Dítě po 10 letech a po třicítce?

mamal34
5. srp 2019

Ahoj, po deseti letech jsem znovu těhotná. Je mi už i podstatně více let. Mám pocit že jsem úplně hrozná 😀 víc se sleduju, mám pocit jako bych byla těhotná poprvé a všechno je jinak než si pamatuju. Jsem blázen sama nebo je nás víc? 😀

widowblack
5. srp 2019

Buď v poho , ja čekám po 12 letech 😂 a no ne že bych si nepamatovala ale je to takový jiný a hlavně se vic si uvědomuju rizika co se může stát a co může být atd ....

barulina
5. srp 2019

Ahoj. Me je za par 34, tehotna js po 8 letech. No a ksem uplny blazrn ;D. Teda u me tu magorii posilila i kvetnova revize po neprosperujicim tehotenstvi. Ted jsem v nejakem 4 tt a jebe mi solidne ;D

misicka1988
5. srp 2019

@mamal34 Taky 😊 Poslední dceru jsem rodila po 12ti letech od druhého porodu, skoro ve 38 letech.. 😊 A v poho 😊

petula.bir
5. srp 2019

Ahoj, já tedy zatím těhotná nejsem ale taky mám přes 30 😂 a první dítě jsem měla před 10.lety. Koukám jak se strašně moc věcí změnilo a vše co jsem měla já před x lety je už zastaralé a tak - připadám si jako kdybych měla otěhotnět poprvé 😂
Užívej si těhotenství - pro nás už to bude nejspíše poslední 🥰😍

mamal34
autor
5. srp 2019

Díky holky, mě je 34, a i jako 34 porodim. Další dítě jsem už neplánovala ale po rozvodu a nový přítel... Ještě jsme to jedno společný chtěli. Po 4 letech hormonů a snažení jsem řekla dost. Já mám holky 12 a 10 let a přítel syna 6 let. Já podpora hormonů u obou,přítel po IVF... Tak holt budem užívat života 😀 no a najednou je tam. Jsem 7tt rizika si uvědomuji... Možná víc než bych chtěla. Tohle prostě vyjit musí 😀 ale píchá mě v podbřišku, občas víc na levé straně, jsem unavená a nervózní... U prvních dcer si ani nevzpominam že by něco takového bylo... Ale jak gynekoložka řekla mám svůj věk 😀

mamal34
autor
5. srp 2019

@petula.bir tak to určitě 😀 moje mamina poslední dítě měla v 35 a skoro tchýně v 38. Kamarádka taky v 38. Ale prý jediný co mi řekli že to bude rozmazlený 😀

petula.bir
5. srp 2019

@mamal34
Přesně jak píšeš, po rozvodu jsem nechtěla chlapa ani vidět 😂 byla jsem 2.roky sama a najednou láska na první pohled - buuum 😂 a najednou se z nechci mění na možná a z možná na chceme 😍
Já mám děti 10 a 7. Přítel je mladší tak žádné děti nemá. Nyní mi je sice 32 než otehotnim a porodím tak mi bude určitě 33-34.let možná 35 😂 to je strašný - necítím se na tolik 😂 mladý chlap dělá divy 🥰🥰🥰🥰
Jinak já jsem z kamarádek nejstarší tak paráda 😂

kamste
5. srp 2019

@mamal34 všechny 3 děti mám až po 30. Na tu únavu a nervozitu mi pomohlo doplnit železo, B vitamíny a hořčík. Přeji mnoho zdraví a elánu

misicka1988
5. srp 2019

@petula.bir Trochu podobný příběh 😁 S treťátkem jsem už nepočítala, ale " člověk míní, život mění " Po rozvodu (měla jsem 2 děti) si nás našel bezdětným, o hodně mladší - teď už můj muž. A tedy rozhodování zda další dítě bylo pro mě težké.. On po chemo nemohl mít dítě přirozeně, bylo nutné Ivf, měl zamražené sperma. Ale on se tak perfektně stará o moje (naše) děti, že jsem mu chtěla maximálně dopřát mít i vlastního potomka. Tak jsem do toho šla 😊 A za pár měsíců už budou naší dcerce 3 roky, a ktomu ještě dcera 19 let, a syn 14 let. Nepredstiram, někdy to je masakr 😁

verunkanatalka
5. srp 2019

Je to normální...Já rodila druhou dceru po 18ti letech po té první...a rodila jsem v 38letech...a v pohodě

petula.bir
5. srp 2019

@misicka1988
Ahoj, tak nějak přítel má 24 a stará se lip než “bio otec” Já opravdu nechtěla další ale přesně jak jsem viděla jak miluje moje (naše) děti a mě tak vím, že spolu zůstaneme a já nebudu sama se 3. Dcera i syn mu chtějí říkat tati - to jsem řekla, ze je na nich a nebudeme je do toho nutit. Dcera prý až po svatbě 😂 až budeme rodina 🥰
Jinak svatba bude 27.9.2019 😂 někdy to prožívá jak holka 😂😍 což na něm miluju, jsme jak nejlepší kamarádi kteří se miluji a můžou si říct úplně vše a víme, ze ten druhý se nebude smát. Tohle jsem nikdy s ex nezažila.

misicka1988
5. srp 2019

@petula.bir My už jsme spolu více jak 11 let, v té době mu bylo 20 let, a mě 29 😁 Bylo to jako u Vás - jak píšeš láska jako trám. Jako nejdříve jsem se bála jak to bude takový mlaďas zvládat, ale nahradil naprosto úlohu otce, protože jako u tebe, bio na ně kašle ( udělal si hned pak další dvě děti). Se vším pomáhá, vari, uklízí, vše děláme rovným dílem. Jak píšeš ty, prostě parťáci. Za těch 11 let už je nás vztah prověřený a pevný , do teď mi píše milostné básně a píše krásně vzkazy... a já můžu říci že pustit ho do našeho života bylo to nejlepší rozhodnutí které jsem kdy udělala. Věkový rozdíl se smazal, jsme "na jedné vlně". Moc gratuluji ke svatbě, určitě bude nádherná 😊 Hodně štěstí, a třeba přibude ten třetí prcek 😊😉🍀

babanci
5. srp 2019

Měla jsem to tak jako Ty. Já dvě dcery z prvního manželství, 14 a 9 let, a druhý partner prosil o "vlastní vzorek". Už jsem si připadala stará na dítě /bylo mi teprve 32 let/ a tehdá se to bralo, že jsem stará matka. Nechtělo se mi, ale ukecal mě na dovolená na jeden pokus, který vyšel. 😀 Doufala jsem, že nevyjde. Navíc nás během dovolené vykradli. Úplně komplet, Když jsem zjistila, že jsem v tom, málem mě kleplo. Všechno mi najednou přišlo komplikované, jiné, nedařilo se mi, zvracela jsem i jen z vody. To nebylo jiné, takhle jsem to měla vždy. No, ale dneska máme už 23 letou dceru, báječnou holku a nelitovala jsem ani vteřinu.

izz76
5. srp 2019

Já byla těhotná po 16letech,druhou dceru jsem porodila ve 38letech,vsechno jsem prožívala jinak. Mladí je bezstarostne, vše se bere jako samozřejmost, po těch letech jsem se víc bála komplikací a byla víc vděčná za zdravé dítě, porod hrozny, ale potom ta euforie z miminka, nenahraditelný pocit.. První měsíce po narození dcery jsem se vznášela štěstím na oblacku, nic mi nevadilo, že kojím snad nonstop, že mám doma bordel, že nic nestiham 😆

ilema
5. srp 2019

@mamal34 jsem těhotná po šesti letech a je mi 37, a jsem ještě horší než při prvním tehotenství, to jsem brala téměř v klidu a vůbec jsem si nepřipouštěla, že by mohlo být něco špatně, teď jsem od začátku ve stresu, aby to nebylo mimoděložní, aby se našlo srdíčko, aby dopadl dobře screening, aby se mimi udrželo přes první trimestr, pak zase velký utz ve 20.týdnu, no a teď mám na řadě stres z těhotenské cukrovky (přežívám na sladkém 😀) a posledního velkého utz a porodu, no a mám to za sebou 😀 😀 😀 jen mi snad do té doby nehrábne 😉

mamal34
autor
5. srp 2019

No první dcera ve 32tt PV 1560g, císařem. Bylo mi 21 a první miminko jsem potratila. Strach byl ale nepřišlo mi to tak strašný, druhá dcera o dva a půl roku později. Skoro 37tt PV 3130g... Od prasknutí vody za 4hodiny byla venku, vaginálně. Bolesti jsem měla snad jen dvě hodiny. Utěšuji se že třetí bude taky fofr a že to konečně bude kluk 😀 ale upřímně i holka je faaaaajn 😀😀😀

mamal34
autor
5. srp 2019

@ilema a kdy že rodíš? 😀 No mimoděložní mě děsí ve dne v noci.... Ve středu jdu na kontrolu a už by prý mělo být vidět všechno, moje gynekoložka je fajn ale má zastaralý utz.

ilema
5. srp 2019

@mamal34 já už to mám relativně "za pár" jsem v 25. týdnu, termín mám v listopadu, ale bojím se od začátku, na velký utz v tom 20.týdnu jsem šla s hrůzou, jestli bude všechno v pořádku, byla jsem na specializovaném pracovišti kvůli mému věku, byly zrovna ty šílený vedra, měli zaplou klimatizaci na plný kule a já se tam potila jak u maturity. Doktorka mi překvapená řekla, že víc už ta klimatizace zapnout nejde 😅

mamal34
autor
5. srp 2019

@ilema no vedro blbě snasim už teď ... Mám píchavé bolesti na levé straně častěji než jinde ale ne pořád. Utěšuji se že být to mimoděložní bude to bolet furt jen na té jedné straně.😀 Jak říkám, nervák. Nechali jste si říct co to bude? Přítel hned rozhodl že budem mit překvápko... On má syna já holky tak prý máme vzorek od všeho 😀

ilema
5. srp 2019

@mamal34 to se mi to píše, neboj, bude to v pořádku, ale já to chápu, byla jsem na tom stejně. Pořád jsem se pozorovala a teď je to snad ještě horší, jak mi roste břicho tak mě všechno tahá a píchá a bolí, že se zakašlat bojím, začal mě (asi tím jak ho mimčo utlačuje) téměř neustále bolet žaludek a záda mám úplně v háji, nevyspím se už teď 😀 Nechali, respektive, já jsem muži řekla, že si to nechám řict a že to vědět nemusí, já bych to nevydržela, princeznu doma už mám, tak teď nám přibude princátko, muž má dvě velké dcery z prvního manželství a teď se dočkal toho vytouženého syna 😉

mamal34
autor
5. srp 2019

@ilema já to chci taky vědět 😀 ale chlap že ne že bych to všem vykecala 😀 a má pravdu.... A pravdu má i v tom že je jedno co to bude, hlavně aby to bylo zdravé

mr_falko
5. srp 2019

mám první dceru v 26 a druhou ( s druhym manzelem) v 36 🙂 nejlepsi na tom bylo to, ze jsem od toho prvniho tehotenstvi naprosto vsechno zapomnela a dalsich milion veci se zmenilo, takze to bylo fakt jak poprve. Ale mala je skvela, porod trval od prijezdu do porodnice celych 13min 🙂 takže kdyby mi nebylo tolik, šla bych klidně ještě do třetího, ale ten věk už mě docela omezuje....je cítit ubýtek energie....

ilema
5. srp 2019

@mamal34 tak já to chtěla vědět i z praktických důvodů, kamarádce jsem dala celou vybavičku po dceři od narození tak do pěti let, ještěže mají dvě garáže 😀 a chtěla jsem vědět, jestli ji mám říct o vrácení některých věcí, nebo ať to dá po svojí malé třeba na charitu... Spolu jsme vybraly jen neutrální věci a zbytek nechám na ní, jestli to prodá nebo daruje...

mamal34
autor
9. srp 2019

Tak včera v noci jsem začala krvácet,zatím bez bolestí a nic strašného, ale je to o nervy.... Moje gynekoložka tam dneska není, uvažuju jestli jet do nemocnice nebo počkat jestli to třeba nebyla žilka?

petula.bir
9. srp 2019

@mamal34
Ahoj, jed do nemocnice ❤️

briliantka
9. srp 2019

Ahoj.. já teda po 9 letech ale je to rozdíl..... vše je mnohem náročnějsi ale za to krasnejsi.

mamal34
autor
9. srp 2019

Holky spíš mě asi zklamal přístup přítele, odjel do práce.... Celou noc jsem nespala, už to ustává, ale úplně se necítím psychicky sednout za volant, počkám na mamku.... Ta zrovna rodí se ségrou... Měla jsem s ní být taky ale necítím se na to se radovat z čerstvě narozeného miminka teď...

pavlusak
9. srp 2019

Ahoj, pridavam se ... tehotna po 13ti letech... bude to moje druhe, dlouho jsem nechtela , byla jsem na prvni dceru sama a byla velmi narocne dite... ale novy manzel, svatba a tak nejak jsem k tomu dozrala , ze ted to bude snad vse jak ma byt... je mi 41 jsem nejaky 5 tyden a vsechno jsem uz za tu dobu zapomnela... pripadam si jako prvorodicka😂

briliantka
9. srp 2019

@pavlusak ja jsem se taky citila jako prvorodicka

bonulinka
9. srp 2019

@mamal34 Uvidíš, třeba to bude ok. V tomto týdnu těh. jsem jeden den krvácela, když jsem čekala naší nejmladší holčičku ( 4. dítě ). Žádné léky jsem nebrala a říkala si, že pokud se má miminko udržet, tak se udrží, pokud ne, tak to tak mělo být. Vše pak bylo ok.
Naše 3 děťátko jsem čekala po 11 letech od druhého a bylo mi 40 let. Vše bylo bez problémů, až na strašení od lékařů, které bylo zbytečné.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru