Jsem asi v 7tt, kdy nejlépe jít na gynekologii?

misa845
6. lis 2014

Ahoj, jsem v 7tt, minulý týden jsem se chtěla objednat na gynekologii, aby mi bylo potvrzeno těhotenství. Sestra mě ale objednala až na 25.11., že mají prý plno. Říkala jsem ji, že jsem pravděp.těhotná, ale sestra říkala, že zatím by tam toho moc nebylo vidět, at příjdu klidně koncem listopadu a bude to větší. Má pravdu, nebo mám zkusit někoho jiného a jít tam dříve? Jinak krom nevolnosti, náladovosti a nateklých prsou, žádné problémy nemám. Prosím o názory, děkuji! Míša 🙂

monunkaaa
6. lis 2014

Ahoj, já si myslím, že v pohodě, pokud nemáš problémy.. Já jsem byla v 6 tt. a bylo jen plodové vejce s náznakem a doktor mě objednal za tři týdny, aby už bylo něco vidět..

helcas
6. lis 2014

já byla u prvních dvou těhot. u dr. strašně brzy, taky asi cca v 6. týdnu a nebylo vidět nic moc a pak jsem byla zbytečně na nervy, že je něco špatně, potřetí už jsem spíš měla problém, abych k dr. vůbec došla 🙂

letadlo13
6. lis 2014

Já se schválně objednávala až na 9tt. Bylo to supr, mrňous už mlel srdíčkem o sto šest. Dřív to fakt nemá smysl. Akorát tam zbytečně člověk chodí na víckrát, mám lepší věci na práci, než sedět u doktora 😀

evaamy
6. lis 2014

Zavolej si na gyndu a oni se tě zeptají, kdy byly poslední měsíčky a jestli je dítě chtene a objednají si tě. Udelaji ti utz jestli bije srdicko

maxinkaa
6. lis 2014

Já byla v 7tt a nebylo nic vidět,až z krve mi to potvrdili. Počkala bych, i když to čekání je šílený 😉

anna159
6. lis 2014

Opravdu je to brzy? Já mám jít příští týden, což budu 7+2 a fakt nebude nic vidět, jo? Koukám, co tady holky normálně chodí a většinou o dost dřív

hany_bany
6. lis 2014

Ahoj, já jsem byla 6+6tt a zárodek měl 0,8 cm a srdíčko bylo na ultrazvuku krásně vidět. Takže je to asi různé. Chápu, že 25.11. je pro Tebe strááášně daleko a čas se šíleně vleče. Ale pokud nemáš žádné problémy, klidně to můžeš zkusit vydržet, na tom prvním vyšetření se kromě ultrazvuku stejně nic jiného nedělá.

palomitacheca
6. lis 2014

Já teď měla být podle MS v 8.týdnu, podle UTZ jsem byla 6+1tt. a srdíčko už blikalo. U dcery jsem měla být asi v 9.týdnu, podle UTZ vyšlo 7+0tt. a taky bylo vidět srdíčko. Osobně bych se bála, že když tam půjdeš až takhle později, tak se pak třeba nestihneš včas objednat na screening v 1. trimestru...

kapr
6. lis 2014

A za mne asi takhle 🙂 maminky, které mají v pohodě otěhotnění i těhu jsou naprosto v klidné a chodí později 🙂
maminky, které o několik miminek přišly a miminko, nebo miminka si musely hooodně vybojovat chodí dříve aby byly klidnější - pokud je vše v pořádku 😉
V 5+0 je vidět gestační váček - což je důležité jako důkaz, že mimi je tam kde má být. u mimoděložního těhu bys tu také v 9tt nemusela být.
V 6+0 už by mohlo být vidět srdíčko - což je první důkaz toho, že mimi je dobře založené a evidentně dobře prospívá. 😉
Tak asi tak, je na každém jak to cítí 😉
pokud chceš vidět nožičky a ručičky a jak se mele, klidně běž na první UTZ až v 10 tt 😵

andelka
6. lis 2014

U prvního jsem byla v 5+0, byla tam dutinka a stejně mě pozvali za 2týdny, aby bylo aspoň srdíčko. U druhého jsem na gyndu rovnou volala až 14dní po // a na první prohlídce jsem byla začátkem 9 týdne. To mi přijde tak akorát, protože mezi 10 a 12tt se dělají krevní testy na NT a taky odběry na krevní obraz, skupinu, Rh apod.
Jestli jsi v 7tt, tak za ty tři týdny je to tak nahraně, ale ještě dostačující, aby se všechno stihlo. Bude srdíčko a dostaneš asi rovnou i průkazku a všechny žádanky, na krev, na NT..Škoda že to nešlo třeba o týden dva dřív, ale úplně pozdě to taky není.
U prvního jsem volala na gyndu hned druhý den co jsem našla //, takže v 5tt. 😅

trpaslicek89
6. lis 2014

Ahojky jsem čerstvá těhulka(6+0) a když jsem volala na gyndu že se chci objednat tak mi řekla že si mám znova zavolat za 2-3 týdny na objednání že drříve to vcelku nemá smysl,ale kdyby se vyskytli jakékoliv problémy nebo bolesti které by mě nepřišly normální mám přiběhnout hned. 🙂
Tak čekám a čekám 🙂
Ještě sestra říkala že je nejlepší přijít když vynechají měsíčky 2x.

kera.k
7. lis 2014

Já jsem byla nedočkavá, ač mi kamarádky, které už děti mají, říkaly, že dřív jak kolem 8 - 9 tt nemá cenu na gyndu chodit, já pro svůj klid zašla už v 5tt. samozřejmě byl vidět jen gestační váček, nic víc, byla jsem ujištěna, že se nejedná o mimoděl. těhotenství a jsme domluvení, že mám přijít v 10tt. Takže teď čekááám a zdá se mi to nekonečné ;)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru