Používáme cookies. Více informací zde. OK

Dělal doktor problémy, když jste chtěly zůstat na PN?

tehunehu
10. kvě 2015
Jsem v 8tt, vykonávám hodně náročnou práci na tři směny (ranní, odpolední a dvanáctky), jsem sama v celé budově po dobu mé služby, někdy nemám čas se ani najíst, občas zvedám těžší věci. Pracuji v sociální oblasti, kde se i stýkám s drogově závislými a hrozí tedy i nakažení žloutenkou nebo jinými nemocemi. Za každý příspěvek již předem děkuji, je to pro mě a fazolku dost důležité. Dále uvádím, že jsem byla na operaci s prasklou cystou (tři roky zpět) a mám vyhřezlou plotýnku v páteři, cca 13mm. V současné době, mě hodně bolí v podbříšku, přechází to až do křečí, jeden den jsem i špinila ( po namáhavém dni v práci), tak mě přítel raději odvezl na pohotovost. Mám klidový režim a v pondělí musím hnedka na další kontrolu ke svému gynekologovi, zatím je naštěstí vše ok. 😉 :-p
veeeraf
10. kvě 2015
ne, sám mi neschopenku hned nabídnul, v té době mi nic nebylo 🙂
anetpierowska
10. kvě 2015
Mam neschopenku jiz od 8tt. Prvni tehu jsem mela rizikove a byla i na udrzovani. Delam v praci s olovem a cinem(pajim kabely) a dela se i s chemikaliemi, tak jsem ji hned dostala.
jipe
10. kvě 2015
Pokud děláš práci pro těhotné nevhodnou, má zaměstnavatel povinnost tě přeřadit na jinou práci, pokud nemá tu možnost, jsi doma za plný plat. Pokud máš zdravotní problémy a máš mít klidový režim, tak ti s jakoukoliv prácí gynekolog nebude dělat problém s neschopenkou
zo_ja
10. kvě 2015
Normálně se mu o tu neschpenku řekni, to máš v podstatě rizikový pracoviště, pže nějakej drogově závislej Tě taky může napadnout.
Můžeš říct, že dvanácitky nezvládáš a u zaměstnavatele to jinak nejde, kdyby se dr cukal, řekni, že Ti bývá špatně a seš unavená a pak zvracíš... atp. Nicméně dnes je PN v těhotenství běžná, takže myslím, že když řekneš co a jak, že by neměl být problém. Vždyť můžeš dostat i nějakou brr nemoc. Máš rizikové pracoviště prostě.
Těžší věci vůbec nezvedej, to je problém zaměstnavatele. Něco k problematice třeba tad, na stránce dole, http://www.aperio.cz/poradna/30406 a i kdyby to bylo zákonem povoleno, a Tobě to dělalo špatně, tak si přece nezpůsobíš problém.
w1era
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bjoucik.15
10. kvě 2015
byla jsem na rizikovým od 9tt, a to jen proto že jsem v práci neměla možnost se najíst a zkolabovala jsem... né každý zaměstnanec ti vyhoví 😞
melien
11. kvě 2015
Já jsem taky gynekologovi vysvětlila situaci, že dělám 15tky , a že zaměstnavatel pro mě nemá jiné místo a že mě rozhodně doma nenechá za celý plat, že je pro mě neschopenka jediné řešení jak nepřijít o práci a uspokojit zaměstnavatele.. a bez problému my vyhověl jsem na neschopence od 8tt těhu... sice řekl, že mi musí napsat že mám rizikove, že jsem krvácela, ale vyhověl mi.. víme jak to dneska chodí...
hanulka.zb
11. kvě 2015
mě jí nabídl hned, jak jsem přišla, že jsem těhotná. U prvního těhu jsem se ho zeptala jestli mi ji nenapíše kvůli práci a hned ji napsal.
smallinka
11. kvě 2015
nedělal mi problémy vůbec a to jsem dělala v kanclu.........z toho co popisuješ, ti nemůže říct nic jiného než: ano.
eloana
11. kvě 2015
Kamaradce delal dr. problem.....delala take 3 smeny a on ji rekl, ze ma ze zakona pravo na 2 smeny, tak at si to zaridi,ale neschopenku ji nedal....zmenila dr. a ten ji dal v pohode...takze zalezi na konkretnim doktoru
monika894
11. kvě 2015
Já jsem si o neschopenku řekla hned v 8tt, sice se divil, že ji chci tak brzo, ale napsal mi ji.
veruska007
11. kvě 2015
První dr. mi neschopenku nedala, ani když jsem měla potíže. Prý to neschvaluje. Po porodu jsem změnila dr. Ta mi při dalším těhotenství (po opakovaných potratech) neschopenku sice dala, ale zase v době, kdy byly běžné neomezené vycházky, tak mi dala 4h/den, v době, kdy mi 2 leté dítě spalo a svačilo. Takže jsem měla v podstatě domácí vězení. Dr. mi odmítla vycházky prodloužit nebo umožnit odjet třeba na pár dní pryč, i když se v tu dobu rekonstruoval panelák, byli jsme přes 2 týdny v kuse bez vody a wc, celou dobu všude šílený prach, neustálé havárie vody s několikadenní odstávkou, kravál od sbíječek...

Takže já s přístupem dr. spojená nebyla ani jednou 😞

Sem začni psát odpověď...

Odešli