Břišní (horší viditelnost) vs. vaginální ultrazvuk. Máte podobnou zkušenost?

den1002
6. črc 2022

Hezkou stredu :kytka:
Mam prosperujici tehu - od 6tt potvrzene srdce. Dnes jsem byla na UZ - nejprve se delal brisni (kde bylo tezke najit srdce) a pote vaginalni - kde bylo vse skvele (frekvence srdce, velikost odpovida - dokonce je o 2mm vetsi, meri 1,97cm 🙂 Podle UZ 8+5tt. Nicmene Dr. me trochu vystrasila, ze musela prejit k vaginalnimu. Ze na brisnim nic nevidela. Mate nekdo zkusenost? Dekuji

denisq
6. črc 2022

@den1002 u prvního syna mi dělal Dr vaginální utz i při prvním screeningu ve 12tt. Prostě bylo lépe vidět. A to jsem začínala s 53kg, takže tuk na břiše nebyl problém

lenerka1
6. črc 2022

To se nedivím, můj dr. dělá vaginální automaticky až do prvního screeningu, ten se pak už dělal přes břicho.

den1002
autor
6. črc 2022

@denisq moc dekuju! Jsem klidnejsi, taky jsem hubena - 57kg, takze tukem to byt nemohlo😊

den1002
autor
6. črc 2022

@lenerka1 dekuju😊

lenkalubina
6. črc 2022

Jsem silnější a u mě byl často vaginální ultrazvuk. Až později přes břicho..

martulka88
6. črc 2022

@den1002 Vaginální jsem měla vždy do 1.screeningu a poté už jen přes bříško. A co vím, dělá se to tak všude.

katula94
13. črc 2022

@den1002 me ted v 10+5 taky automaticky delal vnitrni a dava mi to i logiku, dokud ten prcek ma jen par centimetru, ze je to takhle lepsi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru