Bolesti v podbřišku v začátku těhotenství

terka80
2. říj 2006

Ahoj holky,sory ze vam lezu do diskuze,normalne jsem snazilka,meskam dva dny s menstruaci,mam pravidelny cyklus jak hodinky,ted ale cekam a porad se nic nedeje ani spineni,teplotu jsem mela dneska 37,1.Jedine co mi dela starosti jsou ty bolesti bricha,citim jako bych uz mela mrchu ale bez krve chapete,nevim jestli si muzu davat sance ze to tentokrat vyslo a ja sem konecne tehule(cekame uz pres tri roky),mam nafoukle bricho a chodim porad curat.Mely jste to taky na zacatku tehotenstvi.Predem dekuji za odpoved.S pozdravem Terka

vero
2. říj 2006

Terko, já jsem zatím taky snažilka, ale četla jsem, že je to docela běžný. Že ty bolesti můžou trvat i několik dní. Takže jestli meškáš, tak zkus udělat testík. Myslím, že by se Ti mohly ukázat //. 😉

marguerite
2. říj 2006

Terko, tak já tohle přesně zažila v pátek, meškalajsem jen jeden den,ale nedalo mi to-snažili jsme se sice jen 9měsíců,ale i tak, tak jsem udělala test a byla tam! a byla tam i večer, i včera, i dneska..takže se nám asi podařilo. Co se těch bolestí týče..tak pořád mám pocit, jako by MS měla dojít, když si zmáčknu prsa..tak to bolí jak dvě velké modřiny..a na záchodě bych mohla pracovat..jsem tam stále 😀 chodila jsem často i předtím, ale ted - hrůůůza 😀 ale co bych pro mimi neudělala. Držím palečky! Zkus ten test!

leniik1
2. říj 2006

Terko je možný že jsi těhu, takové bolesti mám i já každý den doteď a to jsme v 8týdnu. 😉 Bolelo mě to od začátku co jsme zjistila těhu to byl 5. týden ale teď je to neúnosné někdy ale mám v děloze 2 * 3.2 centimetrové raubíře tak se mi děloha rozpíná víc než holkám co čekají jedno.Ale i ty to bolívá.
Ale na testík může být ještě brzo a může ti buď ukázat slabounce druhou čárku ještě bych vydržela s testem. 😉

terka80
autor
2. říj 2006

Holky dekuju moc,zatim testovat nechci,jak pise Lenik jeste pockam do konce tydne a pak dyztak.Jinak vam co jste cerstve tehulky moooooc gratuluji.a tobe Leniku dvojnasobne,to je krasa,ja jsem si vzdycky prala dvojcatka.

leniik1
2. říj 2006

Terko děkuji já zas přeji na testu // 🙂

terra
5. říj 2006

leniiku 1 moc gratuluji k dvojčátkům, já se teda dnes dozvěděla, že je tam jeden kulíšek 🙂,běží mi 7tt. dnes jsem ho nebo ji konečně viděla, takovej malej fazol, prostě kulíšek. Přeji aby bolesti brzo přešly a mohla jses plnohodnotně těšit z mateřství.

terra
5. říj 2006

Terko já jsem měla potvrzené těhu ve 4t a měla jsem bolesti v podbřišku,hodně mě bolely prsa, mám pocit,že se i zvětšily.Bolesti jsou podle lékaře způsobeny natahováním vazů a celkovou hormonální změnou. Taky jsem mívala pocit jakobych měla každou chvílí dostat menzes, ale naštěstí nic 🙂. Na záchod lítám 4x-5x za noc, takže by mi bodlo povolání toaletářky 😉 🙂, alespoň bych si u toho něco málo vydělala 😀 Udělej si testík, zvlášť, když už čekáte tak dlouho. A to jsi s tím nezačala ještě nic dělat? Tři roky je opravdu hodně.

terka80
autor
5. říj 2006

Holky tak bohuzel z tech mych bolesti bude mrcha,dnes jsem zacala spinit,jsem 31 dc takze 4 den spozdeni,test jsem nedelala a ani delat nebudu.moc vam dekuji za odpovedi a snad pristi mesic uz to vyjde 🙂 tehu zdar 😖

miruska21
6. říj 2006

ahojte dievcata,chcem sa Vas opýtat,som v 21. týzdni a mam take miernejsie bolesti v spodnej casti bruska. je to dolezite oznamit lekarovi? dakujem za odpoved.

bejana
6. říj 2006

Miruska, já končím 22. týden a občas mě v podbříšku trochu píchne nebo maličko zabolí. Nijak to neřeším a nepovažuji za neobvyklé neb jak roste mimi, tak se i děloha stále přizpůsobuje 😉 Přijď se podívat na těhulky, co mají termín v únoru. Tam si povídáme i o tom jak se cítíme a jak nám je 🙂 https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

lisanda
4. lis 2008

Ahojky a co když jsou bolesti prudké a následuje hnědý výtok 😒 D za radu

cernovlaska
4. lis 2008

Ahojky,já měla od začátku bolesti jako na MS a těhu jsem byla a pobolívalo mě to celkem dlouho a můj dr mi řekl,že se mi roztahuje děloha a šlachy v podbřišku,ale jestli máš,Lisando,prudký bolesti a špiníš,tak radši zajdi na gyndu,to by nemělo být,ale nechci tě strašit,určitě to bude v poho,může to být nějaký zánět 😖

palve
29. srp 2014

Ahoj holky. Chci se zeptat jsem v 5 tydnu. A docela me poboliva bricho spis teda na prave strane. Asi v roce 2007 jsem byla na operaci slepaku lap. A od te doby se mi stava, ze me na te strane boli. Mysli te, ze je to v poradku? K doktorovi jdu az za 14dnu, tak mam trochu obavy.
Diky verca

teenyel
30. srp 2014

@palve ahoj, mám to samé co ty. Občas, když se v posteli převalím na pravý bok, tak mě tam i dost píchne....hledala jsem na netu a prý to bývá docela časté. Každopádně se na to chci v úterý zeptat u doktora.

perla1234
13. únor 2015

Ahoj holky chtela sem se zeptat . Delala jsem si test Clear Blue digital .Ukazalo mi to 3+ to znamena vic nez 5 tydnu. V cera mne bohuzel odvezla sanitka do nemocnice z prudkyma bolestma ,podbrisku . Doktorka mi rekla ze sem ve 4 tydnu . Testy krve v poradku i moce ale stale ty velke bolesti V pondeli 16. 2. jdu na Ultrazvuk .Tak mam velkej strach.

beberushka
2. dub 2015

Dobrý den mám takový dotaz, je to tak týden spátky jsem měla nechráněný sex s mým přítelem udělal se do mě (4 krát ). Tak 3 dny už mě bolí břicho a citím na sobě únavu, je možný že jsem těhotná? Předem moc děkuji za odpověd 🙂

leyla.x
2. dub 2015

@beberushka ano, můžeš být

welunka
3. dub 2015

Ahojky,
Tak já jsem v pondělí zjistila, že čekáme mimi - 6tt. - nejúžasnější den v mém životě 😀 . Také mě bolí v podbříšku (bolest je taková tlačivá a trvá i půl dne) pan doktor říkal, že je to normální, že se napíná děloha a svaly, že ne nadarmo se tomu říká jiný stav. Dodal i že tato fáze těhotenství je neovlivnitelná a že to záleží na tom, jak je těhotenství založeno - buď to výjde nebo ne. Já pevně doufám, že ano..... modlím se za to. Je to mé první.....

Strach a obavy stranou - stres není por mimi dobrý. Za 2 - 3 týdny mám kontrolu, podíváme se zda ťuká srdíčko a budeme vědět více 😉

evcann
3. dub 2015

@welunka ahoj, to mas pravdu, bolest v podbrisku je normalni a presne tak to rika i moje doktorka, tehotenstvi se neda vylezet, bud je dobre a bude prosperovat a nebo neni. S tim se nic delat neda. Jenze je tezke se nestresovat a nepremyslet nad tim to je mi jasne. Drzim palce at se drzi 🙂

beberushka
4. dub 2015

@leyla.x děkuji předem za odpověd 🙂 🙂 🙂

elisset
4. dub 2015

@terka80 taky jsem měla jakoby menstruační bolesti, den kdy jsem si dělala test, jsem už chodila s vložkou i po testu jsem pořád nevěřila a čekala, že to každou chvíli přijde .. no nepřišlo 🙂 a bolesti trvaly asi tři dny .. tak nějak

anni89
13. dub 2015

Ahoj Holky, nechci vás strašit, ale nepodceňujte křeče.
Byla jsem v sedmém týdnu těhotenství a ráno mně vzbudila křeč v břiše. Nechala jsem to být. Křeče byly stále častější a silnější. Nešpinila jsem ani nekrvácela, ani na začátku těhotenství. Do nemocnice jsem jela až když jsem řvala bolestí. Přijela jsem pozdě. Přirozeně jsem potratila.
Pokud si nejste jisté, tak do nemocnice nebo ke své lékařce jděte. Když lékaři zaznamenají přirozený potrat v začátcích, jsou schopni ho zastavit...

welunka
13. dub 2015

Ahojky, to jsi hodná, že takle píšeš.
Já nejsem z těch co by něco chtěli podcenit, ale asi budu mít štěstí ... bolesti tak nějak ustaly ... te´d bych měla začínat 8.týden a bříško pobolí fakt jen občas - třeba jen dvakrát týdně a jen na chviličku se ozve (před tím tak od 3. - 6. týdne mě bolelo břicho skoro denně) ... ani mi neni zle, atk si říkam, jestli je vše ok... ve čtvrtek jdu na kontrolu tak uvidím 😉 modlím se a doufám, že je špuntík v pořádku 🙂)))

welunka
21. dub 2015

Tak jsme v pořádku..... byla jsem na vyšetření a srdíčko ťuká, mimi je ok 😉 tak jen tak dál.... papa a štěstí všem.

veru26
29. dub 2015

Ahoj, já jsem ve třetím měsíci, a bolesti v podbřišku jako bych to měla dostat mám celou dobu, podle mého gynekologa je to normální. Někdy když se prudce zvednu třeba z pohovky nebo ze židle, cítím v podbřišku jako by se mi tam něco utrhlo, tak nebojte tohle pobolívání je naprosto normální, takže se kvůli tomu vůbec nestresujte, je to zbytečné a pro mimi to není vůbec dobré....

welunka
16. kvě 2015

Tak tak Veru pravdu rikas .... Ja jsem nyní na začátku 4 měsíce, a Mimi je v pohodě, bolesti mivam jen trochu a občas jak pupisek roste.

dajinka96
10. srp 2015

Holky ja jsem byla na konci 7tt, do te doby vsechno v poradku, zadne krvaceni ani spineni, posledni tyden me ale pobolivalo v podbrisku (nejvic po probuzeni, ale myslela jsem, ze se mi chce proste na velkou) .. pak se ale pridalo i spineni, byla jsem na pohotovosti a doktor mi predepsal ascorutin a kyselinu listovou, rekl ze pokud je to zacatek potratu, stejne s tim nemuze nic delat... a taky byl. Druhy den se mi rozjelo krvaceni a silne krece v podbrisku, ale byla to asi nejaka vyvojova vada, je to proste lepsi nechat na prirode... Chci tim rict, je dobre nepodcenovat a jit k doktorovi, ale necekejte od nej zazraky, telo vi samo nejlip, co dela..

welunka
17. srp 2015

@dajinka96 To je mi moc líto. Ale jak jsi psala, tělo ví - pokud by dítě nebylo schopné dalšího vývoje tak je to tak asi lepší. Sestřence se to stalo také a další těhu už ji vyšlo uplně v pohodě 😉
Jinak já jsem 27tt a břicho mě občas pobolívá i těď jak mimi roste.

radmila89
4. lis 2015

No já jsem ve 4tt a břicho jako bych to měla dostat mě bolí téměř furt,tak doufám,že to opravdu k tomu patří a že je vše v pořádku

hanickas1
5. lis 2015

Ahojky holky,vtiram se mezi Vas 🙂 a nebojte, bolest jako pri MS v podbrisku je naprosto normalni.I obcasne pichnuti,pnuti taky.Jen kdyby to vazne bylo silne a trvalo dlouho urcite si zajdete pro jistotu k dr.Jsem dneska 10tt a vcera jsem po toalete mela bolesti,docela me to vydesilo a dneska zase dobry..Obcas kdyz muzete pomuze,kdyz si chvilicku lehnete a je hned lip 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru