Dle ultrazvuku je embryo o víc jak týden menší

eduskaa
5. lis 2013

Ahoj. Chtěla jsem se zeptat, zda má někdo podobnou zkušenost jako já..? Jsem po 2. těhotná, poslední MS byla 11.9 ( tak včera to mělo být 7+3, myslím ! )..Včera jsem byla na gyndě na UZ a doktor mi řekl, že je embrio hodně maličké, +-4mm ( gestač. váček 7mm ), srdeční akce tam byla, tzn. že odpovídá 6.týdnu ..Další kontrola za 14. dní..Mám se obávat ?

pisisvori
5. lis 2013

@eduskaa je to těžké takhle říct. Vše je možné. Někdy prostě ovulace byla později a miminko poroste dobře abude všechno v pořádku, těch případů je opravdu hodně. A někdy je to známka toho, že to není dobře. Já jsem to před 3 rokama měla podobně. Byla jsem v 8tt a embryo odpovídalo 5-6tt, srdíčko našli až na lepším UTZ pár dní po kontrole jsem na začátku 9tt potratila.

Moc držím palce ať u vás je to ta první varianta a vše je v pořádku.

dadushe
5. lis 2013

Ahoj, může to být pozdější ovulací, nebo to doktor "odchytil" o půl milimetru jinak a hned ultrazvuk hází jiné údaje, takhle na začátku klidně o tolik dní 🙂 Srdíčko tam je, takže věřme tomu, že to bude dobrý 🙂 Nervy to do příštího ULT určitě budou, ale ono se nervuje člověk pořád před každým ULT (aspoň teda já ano). Tyhle údaje ze začátku moc neřeš, nenašel nic patologického a co se má stát, to se stane🙂 Držím palce, aby to za 14 dní mimi všem ukázalo, jak se roste do krásy😎
@eduskaa

eduskaa
autor
5. lis 2013

diky 🙂,no trochu se v tom ztracim..bolesti prsou nastaly 2dny po ocek. MS a na testu slaba carka,ta pak silila..prsa me bolela 14dni a z toho 3dny mi bylo na zvraceni,pak to prestalo..jen chodim castejc na wc..minuly ctvrtek 31.10. Jsem zacla spinit,sla jsem do nem.,kde na UZ videli vacek s dutinkou,ale nic vic, hcg bylo 1450.. V sobotu me propousteli a na UZ uz bylo srdicko o dva dny pozdeji na gynde bez zmeny..

ivajaro
5. lis 2013

Já tedy nevím jak to je takto na začátku, ale mě na 22tt zjistili že malá je až o 3 týdny pozadu (!!!) A tak to bylo až do porodu, narodila se jako hypotrofní dítě...
Jinak moje sestřenice měla tohle samé, a klučíka jí nakonec udržovali od 32tt a narodil se 35+6 ale pak podle placenty zjistili že odpovídala 39tt řtakže si myslím, že se klidně mohla dr splést, nebo bude prostě menší .. nijak bych se neobávala je to jen týden a to nic není 😉 a jde taky o to kdy byla ovulka, neboj nic to znamenat určo nebude

smartbear13
5. lis 2013

Já jsem otěhotněla loni touto dobou a podle ms a ovulace se mi lišily termíny porodu o víc než týden, termín podle ovulace byl později,jde o to,že ovulovat můžete např. těsně před ms a pak se tohle stane, jako u mě🙂

eduskaa
autor
5. lis 2013

a taky vam pak to miminko povyrostlo? Snad to bude priste vporadku..

majka43
6. lis 2013

@eduskaa Já měla 6+5 taky 4mm a všechno je v pořádku.

klariss01
8. lis 2013

@eduskaa Ahojky, mám to úplně stejně. Poslední MS 20.9.2013, takže bych teď měla být v 7+1tt, ale podle doktora je embryo o cca 10 dní mladší. To víš, že jsem se hned vyděsila, ale prý se není čeho bát, znamená to, že ovulace přišla později, zkrátka že cyklus nebyl pravidelný. Jen nejspíš budeme mít stanovené dva termíny porodu 🙂 Jeden podle poslední MS a druhý podle skutečného stáří plodu 🙂
Držím palce...

eduskaa
autor
8. lis 2013

Jéé, děkuju za uklidnění 🙂 . Můj nový doktor mě ale takhle nepovzbuzoval ☹ , hned, že to je nápadně malé a další vyš. mi ani nedělal, že prý za 14 dní se uvidí..Tak se odcházela taková trochu nešťastná 😢 ..Doktoři by takhle mluvit neměli, nevím..A jak jsi měla velké mimi nebo ten gest. váček ? A srdíčko jsi tam už taky viděla 🙂 ??

klariss01
8. lis 2013

Já jsem srdíčko ještě neměla, embryo odpovídalo cca 5,5 týdne (byla jsem ve středu). Doktor byl velmi pozitivní, i když je jistě hodně vytížený a neměl moc času. Na velikost jsem se neptala a bohužel mi ji neřekl - v tom shonu mě to nenapadlo :( Jen mi řekl, že vše vypadá dobře, "vejce" je na správném místě, ale že ovulace zkrátka přišla později. Také uvidím víc za 14 dní. Samozřejmě si uvědomuji, že to nemusí klapnout, ale podle doktora je vše na dobré cestě 🙂 Prý jakmile vystaví průkazku, je už riziko samovolného potratu velmi malé a že si myslí, že mi příště řekne dobrou zprávu, že mám být v klidu a radovat se 🙂 Tak buď také v klidu, užívej si ten "jiný stav" a hlavně se zbytečně nenervuj - to ti prospěje ze všeho nejmíň 🙂

monihart
8. lis 2013

Já už ultrazvukům nevěřím. Ke konci těhu jsem chodila na utz do nemocnice skoro denně, protože každému doktorovi to vycházelo jinak. A to mě viděli snad všichni na oddělení. Malý byl pořád malý. Nakonec jsem musela i o 3 týdny dřív porodit. Odhad byl 2,5, max 2,6 kg. Narodil se naprosto v pohodě 2,82. Takže zatím nestresuj, myslím, že to bude v pohodě. Při měření jde vážně o milimetry.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru