Downův syndrom - je v pořádku riziko 1,5 % z plodové vody?

stepankova2
21. dub 2021

Dobrý den, stalo se někomu že si volal na výsledky z plodové vody měl vše v pořádku a když si šel pro výsledky měl 1,5% toho douwnuv syndromu a ještě se něco objevilo při kompletních vysledkach?

ema90
21. dub 2021

@stepankova2 Odpovedela jsem vam v jinem prispevku, kde jste psala.
Ale jeste jedna vec, co vam k tomu rekli na genetice, kdyz jste si vysledky vyzvedla?

stepankova2
autor
21. dub 2021

@ema90 řekli mi že buď mám možnost jít ještě na odběr krve z pupeční šňůry, nebo počkat až se narodí kde se to projeví úplně také se může stát že se narodí v pořádku jen bude mít vady jinak a potom na preruseni

slunickonanebi
21. dub 2021

Vůbec nejsem schopna pochopit otázku. Nemyslím si, že riziko Downova syndromu vám řekli v procentech. Spíše jste to špatně pochopila. A,, něco se objevilo,, ...,, může stát že se narodí v pořádku jen bude mít vady jinak a potom na přerušení,, - jinak a potom na přerušení? Nechápu, co chcete rict

stepankova2
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
drep
21. dub 2021

To není 1.5% riziko downa, ale je to downov syndrom v mozaice. Část buněk je normálních, část buněk trisomických, tj. Mají ten chromozom navíc, který je zodpovědný za downa. A jak moc tím bude to děťátko postiženo asi nelze říct teď úplně moc přesně.

veroniquecz
21. dub 2021

@stepankova2 smaž tu druhou fotku, mas tam osobní údaje! 🤦🏻‍♀️

stepankova2
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru