Dvourohá děloha, donosily jste miminko v pohodě?

fujarka22
23. dub 2018

Prosim kdo me uklidni a donosil miminko uplne v pohode s dvourohou delohou.Nebo mel nekdo problem?

terka555
23. dub 2018

@fujarka22 zadala bych si to tady do vyhledavani je tu nekolik maminek co s ni rodily a zjistilo se to treba az po porodu🙂

fujarka22
autor
23. dub 2018

TAk tim lepe ze az po porodu,ale ja kvuli tomu asi prisla o miminko ve 31tt tak ted hledam co nejvic info kdyby mi k tomu nekdo dal

kafr
24. dub 2018

Sousedka má dvoulaločnou dělohu (asi jen jiný název) doktoři ji tvrdili, že děti mít nebude, má plně přirozeně (včetně porodů) 2 syny (26 a 18 let).

alik9
24. dub 2018

Ahoj, mě řekli že mám srdčitou dělohu (dle googlu to samé co dvourohá), jsem teď ve 40 týdnu, 2 dny do termínu a malému se ven nechce. A to mě doktor strašil že může hrozit předčasný porod a že miminko se neotočí protože tam nebude mít tolik místa... no a vypadá to že budu přenášet (nic porodu nenasvědčuje) a miminko je hlavičkou správně dolů. Hlavně si to nepřipouštěj, tělo si umí poradit.

jezz1e
14. kvě 2018

Taky máme v rodině dvourohou dělohu - Matka - 1 x potrat, 2 děti. Sestra - 1 x potrat, 4 děti - z toho 2 x císařem, protože se dítě kvůli přepážce neotočilo. 2 x přirozeně.
Držím palce, ať je další pokus úspěšný!

fujarka22
autor
14. kvě 2018

Nakonec to vypada stejne na uterus duplex nebo septus....:-/ jsem ve 12tt zatim vse ok,ale mam strach samozrejme

jezz1e
15. kvě 2018

@fujarka22 Gratuluji k tehotenstvi! Urcite to dobre dopadne. 🍀

sdu
15. kvě 2018

Mám dvourohou dělohu a ve 39 letech jsem bez problému otěhotněla a donosila zdravou holčičku. Kamarádka s dvourohou dělohou také 2 děti. Vůbec se ničeho neboj 🍀

fujarka22
autor
15. kvě 2018

@sdu jenze u me to vypada nakonec ze z dvourohe delohy je deloha s prepazkou nebo zdvojena deloha....prvni potrat ve 31tt to prave mohlo zpusobit

sdu
15. kvě 2018

@fujarka22 To je mi líto. Nenavrhovali Ti třeba operci na odstranění té přepážky?

sdu
15. kvě 2018

Každopádně lékař by měl vyšetření přesně zjistit o jakou "deformaci" dělohy se jedná.
@fujarka22

fujarka22
autor
15. kvě 2018

@sdu bohuzel se to poznalo az ted ve druhem tehotenstvi.odstraneni nedoporucuje zatim.Verim ze kdyz jsem to dotahla do 31 tt tak se to povede znovu do nejakeho vyssiho tydne aspon kdy by se miminko melo uz zachranit

sdu
15. kvě 2018

@fujarka22 Tak důležité je, že to vědí a budou Tě víc sledovat. Hlavně žádný strach, mě třeba tenkrát lékař říkal, že jsou spíš problémy otěhotnět, že když to se povede, tak že by nemělo být z toho důvodu problém dítě donosit. A jak píšeš, dneska zachrání dětičky i narozené dřív. Hlavně se šetři a nenervuj. 🍀

zdenallicka
15. kvě 2018

Nosim v deloze rozdelene prepazkou uz druhe dite.. 🙂 Prvni syn se narodil po SC ve 40+0,dcera je v 36tt porad tam, kde ma.. 🙂 Vubec se neboj... 🙂 Drzim pesti.. 🙂

fujarka22
autor
15. kvě 2018

@sdu
@zdenallicka
Děkuju,to víte dalsi ztratu uz bych proste nezvladla...verim ze se deloha umoudri a mimco donosim aspon do toho 30tt🙏🏻Ale doufam ze dyl🙏🏻❤️

jezz1e
15. kvě 2018

Vsak sestra ma taky dost vyrazne septum a 4 deti. Neboj 😉

fujarka22
autor
15. kvě 2018

@jezz1e moc děkuju za uklidnění 🙂

michaela_2
15. kvě 2018

@fujarka22 v porodnici se mnou na pokoji ležela maminka, která měla v děloze přepážku - při vizitách to tam s ní lékaři hodně řešili a zřejmě ji posílali na nějaký zákrok. Každopádně doma měla 4letou holčičku a v té době novorozeného krásného kluka 🙂 Věřím, že to zvládnete!!! 🍀

fujarka22
autor
15. kvě 2018

@michaela_2 děkuju 🙂

ptacatko01
28. kvě 2018

O to miminko co jsi prisla v 31tt to melo asi i jine problemy krom predcasneho porodu ze? Zachranit se daji i mnohem mensi deti. Mam 18m dcerku narozenou ve 26tt se 780g a je to zdrava holcicka. Mesic po male se narodila 400g holcicka ve 25tt a je take v poradku a jeste tam s nami byl chlapecek 600g a take zdravy. Snad ti to doda trochu optimismu pokud by jsi mela rodit predcasne. Je mi moc lito tve ztraty, ale lekari kolikrat umi zazraky co se techle mrnousku tyce. Preju at tehotenstvi dotahnes az do terminu a v naruci krasne zdrave miminko ❤ at ho ten maly andilek co mas nahore ohlida ❤

fujarka22
autor
29. kvě 2018

@ptacatko01 utrhla se mi placenta a malej zemrel jeste u me v brise,takze za to mohla placenta bohuzel,jinak byl uplne zdravy

ptacatko01
29. kvě 2018

Tak to je mi moc líto ☹ to se ale stává i u těhotenství s klasickou dělohou. Přeju ti, ať je tentokrát vše v pořádku a těšíš se z malého drobečka v náručí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru