Citlivá a malá prsa v těhotenství

karoczde
26. lis 2018

Hojky prosim o radu, mám za sebou jedno ZT. Teď jsem těhotná po druhé.. dnes 11+4..
V posledních pár dnech jsem si všimla, že mi odeznívá bolest a cistlivost prsou.. už nejsou ani tak hezky vypnuté jako předtím, jsou spíše měkčí a možná se i trochu zas zmenšily ..a ani tak už nesvědí bradavky..
Dneska ráno jsem se koukla do zrcadla a přijde mi, že mi slabnou a docela mizí takové ty modré žíly na prsou..pred několika dny byly ještě hodně vidět..vepredu i na stranách..
Myslíte, že se mám bát? Mám týden po kontrole a ještě měsíc a den do další kontroly . Myslíte, že je důvod jít raději k doktorovi?

ocetnicek
26. lis 2018

Mne ve 12 tt presly bolesti, natekla jsou min..ve 2.trimestru to ustupuje.

moly001
26. lis 2018

@karoczde já to samé....měla jsem prsa citlivá do 10 tt....teď jsou zase " normální" jako předtím, veškeré příznaky mi odešly cca v tom 10 tt....teď ani nevím, že jsem těhotná, cítím se skvěle ( 16 tt) a mimi je v pořádku. Myslím si, že je to normální....

karoczde
autor
26. lis 2018

@ocetnicek
@moly001
Moc děkuji za odpověď..docela mě to uklidňuje.. já právě měla předevčírem v noci docela i bolesti v podbřišku..dlouhotrvajici..ale nebyly to křeče, spíš taková štiplavá bolest...
Ale musím asi věřit, že je vše v pořádku... Jen jsem chtěla vědět něčí názor či zkušenost, jestli je to důvod jít raději k doktorovi či to měl někdo stejně a těhotenství bylo v pořádku...

kristyn.g
26. lis 2018

i kdyby to v pořádku nebylo tak ti žádný doktor nepomůže...
takže klid 🙂 mě taky prsa změkla, pak se mi začala měnit barva dvorců atd... a břicho mě bolí celé těhotenství různé míře, v první půlce bolelo nejvíc, někdy skoro křeče... ale taky normální.

moly001
26. lis 2018

@karoczde tak bolest podbřišku tu mám taky sem tam, ale myslím, že je to normální....Chápu, že se strachujes, je to úplně normální. Pokud nespinis, nebo nekrvacis, nebo nemáš silné bolesti, k lékaři bych nejela...Myslím si, že je opravdu běžné, že příznaky odeznívají...užívej si těhotenství. Já vím, že člověku nepřidá, že má kontrolu za dlouho...co takhle angel sounds, nemáš možnost si půjčit od nějaké kamarádky? Třeba te to uklidní....já už cítím pohyby( druhorodicka) , tak jsem klidnější....Držím pěsti, ať je vše v pořádku!

karoczde
autor
26. lis 2018

@kristyn.g no to vím, že nepomůže, ale pokud by to už teď nebylo dobré, tak bych to raději vyřešila už teď..než abych ještě měsíc čekala, těšila se a pak nic...

kristyn.g
26. lis 2018

@karoczde to bys tam mohla jezdit obden 😉 zkus se tak nepozorovat, je to prostě "jiný stav" 🙂

ange_de_la_morte
26. lis 2018

neber to jako ,,příznak ,, v prvním trimestru se mi krásně zpevnily prsa a dost bolely - pak to zase ustoupilo a začínají mně zase až tak poslední 2 týdny bolet bradavky ( zítra začínám 32tt) ... občas mně pobolívá v podbříšku ( celé těhotenství) - u prvního jsem víc plašila, teď už to tak neřeším ... radím ti najdi si nějakou činnost ( v prvním těhotenství jsem začla dělat scrapbook, těď v druhém se k tomu přidaly ještě pokusy o šití) - nebudeš se pak tolik pozorovat - je to hrozně moc v hlavě

karoczde
autor
26. lis 2018

@moly001 děkuju za uklidnění🙂. Angelsounds mám, už jsem zkoušela před týdnem a nic jsem neslyšela, pak na kontrole bylo vše ok.. akorát mě to docela vyplašilo, takže s tím ještě počkám tak do 14tt ..
To je to, já nešpinila ani tenkrát;). Ale když dopadla i ta druhá kontrola dobře, tak budu věřit;).
To je právě to, že mezi těma kontrolama to je věčnost... čekat 5 týdnů na další je děs..;).

karoczde
autor
26. lis 2018

@ange_de_la_morte máš pravdu🙂. Zítra jedu za rodinou, pak přípravy na Vánoce, Vánoce..tak snad to i uteče🙂

moly001
26. lis 2018

@karoczde víš co, i teď je brzy, doktor by s tím stejně nic neudělal. Ale myslí pozitivně, nic si nepřipoustej, mysli že teď to bude v pořádku...v klidu člověk bude až porodí😀. Pro mě je toto letos 4 těhotenství, vím, můžu být "ráda", že to odešlo " samo", pokazde brzy, ale i tak člověku už z toho hrabalo...teď taky doufám a věřím, že vše už bude dobre. Drž se 🙂

karoczde
autor
26. lis 2018

@moly001 jj máš pravdu🙂 . Musím myslet pozitivně, aby mi právě ž toho nehráblo ;)

nikolspace
26. lis 2018

Ustálují se ti hormony, není to ani tak možná, že ty příznaky těhu mizí, ale tvoje tělo už si na ně zvyklo a ty je nezaregistruješ 🙂 co se týká bolestí břicha, natahují se ti vazy, zvětšuje děloha, týden ve kterém jsi začíná už být vidět na rostoucím bříšku.
Buď v klidu, jsem teď 26.tt a vše, co jsi poslala jsem zažívala taky 😊

xxx3d
26. lis 2018

@karoczde ahoj,
máš týden po kontrole, kde všechno ok, další za měsíc. Když ti napíšu mysli pozitivně, jako už ti to psaly holky přede mnou bude to jen další věta, která z tebe sjede každé další ráno před zrcadlem.
Na mimčo se těšíš, tak se těš i vnitřně, to tě zklidní. Věř sobě i prckovi. Klidně na něj mluv, hlaď si bříško a usmívej se u toho a úplně klidně i před zrcadlem 🙂

K tomu pozorování, hledání, obavám a nejistotě, představ si to jinak. Jdeš ke svému doktorovi, doktorce a ta ti po prohlídce řekne, že je všechno v pořádku a aby ses hodně pozorovala, všechno si zapisovala a když nebude co, tak alespoň pocity a tohle všechno jí, nebo jemu potom posílala mailem třeba. Co by sis řekla? Super? Celých devět měsíců se budu bedlivě pozorovat a kdykoliv něco objevím hned si to zapíšu a když nic neobjevím, tak aspoň ty pocity z toho, že jsem nic nenašla... Nebo by sis řekla, že raději zavčas změníš gynekologa, než si přivodíš nějakou nevratnou změnu ať už svého duševního stavu, nebo celkového těhotenství?

petulejan
26. lis 2018

@karoczde mám to úplně stejně,tak jsem se také docela uklidnila. Jak ty prsa se začínají zmenšovat,tak i ta štiplavá bolest byla dva dny zpět a také mám za sebou ZT.

karoczde
autor
26. lis 2018

@nikolspace no já to moc na bříšku nepoznám... nejsem vyloženě silná, ale hubená taky ne a navíc už od začátku mám tak nafoukle břicho, že kdyby to bylo možné tak bych řekla, že mi břicho začlo růst hned po oplodnění..😀. Už když jsem zjistila, že jsem v tom, tak jsem měla problém dopnout kalhoty..;).

karoczde
autor
26. lis 2018

@xxx3d jo no to by bylo taky na palici... mě by stačily kontroly tak 1x za 3 týdny..;) 😀.

karoczde
autor
26. lis 2018

@petulejan no musíme opravdu začít myslet pozitivně. .mě to bohužel vždy vydrží max.3 dny po kontrole..budu muset na tom zapracovat;).
Jsem ráda, že mi tady aspoň někdo odpověděl a že mě holky docela uklidnili...s manželem moc o tom mluvit nemůžu, je mi sice oporou ve všem, ale jakmile začnu mít tyhle pochyby a strach a jen o tom začnu, tak hned slyším, že už zas dělám jen sobě a miminku stres a konec diskuze. Já vím že má 100%pravdu, ale čekám občas, že spíš uslyším: neboj zlato, bude to v pořádku..
Takže jsem ráda, že mě tu trochu povzbudily🙂.

petulejan
26. lis 2018

@karoczde Já se zatím snažím si to nijak extra nepřipouštět,ani o tom moc nemluvím. Jen s přítelem. Také jsem se celou dobu jen obávala,kamoška nemůže jíst,zvrací a já nic. Pak mi začaly spíš večerní nevolnosti,ráno nikdy,ale nezvracím,jen takový pocit jak po flámu. To se střídá obden. Takže každý den jen pozorování a srovnávání,co a jak bylo minule. No je to fakt na palici,ale pokud zažiješ potrat nebo zamllé,tak se asi každá chová stejně. Do té doby jsem si myslela,jak je vše bezproblémové.... Otěhotnět,donosit,atd…. Pak se nám skoro rok nedařilo a najednou vidíš,jak to vlastně vůbec jednoduché není,kor když tě tlačí i věk... Přeji hodně štěstí a co nejméně stresu 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru