Cyklistika v 1. trimestru, co si o tom myslíte?

baterie
22. črc 2014

Právě jsem zjistila, že jsem těhotná. Za měsíc máme naplánovanou dovolenou na kolech, žádný Tour de France, ale zase ne úplné leháro. Fyzičku moc nemám a na kole jsem teď teprve po letech začínala. Nevím, jestli mám dovolenou raději zrušit, nebo jsem moc úzkostlivá. První těhotenství proběhlo bez problémů, jsem mladá a zdravá, ale na fyzickou zátěž nejsem moc zvyklá, pravidelně nesportuju. Co si o tom myslíte?

miamy
22. črc 2014

@baterie Také jsme plánovali dovolenou na kolech. Nyní jsem v 8 tt. Gynekoložka mi kolo nezakázala, ale prý mám jezdit jen rovinky a žádných 50 km. Jen tak lážo plážo 🙂

jaja01k
22. črc 2014

@baterie Já jsem jezdila na kole asi tak do 5. měsíce, ale pravda že ke konci už fakt jen krátké trasy po rovině a z kopce 🙂
Dovolenou bych nerušila. Zkusíš to a uvidíš. Buď to půjde, samozřejmě opatrně a zlehka, žádnou velkou námahu, a když to na tebe bude moc, určitě si budeš moct najít náhradní program jako třeba vycházky 🙂

jituliiii
22. črc 2014

Já jsem jezdila na kole do 6. měsíce, pak už jen na rotopedu a chodila plavat - to jsem byla i týden před porodem ještě 🙂

outeq
22. črc 2014

A nemuzes se vozit za nima autobusem...vim, ze nektere zajezdy berou "odpadliky" autobusem, ten vzdycky popojizdi za nima a bere zasoby, stany atd. Ja davam tak do 10-15km, ale spis ze strachu nez ze bych uz nemohla

lenule01
22. črc 2014

před těhotenstvím jsem také jezdila, a doktorka mi hned ze začátku řekla, že mám vynechat dlouhé náročné a hrbolaté cesty, že když na kolo, tak jen zlehka a kochat se okolím 😅 , těžko říct, protože každá ženská to máme jinak. poraď se ty se svým lékařem...

ckei
22. črc 2014

@baterie já byla na kole ještě 14dní před porodem (denně max. 25km), to už teda jen lehčí terén, jinak jsem jezdila do poloviny 7. měsíce bez problémů 😉 Já bych jela. Ale pokud se na to necítite, tak ne....

frantiska85
26. črc 2014

Jezdit ano, padat ne 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru