Je špinění na začátku těhotenství normální?

marca22
13. říj 2011

Ahoj jsem v 4+4tt těhu potvrzené a mám takové růžové špinění už od včerejška. V CARu mi řekli že je to normální a že špinit můžu,ale mám strach aby se to nějak nerozjelo. Špinily jste taky? Do kolikátého týdne?

jarmilaodlozilova
9. črc 2014

Dobry den ma takovy mensi problem s krvacenim v tehotenstvi. 1.7 jsem mela dostat menstruaci a neprisla.Delala jsem si teh.test a ten mi ukazal slabe ze jsem pozitivny. Dnes jsem zacala krvacet a nevim co stim mam delat ci jak se zachovat. Prosim o radu.Dekuji

anetaji
9. črc 2014

můžeš špinit prakticky celé těhotenství,ale pokud se tam objeví krev,hned za gynekologem ;)

andelka
9. črc 2014

@jarmilaodlozilova zašla bych na gyndu. Možná se to neudrželo, to je hodně časté, že po slabším pozitivním testu přijde MS. Co říká test?

kpetranova
29. říj 2014

Ahoj holky ,jsem v 6tt a také jsem špinila nebo špinim.Jelikož sem měla zdravotní problémy tak mě vyšetřovala doktorka a přitom mi na to špinění přišla .Byla jsem strašně vyděšená a doktorka mě eště víc vyděsila ale poslala mě na krevní testy po 48h. celou dobu jsem byla jako na jehlách protože sme se o miminko snažily 3roky a když se stal zázrak tak najednou problém. Když sem si šla pro výsledky tak už na mě sestřička v čekárně volala že výsledky sou přímo výborný . Málem sem brečela štěstím a i když nikdy není úplně vyhráno tak sme aspon klidnější ... Za 48 h nám Hcg stouplo z 5350 na 11277 .Holky neváhejte a raději šup k doktoru jistota za 60kč která je k nezaplacení...Držím všem moc Palce

lucianek_g
1. pro 2014

Ahoj, v sobotu jsem začala večer špinit, docela rychle to přestalo a v neděli večer začalo zase, když jsem šla na wc, vypadly ze mně i sraženiny...zvažovala jsem, že to může být krvácení, které se může dostavit místo MS, zrovna by termín odpovídal, tak jestli jít k doktorovi. Hned v pondělí jsem raději upalovala bylo to jen tři dny po kontrole, kdy už bilo srdíčko, dr. nenašel srdeční akci, takže zamlklý potrat. Tak už jsem i po revizi:(. Byla jsem v 8tt. Takže bych žádné špinění nepodceňovala a pro klid duše šla k doktorovi. Nikdo Vám hlavu neutrhne a pro Vaši pohodu bude lepší, když ze sebe uděláte klidně i hysterku.

kariiin
18. pro 2014

Ahoj, tak ja mela tyden zpoždění ms, ktere mam jinak pravidelne.. mela sem negativní testy ale vsechny priznaky. Dnes jsem se rano vzbudila se zavrati a chtelo se mi zvracet, bylo mi fakt ouvej... a hodinu na to jsem to s krecemi dostala (normalne o prubehu ms ani nevim) ... bojim se ze sem mohla byt a potratila sem ... navstevu doktora jsem mela v planu pristi tyden :( co si o tom myslite vy?

emisekkk
1. led 2015

U všech 4 těhotenství jsem špinila. 3 jsem donosila, čtvrté potratila.

dasus
10. led 2015

Ahoj holky. Já špiním už cca 2 týdny.. Včera jsem byla u dr. a potvrdili mi těhotenství (5+2). Dostala jsem Utrogestan a doufám, že zabere! Docela mě to znepokojuje. Špinila jsem i u prvního těhotenství, ale to už je 6 let, tak si vše nepamatuju.. Mám pocit, že cokoliv doma udělám, špinění se zhorší.. Ale zase pořád ležet nemůžu, mám doma už 6 letého raracha.. Bude lepší nechat si napsat PN, co myslíte?

werunqa
12. únor 2015

Já špinila u druhehé dítka a myslela jsem,že je to OK.Páč kámoška mi říkala,že to tak někdy bývá,když se vajíčko zahnizďuje.
Gynekolog ale zjistil,že jsme měla hematom a kdyby prasknul,tak by vzal sebou i miminko ☹ .Napsal mi Utrogestan a klidový režim.
Naštěstí vše dobře dopadlo a doma máme krásného syna 😉

gaabinaaa
26. únor 2015

Ahoj holky prosim o radu v čera jsem měla dostat menzes ale jinak ji nemam pravidelnou a zrona dnes jsem bila na wc a na toaletaku jsem měla slabe a ružove krvaceni co to znamena nebo spiš mam jse bat děkuji předem za odpovědi

misamichaela
6. čer 2015

Dobry den chtela bych se zeptat sem poprve teh...mam 6+5 tyd.. a zacala sem slabe spinit je to normalne ?nebo bych mnela nastivit doktoraa.. 😒

bubinko1506
10. čer 2015

odporucala by som navstevu lekara. prve tehotenstvo bolo po IVF, 15 dni po transfere som zacala spinit slabo a o dva dni sa rozbehlo krvacanie. potrat sa uz nedal zastavit.

nada003
9. zář 2015

Ahoj baby chcem sa'pridav'v piatok som krvacala len na jednu vlosku rano a potom to'prestalo a nekedi mam ruzove spinenia keť sa urriem na papier čo to'meže biť som v 6 tyzdni ☹ 4 krat so'potraťila

ma_jo
28. říj 2015

Já jsem lehce špinila v 5. a 6. týdnu vždycky 2 dny. Bylo to po sexu. Doktorka mi řekla, že máme do 3. měsíce sex vynechat. Od té doby jsem nešpinila ani jednou.

racek26
25. pro 2015

Já jsem také místo mensesu jen dva dny špinila..., tak mi držte palečky ;)

terjoz
30. pro 2015

ahoj...jsem cca v 6 tydnu....dnes vecer jsme mela takovy hnedy výtok...snad to není nic vážného...jít ki lekari nebo to vydrzet do 4.1. kdy jsme obědnana?

verusa.j
2. led 2016

Taky špiním u 14 dní, jdu na ko 4.1. , uvidíme... jsem v 8. týdnu a beru Ascorutin, Utrogestan mi nedělá dobře.

deenda
5. led 2017

Ahoj vsem. Mam dotaz cekam sve prvni miminko a jsem nadsena. Dnes jsem byla na kontrole a jsem v 6tt
Pri vaginalni sonde jsem spinila a doktor me ujistoval ze se to stava. Muze to byt cisteni sliznice. Ale nesmi to prejit do krvaceni. Mam predepsano brat Ascorutin a Uttogestan. Jenze ja mam letet na dovolenou v utery a na tri tydny tu nebudu. Doktor mi dal par rad a ted nevim zda mam letet nebo ne. Poradite nekdo. Ma nekdo stejnou zkusenost. Dekuji

kristynagabrisova
18. led 2017

Nikdy jsem nespinila :O

deenda
29. led 2017

Tak jsem se dozvedela ruzne veci. Ale co na kontrole v den odletu to jest 10.1.2017 mi bylo receno ze muzu ject nebot spineni prestalo. Ted v prubehu dovolene se obevilo 2dny a jen malinko. Jenze vcera to je 28.1.2017 jsem cely den citila napnute brisko a vecer kolem 19h jsem zacala mit desne krece. Ale takove az jsem nevedela co mam delat a jak mam lezet. Pote jsem sla na wc curat a tam to zacalo vypadal ze me kus hlenoveho krvaveho neco. A bolesti trvali dal usnula jsem az neco po pulnoci uz teda bez bolesti. Vim ze bych mela jit k lekari jenze zde na Sri Lance se mi moc nechce jen uz z toho duvodu jak vydim jak to tu vypada. Takze musim vydrzet do 1.2.2017 to uz budu v CZ. A co si myslim ze jsem asi mela potrat ikdyz si to nechci pripustit. Co si otom mysli nekdo z vas. Prosim napiste

vercik3
29. led 2017

To bez kontroly nezjistíš. Mohl to být potrat a nemusel. Záleží jaká to byla krev

luska__
29. led 2017

@deenda držím palce , aby to potrat nebyl. Jsem v Kambodži a odpocitavam dny, jak se tesim domu, aby me někdo zkontroloval. Ja celou dobu beru 0-0-2 vaginalne utrogestan. Myslim na tebe .. protože ja bych tady taky nesla. A mám strach každy den. Doktor me taky poslal , ue letět muzu. Ze pokud mám potratit, tak to muže byt i doma u tv

deenda
1. únor 2017

@luska__ Ahojky jo tam je krasne taky jsme tam courali. Jinak dnes jsem byla v nemocnici a hned se mi chtelo brecet jak se dokazou zachovat. Doktor tam zadny nebyl a ze si mam pockat az na pohotovost. Az kdyz jsem se rozcilila a zacala nadavat tak me poslali jinam na kontrolu. Ale hrozne chovani k pacientum. Tak jsem sla a tam bylo potvrzeno potrat. A to ze krvacim je ze se to musi uklidnit a sliznice vypada dobre ze nemusim jit na cisteni. Takze jsem to oplakala i s pritelem nebot to bylo ke prvni a moc jsme se tesili. Jen si rikam ze je to pro nektere z nas nespravedlive. Slušný clovek nic a naka smudla nebo fetka atd... tem to jde.

luska__
2. únor 2017

@deenda tak to me moc mrzí, říkat ze vim, jak ti je nechci a ani nemám právo. Samozřejmě jako každá si přeju, abych to nikdy nemusela zažít. Ale nastesti v tvym případě , ze si samo tělo s tim poradilo. Ja se dozvím v pondělí , jak na tom jsem. Mohla to byt treba infekce z bazenu? Nekoupala jsi se? Dejte si 2 mesice pauzu a potom uz vše zase bude dobrý. Ja litala 8 měsíců po doktorech 4/16-11/16 a kdyz jsem se rozhodla jít do CaR , tak sup, kdyz se to samozrejme před dovolenou nehodilo. 18.1 potvrzeno ulz a 19. Odlet. Držím palce ať příště dopadne vše jak ma. A s těmi fetkami( to nejsou jen ony, ale takových individui je mnoho) ahoj L.

karolina3karol
2. únor 2017

Ahojky, také se vám svěřim. V 8 týdnu jsem slabě jednorázově zakrvacela, ihned jsem sla k doktorce, na ultrazvuku vse ok, ani pry nevidela v okolí plodu žádnou modrinu. Dostala jsem Ascorutin a dodržuji klidovy režim. Krev me již netrápí ale jen do te doby nez jdu na velkou, jakmile trochu zatlacim, krev se objeví opět jen jednorázově . Opět jsem sla k dr. Prý tam mam asi někde srazenina, ale v okoli mimi ji neviděla. Ted se asi budu bát chodi na wc. Co myslíte?

deenda
2. únor 2017

@luska__ ahojky. Tak uz to mam 100% potvrzene. Dned jsem byla jeste na odberu krve v pondeli budu mit vysledky. Jinsk dnes jsem byla u meho doktora jeste ze je tak suprovej dokaze vse vysvetlit a opravdu se chova jako by byl rodina. Takze mam si nechat aspin 2 mesice odpocinek a pak se pokusit o mimco. A hlavne prej nemam bulet a truchlit. Nebot to prej mi nepripada. Mam se bavit jako vzdy. Jinak ano koupala jsem se obcas v bazenu a ani me nenapadlo ze by to mohla byt infekce. Takze ted udelam za tim tlustou caru a zacnu dal si uzivat a pak snad casem se to povede. 😉

luska__
2. únor 2017

@deenda budu rada, kdyz mi casem das vedet,ze vse v poradku a ze se miminko povedlo. Me gynekolog upozornoval na bazen nejvic. Rekl,ze pouze s tim specialnim tamponem a jeste treba na chvili a vyndat. Vezla jsem jich 12 a pouzila za 16 dni asi 4 spotrebovala. Ted se uz asi 3h kroutim bolesti bricha. Tlaci me jako bx neco na konecnik. Picha me vse. Mam sttsch. Uz chci byt doma

deenda
2. únor 2017

@luska__ ahojky. Ano dam vedet doufam ze to snad priste dopadne dobre. A o tech tamponech jsem cetla ale ani me nenapadlo se doktora nato zeptat. Ani doktor mi to nerekl. Hold snad priste budu chytrejsi. Budu ti drzet palecky at to nic neni a je vse v pohode. Me to chytlo z niceho nic bolelo brisko jako bych mela zarazene prdiky pak ty desne krece a krvaceni. Ale asi u kazde to muze probihat jinak. Nechci te strasit. Budu na tebe myslet a dej prosim vedet jak to probiha a jak ti je. A hlavne nato moc nemyslet. 👍

deenda
3. únor 2017

Ahojky. Jak je. Snad je vse v poho.

luska__
4. únor 2017

@deenda pokud je to me 🙂 tak uz jsme v Ho Chi Minhu a zítra uz let domu. Doktor v pondělí ve 14:15. S přítelem ale říkali, ze pokud bude vše Ok, je terminátor. To co jsme zažili za posledních 24h bylo šílené 🙂 cesta z Kambodži do Vietnamu , kde z 12h bylo 21 😳🤦🏼‍♀️ Ozvu se

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru