Jak silná bolest podbřišku je normální na začátku těhot.?

alkuska
15. bře 2015

Ahoj, jsem poprvé těhotná, takže ze všeho vykulená. Mám jasně pozitivní a sílící testy od minulého týdne, poslední MS 2.2. (takže podle kalkulačky jsem 5tt+6), k doktorovi jsem zatím nešla ale objednám se, tady se chci jen poradit kdo má jaké zkušenosti.

Cítím na sobě i různé jiné příznaky ale zaráží me bolest v podbřišku, je dost silná na to, aby mi vadila při chůzi. Je to normální? Nejsou to vysloveně křeče, ale takový tlak, píchání a pocit tepla v podbřišku. Chvíli po stranách, chvíli uprostřed jakoby za stydkou kostí. Když se pro něco natáhnu nebo ohnu, docela bolestivě mě píchne. Nevím jak silná bolest je normální, vím že děloha pracuje, ale není to moc? Bolí mě to když chodím, třeba jsem šla do obchodu a měla jsem pocit že si potřebuju sednout, jako při silné menstruaci. Nekrvácím, jen slabounce občas zašpiním na toleťák když jdu na malou, ale myslím že to je úplně normální. Jak moc se mám šetřit? Nebýt toho, šla bych ráda se projít nebo si zaběhat, ale teď si to nedovedu představit.

Omlouvám se za nejapný dotaz ale mám strach, sestra potratila v 7tt a nám se dlouho nedařilo otěhotnět, nechci o to přijít a jsem vyvalená a nevím co čekat. Opakuju ze k doktorovi se objednám tento týden. 🙂

andrrriiik
16. bře 2015

Ahoj,já když podruhé otěhotněla,taky mě šíleně bolelo břicho,myslím,že taky kolem tohoto období.Taky jsem měla strach,že je nějaký problém,ale tchyně mě ujistila,že to měla taky.Prostě děloha roste,a já díky tomu ve 2.měsíci měla břicho už jak ve 3. 🙂

maribea
16. bře 2015

Mě tohle trápilo celý první trimestr, teď jsem pomalu na konci pátého měs. a pro změnu mi břicho tvrdne + velmi podobné bolesti se dostavují taky 😀 Někdy je to vážně o strach, ale pokud se bolesti mírní a přejdou poté, co se na chvíli natáhneš a dáš si pauzu, je to v pohodě 🙂 Nejen, že roste děloha, ale natahují se i vazy které ji drží, já osobně si dost "užívala" děsnou bolest třísel. Hodně uleví magnesium 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru