Dvojčata, porod v červnu 2018

loylii
26. lis 2017

Holky je tu někdo kdo čeká dvojcata a má termín v červnu 2018?😉

olga_
27. lis 2017

@loylii Já😉.

klaraaaaaaaaaaa
27. lis 2017

Já 🙂

loylii
autor
27. lis 2017

Jéeeee tak super holky.. jsem také 10.tyden. Poslední den menstruace 24.9. a strašně by mě zajímalo kdy se většinou dvojčátka rodí.. v rodině je nemáme a moc kamarádek je taky nemá. Dle kalkulačky mi to vychází na 1.7. ale tam se počítá s jedním mimcem.. jinak jsem na rizikovem, tak si to pěkne užívám doma😎

olga_
27. lis 2017

@loylii Já jsem dnes 10+0. Běhám doma kolem tříleťáka a teď jsem teda bohužel nemocná, tak ležím a doma je i manžel na paragrafu... Jinak je tu i skupinka Dvojčátka 😉. Mě spíš než termín porodu běhá hlavou, jak je budu v noci kojit obě vleže, abych se vyspala 😅.

loylii
autor
27. lis 2017

Já ještě mimčo nemám, tak si to nedovedu představit vůbec..😇

klaraaaaaaaaaaa
27. lis 2017

Holky, já jsem 9+4. Je to moje první těhotenství. O to větší šok to pro mě na prvním UTZ byl. Co bříško, roste vám? Na mně už to začíná být celkem vidět, chci to do Vánoc utajit, tak snad se mi to podaří 🙂

loylii
autor
27. lis 2017

Já jsem 9+1 a videt to na mě není, protože ani normálně nejsem vychrtla😀 bříško ale cítím dole tvrdý, jako bych měla plný močak a nemůžu vůbec klasicky džíny.. tak mám super z HM s tím napletem a ten není vůbec videt..

olga_
27. lis 2017

@klaraaaaaaaaaaa @loylii
Holky, mrkněte do této diskuze, kam jsem přidávala soutěžní příspěvek - tak jsem vypadala v osmém týdnu, takže já to do Vánoc rozhodně neutajím 😂

https://www.modrykonik.cz/forum/dny-s-fisher-price-2/soutez-podvecerni-sobotni-bleskovka-zamavas-pejskovi/

loylii
autor
27. lis 2017

No to teda...😀 tak snad ty moji budou v pořádku, když nejsou ještě videt.. ve čtvrtek měli 2,2cm😉 a je teda pravda, ze na výšku 172cm už mám tak 73kg😖

olga_
27. lis 2017

@loylii Budou, to neboj. Je to prostě druhé těhotenství. Já jsem i u toho prvního měla strašný buben. Tehdy jsem přibrala 23 kg (při výšce 176 jsem začínala na 67 kg a končila na 90 kg). Teď začínám na 65 kg a doufám, že to bude lepší. Vzhledem k tomu, že vařím dennodenně pro syna a jíme společně, tak nemám tolik prostoru k prasení 😀.

loylii
autor
27. lis 2017

Já taky neprasim, jelikož mi není úplně standardně od žaludku.. ale cítím se taková zavodnena..😂 beru Utrogestan, tak to mám určitě z toho😎

sun18
31. pro 2017

Já 🙂. Je tady některá z Prahy ? jak probíhá registrace do porodnice, když je termín jiný, než u jednoho dítěte ? Díky moc za informaci.

loylii
autor
31. pro 2017

No to prave taky řeším a zítra rano v 8:00 se mám registrovat do Podoli. Budu 14+0. S jedním dítětem je termín 40.tyden, to bych měla 1.7. ale Dr mi říkala, ze se narodí určitě o 4 dny dříve.

loylii
autor
2. led 2018

@sun18 uff, tak mě se podařilo druhy den registrovat do Podoli. Jsem 14+2. Systém mi dovolil TP 3.7. ale já mám 1.7 kdybych měla jedno dite. To vychází 40.tyden, ale myslím, ze do 36.tydne jsou venku. Jsem na rizikovým a par problemiku mám ☹️😎

sun18
5. led 2018

@loylii S tou registrací to je mazec, já mám dle průkazky termín 7.8., takže se budu registrovat až 6.2. a pevně doufám, že to zvládnu na poprvé jako v roce 2015. Jinak mi můj dr. mi řekl, že maminky s dvojčaty hospitalizují a nenechávají je déle, než 38.týden. Každá porodnice to má jinak a záleží samozřejmě na konkrétní anamnéze maminky a miminek. Já mám leidenskou mutaci (problém se srážením krve) a tak mne ani nenechali s jedním déle jak 38. týden. Proto chci do Podolí, protože jim věřím. Včera jsem byla na kontrole a poslali mne na genetiku do Genettu, tak mi držte palce ať nám to dobře dopadne. A jinak čekáme dvojvaječná a vy ?

sun18
5. led 2018

@loylii Ty jsi po IVF ?

sun18
5. led 2018

@olga_ Blahopřeji ! Já mám doma 3,5 a 2,2 leté holčičky a tak jsem se ještě doteď nevzpamatovala z informací o těhu a o dvojčatech. Jsem v 9. týdnu a snad se s tím brzy srovnám. Začínám se tajně těšit, ale je to teda síla 😀. Už teď manžel zvažuje co bude pak.... to je asi jako u tebe s tím kojením, to pak uvidíš 🙂. Jo jedna paní v porodnici (tenkrát jsem netušila, že se mne to někdy bude týkat) to měla vychytaný tak, že měla ty mrňouse oba na horizontálno v klasické postýlce 120x60 a tu měla přisazenou k posteli a kojila je a nevstávala 🙂. Tak takový tip.

lobella
5. led 2018

Holky a to cekate po umelem oplodneni nebo prirozenem? Ja v rodine dvojcatka mam, z mamky strany moje babivka mela dvojcata, me tety a jeji maminka, moje prababicka, take a dokonce dvakrat. Ja jsem ze tri deti, ale jeden po druhem... Takze ja uz toto dvoji stesti v rodine mam,tak jsem zvedava.. Zatim se o prcka snazime, tak snad nas nenecha dlouho napinat

sun18
5. led 2018

@lobella Já přirozeně a v rodině dvojčata nemáme, jen prababička čtyřčata (což mi spadl kámen ze srdce, když dr pronesl: "hmm jen dvě" 😀)

olga_
5. led 2018

@lobella U nás přirozeně a na první pokus. V rodině má dvojčata teta a měla je i babička.

lobella
5. led 2018

A jak je to s tehotenstvim? Automaticky na rizikove? Je mozne kdyz chcete a vse je v poradku alespon cast tehotenstvi jeste pracovat?

sun18
5. led 2018

@lobella To je prý dle zdravotního stavu, takže individuální. Nicméně z opatrnosti Ti dají rizikové, ale nikdo Tě nemůže nutit jít na nemocenskou. Záleží jaký je charakter Tvé práce a jak je náročná či ohrožující Tvůj krásný nový stav, 🙂.

sun18
5. led 2018

@loylii Povedla se Ti ta registrace do Podolí ?

sun18
5. led 2018

@olga_ Oli našla jsem Ti něco co by Ti mohlo pomoci v Tvých myšlenkách na krmení dvojčátek 🙂 http://www.twineshop.net/www-babycreative-cz/es...

olga_
5. led 2018

@sun18 Díky moc! Mám i výbornou LP a dulu, která provázela maminku i s trojčátky, tak mi dá určitě také tipy. Asi to ale už prostě nebude taková balada jako při společném spaní se synem, když jsem se prostě otočila na bod, otevřela mléčný bar (jednu dobu jsem si do starého trika udělala prostřihy, abych ho nemusela vyhrnovat 😂) a spala dál. To už asi prostě nepůjde. Ale tak nechám se překvapit. 😀

loylii
autor
5. led 2018

@sun18 - já mám dvojčátka dvojvajecna, prirozene, taky mám srazlivost krve a pícham Clexane. Nikdo je v rodine nemáme. Jsem od zacatku na rizikovým, je mi 38😉 do práce chodím přes den cca na 3 hodiny, kdy mám vycházky, kancelářská práce..😉

sun18
5. led 2018

@olga_ To je asi pravda, ale ono dost záleží na povaze každého dítěte. Já se třeba u první dcery nevyspala 2 roky a s druhou spím od narození a držíme se za ruku 🙂. Ráno se vzbudí a usmívá se a teď dává ráno pusinku bříšku a říká: "Ahój mimi." 😀

sun18
5. led 2018

@loylii Dost podobné to mám, já zjistila, že to mám po mamce. Já jsem ještě na rodičáku a je mi krapet víc 😀.

loylii
autor
5. led 2018

@sun18 ano registrace se povedla druhy den. Poprvé jsme to zkoušeli ze 4 přístrojů a ani tuk. Druhy den ze 3 a registrace se mi povedla 2x! Tak mi jednu zrušili. V Podoli jsem dnes byla i osobně potvrdit, tak to mám z krku😉

lobella
5. led 2018

Holky diky za info, ja mam praci vselijakou, fyzicka i pc a papirovani, ale neni problem fyzickou nedelat... Jsem prave mlada, 26...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru