Jak zvládáte nevolnosti v těhotenství, když už máte doma jednoho prcka?

9. únor 2020

Ahoj maminky, jdu si postěžovat. Jsem na začátku těhotenství a je mi zle, rána jsou příšerná, zvracim, trvá několik hodin, než se mi žaludek trochu zklidní, přes den je to sice lepší, ale stejně je mi špatně. Všechno tohle znám už z prvního těhotenství, ale teď, když už mám doma dcerku 1 rok a 5 měsíců, je to náročnější. Tatínek je naštěstí úžasný a pomáhá co to jde. Jak to zvládáte, spíš myslím psychicky? Konec prvního trimestru mi přijde nekonečně daleko a ty celodenní nevolnosti jsou tak ubíjející...😩

veruuu_kubesovic
9. únor 2020

Mě hodně pomáhala moje mamka, manžel jezdil a jezdí pracovně na pár dnů pryč a já prozvracela celý první trimestr s mladším synem, měla jsem teda starší dcerku v té době měla 3,5roku, ale i tak jsem byla nepoužitelná, pomohla mi chvilkově ledově vychlazená coca-cola jinak vůbec nic...

lilian2111
9. únor 2020

No já nezvracela protože to nešlo ale bylo by to snad lepší 😀 bylo mi zle nonstop a nejlíp snad po ránu, postupně během dne se to zhoršovalo. Doma děti dvě 🤣🤷🏻‍♀️ Pomohl antimetil, emesin, homeopatika coculine... ne najednou teda, ale zkoušet 🙂
Jinak zkoušet jist, mě pomáhal grep a pomelo asi jak bylo hořký. Občas mandarinky. Držím palce ať to brzo přejde ☺️

malytlustyhroch
9. únor 2020

Ten nejhorsi mesic jsme lezeli v posteli a cetli knizky, pak mi nosil do postele hracky, pripadne jsem pri hre lezela na podlaze - ale starsi byl tehdy hodne klidne dite a bylo mu uz 2,5. Kazdopadne jsem pro prvni trimestr vzdala jakekoli predstavy, jak by se melo vychovavat batole, a upnula jsem se na preziti. Parkrat kdyz bylo nejhur dostal k obedu chleba nebo jogurt. Na pohyb a blbnuti byl tatinek vecer a rano. Dobre na tom bylo jenom to, ze to nakonec preslo.

klaari
9. únor 2020

Když bylo nejhůr, musel tatinek jit na osetrovaka, napise ti to doktor, ze jako ty, matka nejsi schopna se starat o dite. Uplne stejne jako treba kdybys byla doma s detma a mela anginu. protoze jsme nechteli aby starsi dite bylo cele leto zavrene se mnou doma, obcas si vzal dovcu...pri zivote me drzel fakt, ze to nekdy prejde....treba uz zitra🙂 no a ze to je pro neco, neni to nemoc pro nic za nic, ale je to proto ze nakonci toho vseho bude to dite...

jjasmina
9. únor 2020

Holky každá máte muj obdiv, protože mě bylo tak zle až do 7. měsíce jsem se prakticky prozvracela, nemluvě o migrenach, mdlobach , strašné unavě a nedej bože, když mi někdo dal pod nos něco s masem... Vždycky jsem si jen tak říkala, že fakt obdiv všem maminkám, které už mají doma dítko..

zmrzlinka
Autor odpověď smazal
Zobraz
cilkat
9. únor 2020

Mě nebylo blbě od žaludku, ale prostě jsem byla chcipla... Holt jsem se rozhodla to brát tak, že už nemám odpovědnost jen za to starší "venku" ale i malé uvnitř a těch pár opravdu kritických týdnů starší proseděl u televize a já prospala vedle v posteli.
Ať je brzy líp 😉.

makra1988
9. únor 2020

Tak tak s druhým těhotenstvím je to opravdu náročnější. Když jsem otěhotněla, maly měl. 2,3 roku. Zle mi bylo asik až do 5 měsíce, ale tentokrát fest. Migreny, tlak, fuj. Do toho jsem ještě trochu citově stradala, a pořád brečela, jelikož mi v tu dobu před 3 měsíci umřela maminka na těžkou nemoc. No ještě do toho nám v baráku vymenovali topení a k tomu jsem malého učila na nočník nevím, jak jsem přežila, ale musela jsem. Jídlo je pro mne doteď za trest. Teď začínám 34 tt a je mi zas příšerně už nějaký ten týden. Už nemůžu, jsem úplně K. O.....

sigyn
9. únor 2020

Mně pomáhalo si ráno dát půl panáku vychlazené Pepsi (Coca Cola tolik nezabírala). Jinak bych si ráno ani nebyla schopná vyčistit zuby (zvracela jsem prakticky celý 2. trimestr) .

krupka3
10. únor 2020

Zacala jsem v 8tt chodit na akupunkturu, do tydne mi bylo o 70% lepe, do 2 tydnu 90%. Chodila jsem do 14tt 1x tydne za 300,- a zachranilo nas to od toho, aby musel byt 6 tydnu doma manzel a starat se o dceru, protoze mi bylo fakt zle. Skoda, ze jsem o tom nevedela uz v minulem tehotenstvi, usetrila bych si spoustu zbytecneho trapeni.

monaaaaaa
10. únor 2020

Mě lékař napsal Torecan čípky, ty nejsou problém. Rozhodně to s lékařem konzultovat ať máte dostatek živin. Přeji hodně sil

flowerkacrochet
11. únor 2020

Mam doma dve deti a musela jsem. Ted jsem 12tt a co beru 2x denne magnosolv je mi uz 3. Den konecne lip

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru