Clexane. Píchat jen v úrovni pupíku nebo i v podbřišku?

martinabe
29. pro 2020

Ahoj holky, začala jsem si píchat clexane, jsem v 5.týdnu těhotenství. A nevím jestli se musí píchat jen v úrovni pupíku nebo i v podbříšku. Děkuji

pipi_puncocha
29. pro 2020

Můžeš kamkoliv do břicha, kde udeláš podkožní řasu, do paže (oblast bicepsu), stehna, doporučuju místa a strany střídat, jestli budeš píchat dlouhodobě, dělají se pak modřiny a někdy podkožní bouličky.

hezz17
29. pro 2020

Bricho, boky, paze, stehna, stridat 🙂

martinabe
autor
29. pro 2020

v příbalovém letáku je ale úroven pupíka. Tak nevim, týden si to píchám do podbříšku, protože mě to tam nejméně bolí

hezz17
29. pro 2020

@martinabe pacientkam jsem jich napichala stovky a tisice...😀 na brise je nejvhodnejsi misto, protoze je fam "nejlepsi" podkoznj tuk. Ale predstav si, jak ti tam bude vypadat, kdyz tam budes pichat 280 dni po sobe.

martinabe
autor
29. pro 2020

@hezz17 podbříšek tedy nevadí?

fifinka2020
29. pro 2020

@martinabe Pichala jsem cele tehotenstvi a sestinedeli do bricha (plus minus kolem pupiku) a v pohode...

martinabe
autor
29. pro 2020

chápejte, mě to do břicha nevadí.. ale jestli jsem neděla chybu, když jsem píchala do podbříšku a ne v úrovni pupíku

hezz17
29. pro 2020

@martinabe nedella

hezz17
29. pro 2020

@martinabe *nedelala

martinabe
autor
29. pro 2020

@hezz17 děkuju 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru