Je normální mít takhle velké břicho na začátku 11. týdne?

aurelie34
1. srp 2019

Hezký den, jsem podruhé těhotná a teď mi během pár dní hrozně vylezlo břicho. Takové jsem měla u syna v 5 měsíci. Už to nejde skoro zamaskovat a to jsem to chtěla ještě dlouho tajit. Měl někdo taky tak velké břicho? Pro srovnání můj netěhotný a těhotný stav.

klea81
1. srp 2019

Skoro žádné břicho nevidím, měla jsem teda větší 😉

aurelie34
autor
1. srp 2019

@klea81 tak když srovnám stav před a teď tak je to ohromný rozdíl. Nic už neobleču. A přijde mi to divné mít vůbec nějaké břicho když dítě má 3 cm. Se synem jsem začala mít lehce viditelné až v 25 tt.

karlajasmine
1. srp 2019

Měla jsem to u druhého těhotenství úplně stejně.

kopretinak
1. srp 2019

@aurelie34 U druhého to jde rychleji, kort ze začátku. Já jsem po první měla povolené břišní svaly, takže rozdíl byl a je ve fotkách 6 týdnů. U první mi začalo růst břicho někdy v sedmém měsíci, takže jsem to mohla utajit dlouho. Teď jsem to utajila sotva do půlky pátého měsíce.

chumlee71
1. srp 2019

@aurelie34 já jsem teď 12. tt a taky mám břicho jak v pátém měsíci 🙂

makronka222
1. srp 2019

Zalezi jak si vypadala pred tim. Kazdej je nafouklej na zacatku

aurelie34
autor
1. srp 2019

@makronka222 to je ta první fotka. Břicho mi zůstalo trochu vytahané po prvním těhotensví ale teď ho mám dvakrát takové. A mám to pouze dole v podbřišku, jinak je stejné.

klea81
1. srp 2019

@karlajasmine měla jsem to už u prvního 😇

klea81
1. srp 2019

@chumlee71 tak zase lepší než nemít do 8. měsíce žádné, což měla kamarádka

klea81
1. srp 2019

@kopretinak a proč že to holky tajite? 🤔 Chápu 3 měsíce, ale proč tajit 7 měsíc?

teckadvojtecka
1. srp 2019

Já bych si toho nevšimla...

aurelie34
autor
1. srp 2019

@teckadvojtecka tak vy mě neznáte. Ale lidi co mě vidí každý den si toho musí všimnout. Břicho fakt nejde schovat.

ilema
1. srp 2019

@aurelie34 u prvního těhotenství to na mě bylo vidět tak kolem pátého měsíce, teď u druhého jsem 24 týden a vypadám jako chvilku před porodem. Mám obří břicho a vidět to bylo skoro od začátku...

misicka1988
1. srp 2019

@aurelie34 Mě začalo růst bříško u druhého a třetího těhu taky dost brzo, až jsem se sama divila. Tohle foto je z 13tt. Před těhu jsem byla docela hubená tak to bylo dost poznat. A v průběhu těhu jsem neustále poslouchala narážky na dvojčata,
- jak jsem měla veliké břicho - ale bylo tam jen jedno 😊

lucie01
1. srp 2019

U prvního jsem těhotenské oblečení kupovala asi ve 20. týdnu, u druhého už jsem musela asi ve 12 týdnu volit věci volnější přes břicho. Všechno mě tlačilo.

makronka222
1. srp 2019

@aurelie34 joo uz jsem se podivala poradne, me to prijde stejny, ale kazdopadne jsou to nafouknuty streva atd. Kazdopadne do 4m ti podle me uz vic nenaroste az pak to pojede🙂

renatajaskovska
1. srp 2019

Čekám druhé dítě a nyní na konci třetího měsíce vypadám jako v šestém, říkám si, co budu dělat v devátém měsíci 🙂

jirovapa
1. srp 2019

@aurelie34 bříško mi přijde malé 😃. Já měla u prvního prcka i u druhého mám také břicho obrovské. Už v prvních měsících to bylo vidět na dálku. Každý to má jinak. Teď jsem už ve 29tt a všichni se ptají, kdy už porodím, ale přitom mám času dost 🤭. Zase u sestřenice nebylo vidět bříško ani v 6. měsíci 😁. Takže velikost bříška bych neřešila a užívala si těhotenství 🥰.

laka_lacenda
1. srp 2019

Máš to úplně v pohodě....Navíc je to druhý, tam roste rychleji. Mě rostlo a stále roste břicho strašně rychle: už od 10-12tt to na mě poznal každej, kdo me znal. Někteří i dřív, už v 9tt...Jen pro srovnání foto před a na zač 12tt. Teď jsem 26tt a už jsem strašná koule...A je to moje první těhotenství.

smekalovamo
2. srp 2019

Já mám holky zase opačný problém,stále se prohlížím ( 2. Těhotenství ) a i podle fotek, jsem měla ve 14 tt u první dcery mnohem větší břicho. Teď jsem také 14 tt a nemám oproti 1. Těhotenství nic 😀

astyna88
18. srp 2019

Vubec bych na tobe teh nepoznala....spis to vypada jako klasicky tukovy previs,ktery ma i moje neter,svagrova...

pampeliska1
18. srp 2019

Ano, u druhého a dalšího těh. normálka 😀

aurelie34
autor
18. srp 2019

@astyna88 já měla ale téměř ploché břicho před těhu a teď mi během 3 týdnů neskutečně naroslo. Už se to nedá schovat a budu to muset všem říct a to jsem to chtěla tajit nejlépe do 20tt. Teď jsem v 13 tt a břicho vypadá takhle.

reccal
24. srp 2019

Čekám druhé, jsem v 7. tydnu a řeším to samé. Většinu kalhot oblécu ajsou mi velmi nepohodlné a celkově už je to břicho trochu venku. 🙄

mikynka93
2. bře 2022

Ahoj, já jsem začátek 11TT a mám teda taky dost bricho. Otěhotněla jsem po Vánocích, kdy jsem pěkně přibrala a po zjištění přestala kouřit, takže i to mi moc nepomáhá.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru