
a bude daly buch i u druheho porodu

jaber
27. lis 2017

Já jsem měla manžela na 1. a 2. screeningu. V poradně se mnou byl jenom jednou myslím že v cca 20tt, zrovna jim nešel v práci proud a měli dovolenou. Doktorce to divné nepřišlo 🙂

handulkak
27. lis 2017

Ahoj, semnou manžel chodil pokaždé, ke konci každý týden do rizikovky🙂

andiienka
27. lis 2017

Já byla s partnerem jen na 3D UTZ jinak mi to přijde zbytečný,... znám dost holek, co svoje chlapy berou, ale nepřijde mi, že ti chlapi by z toho byli nějak odvázaní, ale je to na každém,... 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru