Infekční prostředí. Pracoval někdo v těhu v domově seniorů?

19. pro 2020

Ahoj holky,mam takovej hloupej dotaz...Chtela bych se zeptat zda je tu nekdo kdo v tehotenstvi pracoval v domove senioru treba do 5-6mesice...nejde o narocnost prace,s tou mi vsichni vyjdou maximalne vstric a mam veskere ulevy ktere muzu mit...jen delam zatim 12hodin(casem prejdu na 8)..ale ted k hlavni veci...Nejvic mi jde o to ze me celkem dost lidi strasi ze plod muze chytit nejakou infekci a narodit de treba nemocny...jsem v 9tt,k lekari jdu az 4.1...sem celkem v klidu,nic mi neni zvladam vse v pohode nevidim duvod byt doma na neschopence ale tohle s tou infekci me trochu desi to se priznam...ma tu nekdo zkusenost?dekuju za rady i nazory...

autor
19. pro 2020

Dodrzuju veskerou hygienu ktera jde a z toho ze jen dejcham vzduch prece nemuzu mico nakazit...nebo jo??

merope
19. pro 2020

Tak z hlediska infekcí a průšvihů z toho máš to nejhorší za sebou 🙂

barmil
19. pro 2020

Tak nejrizikovejsi je 1.trimestr a ten už budeš mít za sebou, takže pokud bude miminko na screeningu v pohode, není se už čeho bát.

autor
19. pro 2020

Verim ze bude vsechno v poradku🙂dekuju za male uklidneni...Ja bych se doma od sameho zacatku zblaznila..🙂

autor
19. pro 2020

@barmil a muzu se zeptat kdy se dela ten screening??

tynka9
19. pro 2020

Screening je kolem 13. tt, je to komplexním vyšetření, kdy ti berou krev + vyšetří ultrazvukem. Dr nebo sestřička ti určitě vše včas řeknou. Další pak kolem 20. tt a 34. tt.

Jinak neviděla bych práci v domově seniorů nějak rizikovější, co se týká infekcí, než kde jinde... to už by museli být na neschopence všechny učitelky, prodavačky, lékárnice, doktorky.... a z těch jmenovaných tam vidim i rizikovější profese než v DS. Bála bych se akorát nějakého tahání klientů, polohování... a to pokud ti vyjdou vstříc, tak je to ok.

autor
19. pro 2020

@tynka9 me jde hlavne o tu hygienu(prebalovani,vynaseni klozet.mis atd..)prave proto ze nic z fyzicky narocnych praci nedelam,staraji se tu o me hezky a moc mi pomahaji.🙂dekuji za zpravicku...

tynka9
19. pro 2020

Pokud dodržuješ běžnou hygienu, tak ti určitě nic nehrozí.
Zase příklad i z praxe - když jsem byla těhotná podruhé, můj první měl ještě plenky...

aguu
19. pro 2020

Pokud používáš ochranné pomůcky, nebála bych se. Samozřejmě na prevazy používat rukavice, což je doufám už všude samozřejmost.

rejalin
19. pro 2020

První trimestr jsem dělala v podobném prostředí a všechno v pohodě 🙂 pokud použiváš ochranné pomůcky a dezinfekci, tak si myslím, že je to v pořádku. Max si dát pozor, kdyby nějaký klient chytl chřipku nebo tak 🙂

autor
19. pro 2020

@rejalin takto je super dekuju...samozrejme pouzivam rukavice,ted chodime porad respirator a dezinfekci na ruce pouzivam porad...nechodim ani ke klientovi ktery treba zvraci,nebo ma prujem...jsou i takove kolegyne,ktere me k hygiene klientu vunec nepusti...Ale zarazili me takove ty reci ze muzu neco chytit jen tak ze vzduchu atd...Nevim o co jim jde ja teda duvod jit marodit nevidim...

rejalin
19. pro 2020

A kdo ti to říká? U mne tohle zmiňovala má babička, ale to mi přišlo spíše z nějaké předpojatosti.. upřímně si umím představit, že člověk spíš něco chytne v MHD nebo v krámě 🤷 jinak ještě když máš respirátor, tak to je vůbec v pohodě, řekla bych. Já končila těsně před covidem, takže jsem ho ani neměla 🙂

kikca88
20. pro 2020

Clovek má i po nejake dobe v práci na klienty udělenou i nějakou tu kolektivní imunitu. Já pracuji taky v domově ale my tam máme duševně choré, tak já odešla na začátku, ale jen abych nemusela zasahovat u ,nějakých těch rvaček a podobných fyzicky nebezpečných aktivitách🙂

autor
20. pro 2020

@rejalin prave ze mi to rika kde...,,mela bys jit na neschopenku,prace je to tezka..dlouho ste se snazili no jeste aby ten malej neco chytil...''i nektere lidi v praci rikaji ze by sli na neschopenku hned ze by se bali infekce a ze neco chytnou...mi tam meli kovid zari -rijen delala sem v tom a musim zatukat ze zatim sem ho taky neprodelala a doufam ze ted v tehotenstvi neprodelam...jsem rada za vase nazory a uklidneni...dekuju...

autor
20. pro 2020

@kikca88 ja pracuji na DS kde mame super babicky a dedousky celkem jeste relativne v pohode...chodici,a sobestatecny...jen par kousku je takovych ze se s nima musi manipulovat ale k tem ted ja nechodim ..dekuji za nazor a rekaci

chasing_rabbits
20. pro 2020

Já jsem pracovala celý 1.trimestr na jip... pokud nosíš roušku, respirátor a dodržuješ hygienické postupy, nic by se neměla stát 🙂 jenom pozor na tahání pacientů... 🙂 drzim palcd

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru