Jak přestat kouřit v těhotenství?

mariuhanka
17. zář 2018

Ahoj holky, jak jste přestali, když jste zjistili, že jste těhu? Já hned jak jsem to zjistila, jsem teda přestala, ale s tím že mám stále chuť a když kouří přítel, vždycky si od něj dávám práska, ale snižuji to a doufám že během pár dní přestanu úplně. Četla jsem názory jak to holkám smrdělo, ježiš kéž by to byl můj případ... jak jste to měli vy? Díky za názory

jessical
17. zář 2018

@mariuhanka Ahoj, já sice nekouřila dlouho, zhruba dva roky, předtím jen sem tam na "zábavě", každopádně jsem kouřila krabičku denně.. když jsem zjistila, že budu mít neplánovaně miminko, nechala jsem toho ze dne na den a první měsíc jsem si občas vzpomněla na to, že mi to chybí, pak jsem měla období, kdy jsem nemohla cigaretový kouř ani cítit a od druhé půlky těhotenství jsem si klepala na hlavu, že jsem toho nenechala už dřív, je to lehčí, než si člověk myslí.. všechno je jen o tom, jak si to nastavis v hlavě.. já měla štěstí, že partner je nekuřák, tebe může provokovat tvůj partner.. možná by nebylo od věci aby ti vyšel vstříc a ve tvé přítomnosti nekouřil, za prvé škodí to dítěti i tobě a hlavně tě tím nepodporuje, spíše sráží.. ale je dobře, že takhle uvažuješ.. už jen to, že toho chceš nechat je první krok.. teď si to musíš v hlavě srovnat ty sama.. jestli je pro tebe důležitější zdraví miminka nebo potáhnutí z cigarety 😉 hodně štěstí

mariuhanka
autor
17. zář 2018

@jessical dekuji za nazor. Samozrejme je pro me nejprednejsi zdravi miminka, jen proste to nedokazu ze dne na den, i kdyz se o to urcite pokusim. Vim jak moc to skodi a mas pravdu, je to jen v hlave.. tak zatnu zuby a po par dnech chut urcite odejde 😊

kaliopea
17. zář 2018

@mariuhanka je super,ze chces prestat!Ja kourila od 18,krabicku denne...nebylo snadne prestat,ale zvladla jsem to,hned potom,co jsem nasla //.Nekourim doted,takze 4 roky 🙂 ale chute mam teda obcas jeste ted...me hrozne pomahalo,kdyz jsem si predstavila to dite v sobe,jak by se dusilo,kdybych si zapalila!To byla asi nejvetsi motivace pro me!Drzim palce! 🙂

jaaaninda
17. zář 2018

@mariuhanka kdysi jsem skončila ze dne na den a jen kvůli tomu, že jsem chtěla navrhnout, ze bychom se mohli snažit o miminko. Samozřejmě před tím x pokusů, ale jakmile jsem to myslela vážně, tak to šlo až jsem se divila, že to je tak snadné. Ale jednou to je závislost a i po 4letech jdu kolem krabičky a říkám si "Bože, já bych si dala". Ale nemám důvod si dát. A ironií je, že jsem to příteli ani nenavrhla a snažit jsme se začali až rok na to. Přítele bych poprosila, jestli by mohl kouřit na balkoně, popřípadě chodit kouřit ven, pokud nechce být solidární a přestat taky.

agneska7
17. zář 2018

Pro me nebyl problem prestat to slo krasne samo . zadne abstaky, nervozita nebo tak neco proste nic . az po cca 4 mesicich prisla chut a trva do tet 21 dni to tp . ale nezapalila jsem si no ale az porodim a odkojim tak si urcite zapalim i kdyz je to skoda po takove dobe ,ale tesim se na to :D

iveee
17. zář 2018

Já přestala už před otěhotněním..ale hrozně jednoduše..bez absťáků a odpírání si. Kdo nevyzkouší, neuvěří 🙂 Kdyby to někdo řekl, tak si poklepu na čelo..ale vzhledem k tomu, že to fungovalo na mě i na další silné kuřáky v mém okolí, to doporučuji všude :D Je to kniha od A.Carra - Snadná cesta jak přestat kouřit. A super je, že se má kouřit po celou dobu čtení knihy..jen to člověku přestane chutnat. Píše čtivě, jsou tam různé příběhy kuřáků, vysvětluje, jak si člověk umí v hlavě udělat program na kouření a pak se bojí přestat apod. A člověk najednou pochopí, že je pro něj přirozené nekouřit a tuhle berličku nepotřebuje. Nejhorší pro mě bylo dokouřit tu svou poslední krabičku (cca 3 cigarety). Teď už jsou to 3 roky a cigarety mi smrdí..při představě, že bych si měla zapálit se mi křiví pusa a jsem ráda, že tuhle "závislost" už nemám 🙂 Takže kdo se nebojíte přestat kouřit, směle do toho. Já knihu dočetla až napodruhé, protože jsem nejdříve vnitřně přestat nechtěla a když jsem viděla, že kouřím méně, tak mě to vyděsilo🙂 Pak jsem knihu konečně dočetla v dalším roce. Za sebe a spoustu dalších doporučuji!

anita003
17. zář 2018

Já teda nevykouřila krabičku denně, ale měla jsem naučené rituály, kdy jsem kouřila, hlavně teda s kolegyní v práci, takže jsem si taky nedokázala představit, že bych jen tak dokázala přestat... Když jsem však našla 2 čárky, tak jsem neviděla jinou variantu... První 3 dny mi to chybělo, po týdnu jsem si občas vzpomněla a po 2 týdnech už mi to ani nepřišlo a nevadilo mi ani, když kouřil můj chlap, akorát mi to po té době fakt začalo smrdět (ale to fakt až po těch 2 týdnech bez cigaret)

ekuchtova
18. zář 2018

@mariuhanka ahoj taky jsem kouřila, když jsem zjistila, že jsem těhotná přestala jsem (nechtěla jsem ubližovat miminku) a místo cigarety jsem se začala cpát 😁takže hold jsem chuť na cigaretu zajidala sladkým.... Manžel kouří a nevadí mi to už jsem si zvykla nekouřit... Ano mám chuť, ale nedám si! Nejde jenom o moje zdraví teď už ne 😊

magicaetezzz
18. zář 2018

@agneska7
Tak jsem to přesně měla já. Jak jsem dokojila, vylozene jsem se těšila, jak si ráno sednu na balkon s kafem a zapalim si.
Jsem cholericky nervak, takže u mě asi nehrozí, abych přestala kouřit. I když mi to už vlastně nechutna 😂🤷‍♀️

odula
18. zář 2018

covece já kouřila krabku denně a jak jsem byla těhotná tak jsem se z toho málem zeblila. lehký? z urcityho pohledu, pac sice v těhotenství ok, ale jak jsem porodila tak se zbesila chuť na cigaro vrátila. a to jsem nechtěla kvůli miminu kouřit už vůbec. takže - naruzivyho kuřáka to stejně jednou dozene, že musí zapojit vůli;) chuť na cigaretu mě přešla až po sedmi letech abstinence 😁 ale dá se to. ten pocit lehkých plic a to že po ránu cejtis tu vuni vzduchu.... to je dobrá kompenzace. nemluvě o zdravotních benefitech ,samozrejme. ;)

leymea
21. zář 2018

Vzdycky jsem rikala, ze kourit chci a prestanu jen tehdy, kdyz budu tehotna. No tak jsem ze dne na den skoncila a zvladla jsem to na jednicku. Ani jeden prask jsem si nedala a to jsem chodila kourit (jen ja bez cigarety 😀)ven s kurakama, at uz s manzelem nebo s kolegynema v praci. Nemela jsem na to pomysleni a ani chut. A to jsem cele tehotenstvi mela takove jako bych nebyla tehotna, jen mi rostlo bricho 😀 Vedela jsem, ze nechci ublizovat miminku. Vsechno je to v hlave, ver si a zvladnes to : drzim palce 🙂

leymea
21. zář 2018

Jo a jen dodam, ze jsem pred tehotenstvim kourila 10 let, krabicku denne.

dzungala
22. zář 2018

@leymea

Neboj, k tomu se ještě vrátíš🤐

Docela věřím tomu, co píše Odula - že chuť na cígo vydrží i deset let. Já jsem taky okamžitě přestala u prvního těhotenství a myslela jsem si, jak jsem skvělá a že to přece musí zvládnout každý. Když se narodila druhá dcera a ve dvou měsících začala bojkotovat prso, pak jsem začala následkem toho přicházet o mlíko a malá byla podvyživená a bylo třeba krmit UM, které ovšem dcera nevzala, protože neuměla pít z žádné lahve ani z žádného dudlíku. Zkrátím - parádní bojkot, kdy dcera ale hladověla a já jsem opravdu celý den (opravdu úplně každou chvilku kromě záchodu a jídla) jen se snažila ji nakrmit a po kapičkách jsem do ní za celý den dostávala aspoň půlku denní dávky potravy. To se dá vydržet týden, dva. Asi po měsíci totálního vyčerpání jsem si zašla na cígo a byla jsem tam, kde před lety...

Samozřejmě jsem okamžitě přestala, když jsem čekala syna. Ale už si nemyslím, že až dokojím, že se k tomu pak nikdy nevrátím. Je to totiž svinská závislost. A právě když si člověk myslí, že je z toho venku, tak do toho spadne.

Ale pokud se k tomu vrátím, budu se muset schovávat jak vrah, páč děti mě nesmí vidět, to je jasné. Stačí ten smrad z toho, kterého se člověk nezbaví.

Tak ti přeju, aby ti to nekuřáctví vydrželo už na celý život!

leymea
22. zář 2018

@dzungala vsak uz zase kourim, ale protoze jsem chtela kourit. Chute jako takovy jsem nemela. Takze kdyz jsem prestala kojit tak jsem zase zacala kourit 🙂 kazdej si klepal na celo, ale bylo to moje rozhodnuti. Moje blbost. 🙂

dzungala
22. zář 2018

@leymea

Dobře žes to dokázala kvůli dítěti v těhotenství a při kojení. Jsi dobrá, ne každý to dá.

emma2018
22. zář 2018

Já jsem přestala asi 2 dny po zjištění že jsem těhotná. Měla jsem hodně psychicky náročnou práci a kouřila jsem krabičku denně. Nedej bože když se někam šlo.. To padlo mnohem víc. No protože jsem si myslela, že nedokážu přestat ani kvůli dítěti, koupila jsem si elektronickou cigaretu s náplní 0 nikotinu. Nic mi to nedalo a sekla jsem s tím úplně. Upřímně po porodu jsem měla hroznou chuť a teď když mi malá brečí x hodin v kuse tak mám taky chuť, ale nemá to cenu. A jinak v těhotenství mi to nesmrdelo a byla jsemna začátku protivná a dost

dancamich
22. zář 2018

Kouřila jsem deset let, pak jsem na dva roky přestala, ale při snažení o první dítě přišla manželská krize a návrat k cigaretám. No jak jsem zjistila těhotenství, tak jsem se zařekla a od té doby nekouřím (čtyři roky)... Nemám silnou vůli, ale v tomhle jsem se kousla. Moje nevlastní sestra měla laryngitidu jako malá a teď má astma. Možná bude muset seknout se závodním tancováním, protože to občas neudýchá. Jejich skupina vyhrála Mistrovství ČR, takže to zamrzí. Její maminka kouřila celé těhotenství. Možná to nemá souvislost, ale pro mě je to varovný maják. Je to jen na Tobě autorko.

lencamat
22. zář 2018

Ahoj taky jsem kouřila muj manzel je kurak.Zacala jsem to snizovat treba uz jen max.5denne.A pak byla uz jen jedna po pulkach az my to prestalo chutnat a prestala jsem asi v 8tt.Ono to opravdu aspin my prestalo chutnat a smrdělo my to ale mela jsem tehitenstvi ze jsem byla porad unavena a bylo my porad spatne skoro az do porodu a i zvracela jsem ze me palela zaha.Tak uvidite jestli se Vam podari prestat.

misacekk
22. zář 2018

Ja osobne si myslim, ze pokud tehotenstvi neni dostatecnym duvodem prestat, tak uz nic. Kourim 12 let, ted jsem podruhe tehotna a nedala bych cigaretu do pusy. I kdyz bych mela chut sebevic, tak ani sluka proste😊

leymea
22. zář 2018

@dzungala dekuju 🙂

jupiter2013
22. zář 2018

Nevím jak dlouho seš těhotná, ale když budeš chtít tak s tím skončíš. Kouřila jsem 15 let, občas se prohrávala s myšlenkou kdy a jak s tím skončit, ale věděla jsem že kvůli sobě to nebude. Chutnalo mi to, kouřila jsem ráda a jediný důvod který by to dokázal změnit ,bylo pro mě těhotenství, aby
se to mé miminko, které za nic nemohlo, aby se vyvíjelo bez chybičky. A dokázala jsem to, ne hned jak jsem těhotenství zjistila, trvalo to cca měsíc, v 8 tt . Cigaretu jsem si kvůli miminku, které ve mně rostlo již tolik nevychutnala a měla jsem vůči němu výčitky. A vydržela jsem to, nekouřím již 7 let, děti mám dvě.

vapka
23. zář 2018

Já kouřila od puberty jak tovární komín 😀... Přítel se mě na začátku vztahu zeptal, jestli bych kvůli němu nepřestala kouřit, i když jsem byla zamilovaná, tak jsem mu odpověděla, že ne, že mi to chutná, ale že to zkusím omezit a za půl roku (vycházelo to akorát na Nový rok) kouřit přestanu. O vánocích jsem otěhotněla a na Silvestra mi můj žaludek dovolil si zapálit jen 3 cigarety, myslela jsem, že mám asi střevní chřipku, nemohla jsem cigarety ani cítit, no a pak jsem zjistila, že jsem těhotná, tak jsem byla šťastná, že jsem to zvládla takto, ale já mám v sobě takové to svědomí, že i kdyby mi šla pusa sebevíce šejdrem a měla jsem absťák, že bych vraždila, tak já to tomu malému tvorečkovy v břiše prostě neudělám, Nějaké řeči, že přestat se má pomalu, jsou jen alibistické řeči .... Pokud přestat, tak úplně, je to stejné jako s čokoládou 😀 Měla jsem to štěstí, že mi bylo zle, ale pak u druhého těhu po porodu, jsem měla neskutečné chutě, ale kojila jsem a také jsem to tomu miminku nemohla udělat. No, ještě teď, když by mě přepadla chuť si zapálit si řeknu, že to stojí hrozné peníze a že za pár krabiček cigaret, raději koupím dětem nové botky 😀 Držím všem kuřačkám těhulkám i netěhulkám palce, je to těžké, ale jde to.... 😀

barca98
16. únor 2020

Ahoj holky sem silná kuračka bych rekla krabicka malbor lupaček je standard zjistila sem ze sem nejspíš těhotná a nemůžu si pomoct abych si nezapalila myslím na mimi zdraví atd ale v praci vidím a sem cca 12 h s kuřáky člověk má pak taky chut co stim ? 😔😔😔😔

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru