Jsem v pátém týdnu, mám vysoký tlak a průjem

karoczde
15. říj 2018

Ahoj všem, mohla bych poprosit o radu? Už jednou mám za sebou ZT. Po půl roce jsme se začali snažit znovu a povedlo se hned. Myslím. Podle všeho bych měla teď 5tt+ 3 dny. Termín mám příští úterý 23.10.
Snažila jsem se být celou dobu pozitivní, že vše bude tentokrát ok. Ale už minulý týden jsem razila ke gynekologovi s bolestmi břicha. Ten mi řekl že to jsou střevní bolesti a že sice na ultrazvuku nic nevidí ale že za 2 tydny za 2 týdny by něco mělo být vidět. Takže jsem se uklidnila. Ale tenhle vikend jsem ale musela na pohotovost, protoze mi bylo zle. Vše bylo v pořádku, ale tlak jsem měla obrovský. 166/112. A dneska ráno jsem měla jakoby průjem který byl zeleno šedý. Myslitecze to je problém? Mám strach :(. Celou noc jsem nespala a měla až paniku :(

lobella
15. říj 2018

@karoczde nevim, asi to budou jen nervy, snaz se zabavit mozek, chapu, ze vzhledem k predchozimu ZT jsi z toho na prasky, aby bylo vse ok, ale tim stresem tomu nepomuzes, chod ven, prochazky, cti si, hlavne se zabav

michaela_2
15. říj 2018

Myslím, že podle toho co ti řekl lékař a podle toho, že máš teď průjem, máš nějakou střevní virozu. Jestli to těhotenství ohrozí nebo ne ti nikdo nepoví, ani lékař 😞 Vím, že to zní tvrdě, ale tím, že budeš jezdit na pohotovost, těhotenství v takhle raném stádiu nezachráníš........s tím lékaři nic neudělají, pokud se má udržet, udrží se navzdory nějaké střevní viróze.

Moc držím palce!

lotta1234
15. říj 2018

Musis sa jedine ukludnit. Teraz je obdobie, ked potrebujes byt co najviac v pohode, pretoze sa rozhoduje o tom, ci sa dieta udrzi alebo nie. V tak ranej faze tehotenstva toho lekari vela zachranit nemozu, rozhoduje priroda.
Skus sa nejak zabavit, mysli na zdrave stravovanie, vela oddychuj. Sama som zazila nekonecne cakanie na prvu kontrolu u gynekologa a nepomaha nic, len vydrzat.

karoczde
autor
15. říj 2018

Moc Vám děkuji za odpověď.. bohužel nevím s čím si ten průjem a tu barvu spojit ..manžel říká, že by to mohlo být borůvkami , které jsem včera měla..ale nevím..před tehotenstvim jsem jedla borůvky pořád a nic takového neměla... navíc to samé jsem měla i při tom prvním těhotenství.. též průjem, do zelena jen s daleko vetšíma bolestma. Ani nevím jestli se připravit na nejhorší nebo pořád doufat v to dobré... strašně moc bych chtěla aby to vyšlo.. Ale jsem docela zoufalá, ten týden je strašně dlouhá doba a nějak mi to nejde se uvolnit. Manžel je mi tedy velkou oporou, ale stejně to úplně nemůže pochopit..proč mám strach, z čeho mám strach .. A i to , že zcela nevím, jestli jsem si to nevsugerovala, ale připadám si od rána jinak, nějak prázdně.. říkám si i že možná je vše ok a stresuju se i z toho že se pořád stresuju. :(. Navíc jsme v Německu tady sami, já mám celou rodinu v ČR a nemám si ani o tom s kým promluvit:(. Na jednu stranu už chci příští týden a ať mám tu kontrolu za sebou ať vím na čem sem, ale na druhou stranu se strašně bojim, že se to bude opakovat a moje nejhorší obavy se naplní..ze to prostě podruhé už nedám:(.

lachtanice86
15. říj 2018

@karoczde střevní chřipka nejspíš a ten stres ti k ničemu není. Říká někdo kdo to zažil taky zt

karoczde
autor
15. říj 2018

Ani nevíte jak moc jsem vděčná za vaše odpovědi.. jak uklidňující tak i objektivni

janey007
15. říj 2018

@karoczde hlavně klid, nejspíš to bude střevní chřipka. Já měla teda později, ve 4. měsíci, příšernou střevní chřipku. Zhubla jsem na 48 kg, a miminku se vůbec nic nestalo. Naopak pěkně povyrostlo. Tak jestli se má udržet, udrží se a ani střevní chřipka nic nezmůže 😉 moc ti držím palce.

urtica
15. říj 2018

Ahoj, když jsem čekala dceru, měla jsem průjem celý první trimestr...a co jsem četla, některé těhotné to mívají. Vše bylo Ok, žádný problém.

kittyy17
15. říj 2018

Já mám průjem z nervů i když nejsem těhotná 😉 i kdyby to byla střevní chřipka, která teď dost řádí, tak v tomto stadiu pludek ani nemá spojení placentou s tvým tělem...
Uklidni se, pokud se má udržet, tak si svůj život vybojuje...

saminomimino
15. říj 2018

Kdyby se to nelepšilo zašla bych si na stery,jinak tě plně chápu,mám za sebou z června ZT v 10tt,jsme znovu těhotná 9tt,dnes jsme absolvovala první prohlídku a potvrzení těhu a bylo mi na infarkt až mě na prsou bolelo,i když je to v pořádku,vím jak snadno se to může otočit,takže jsme se vůbec neuklidnila,vnitřně se cítím že exploduji,ale věř mi že musíme se snažit být v klidu,určitě bych tvé problémy neházela jen na nervozitu,ted lítají různé střevajzny s milionem průběhů a na plod to většinou nemám vůbec vliv

karoczde
autor
15. říj 2018

Jj noc moc děkuju za názory🙂. Je fajn s někým o tom mluvit.. no já to měla spíš naopak měla jsem problémy si zajít na wc.. chodila jsem skoro každý 2 den možná 3. Na wc a břicho jsem měla nafoukle jako balón..kalhoty nedopadla a vypadala na 6 měsíc minimálně..doktor mi právě předepsal mléčný cukr na lepší trávení.. A od tý doby chodím fakt každý den se vyprazdnit a je to lepší i s bolestmi, ale tenhle průjem jsem měla teď poprvé a jedinkrát...tak s tou střevní chřipkou nevím nevím...
Když jsem byla na pohotovosti, tak mi dělali EkG, měřili tlak, kontrolovali moč, brali krev... Vše až na tlak v pohodě.. Takže v těch krevních testech by asi bylo možná poznat nějaká viróza nebo? Na tu pohotovost jsem jela hlavně i kvůli sobě..vrátila jsem se fakt dost unavená z práce po odpolední.. nejedla jsem se a koukala jsem s manželem na tv.. Vše ok, ž ničeho nic se moc udělalo špatně.. zapichalo mě snad všude od pasu na horu, zatmelo se mi před očima a hlava jsem myslela, že mi snad praskne..byl to nehorázný tlak do čela a připadala jsem si jako by mi snad tekla krev do hlavy.. (podobný pocit jako když hodně dlouho děláte stojku na hlavě). A začala jsem se i hrozně klepat... vím že teď nijak neovlivnim to, zda se mimi uchyti, ale měla jsem strach hlavně i o sebe. Po příjezdu na místo mi naměřili 166/112. Což je hodně, po té době. Kolik jsem teprve musela mít doma... udělalo se mi špatně asi tím tlakem.. teď se musím několikrát denně měřit a psát si to.. gynekolog mě tam neprohlizel, prý není důvod v 6 tt když nespinim a nekrvacim...

urtica
15. říj 2018

@karoczde Nechci dělat dg přes net, ani na to nemám kompetence, ale úplně stejné projevy, které popisuješ, jsem mívala při panické atace.

kittyy17
16. říj 2018

@karoczde a co hořčík? V tehu a z nervů můžeš mít nízkou hladinu, já kvůli nedostatku hořčíku dvakrát omdlela, mívala jsem bolesti hlavy, tlak v očích spojený se slepotou, křeče ve svalech kdy jsem sebou skubala...

kittyy17
16. říj 2018

Ale po hořčíku budeš mít průjem horší, při průjmu se nesmí užívat 😥

etapa
21. říj 2018

Ahoj, bud v pohode. Ja mela zelenosedej prujem od cca 6tt do cca 13-14tt. Chodila jsem na wc i ctyrikrat za den. Ted uz jen zvracim. Nastesti. Miminku to neublizilo, ale pro mne to bylo komplikovane. S kazdou nevolnosti byl i prujem - proste tlaky. U lekare jsem s tim byla, delali mi vyter a nic. Takze, kdo vi co to bylo, ale taky jsem v te dobe bastila boruvky 🙂

saminomimino
21. říj 2018

@karoczde to je děsně strašlivý tlak,jak se to v tehu řeší?

karoczde
autor
24. říj 2018

Ahojky všichni, tak ještě jednou děkuji všem za odpovědi🙂. Tak aktuálně:. V úterý jsem byla na kontrole první...doktor potvrdil těhotenství i to, že je tam, kde má být🙂. Bylo vše v pořádku i srdíčko bylo vidět a hezky bilo 🙂. Podle výpočtu jsem měla být 6+4 ale odpovídalo to 6+2..ale to je myslím normální;). Dnes jsem to oznámila v práci. A zaměstnavatel mě posílá na neschopenku, protože dělám v produkci (plasty). RODINA nejbližší to ví také..tak snad jsem to nezakrikla;).
Jinak mě to po té kontrole krásně uklidnilo🙂..
A pocit štěstí a úlevy byl k nezaplacení🙂. No každopádně ale od včera večera mě zas bolí podbrisek, hlavně když spím a spíš na jedné straně a občas mi to jde až jakoby do kyčlí..ale budu doufat že i tak je vše ok a že to je třeba změnou těla či těma střevama . Ten strach tam bude asi pořád..;). Další kontrolu mám až 20.11. Takže celkem až za dlouho🙂.

karoczde
autor
24. říj 2018

@saminomimino vůbec netuším... řekli mi jen ať se každý den několikrát meřím a zapisuji. Kdy byl často vysokej, tak okamžitě k doktorovi a musela by se vymyslet léčba.. naštěstí od té doby je vše ok, tlak mám v pohodě. Jen ty střeva by mohli být lepší..

bledulka84
24. říj 2018

K průjmu, je to na začátku těhu (i v řádu několika týdnů) celkem běžný stav. také jsem ho u druhého dítěte měla a sice nevím přesně jak dlouho, ale pamatuju si, že dost dlouho, dokonce jsem v prvním trimestru i dost zhubla (tedy i s ohledem na těhu nevolnosti).

karoczde
autor
25. říj 2018

@bledulka84 no já ten průjem měla zatím asi jen 3x. Mám v poslední době spíš opačný problém,- mám pořád pocit, že bych se potřebovala vyprazdnit, ale moc to nejde... když jo, tak hodně málo... A mívám od toho právě docela ty bolesti břicha.. přitom snídám oves.vlocky, každý den mám i nějakou zeleninu a ovoce a piju taky okolo 2 litrů vody...

bledulka84
26. říj 2018

@karoczde každé tělo reaguje jinak, proto je to i "jiný stav", kdy je normální snad téměř vše 🙂 A pokud netrávíš celý den u záchodové mísy, tak jsi na tom dobře 🙂 na "prohnání" zkus třeba sušené švestky, dýni.

sonik8721
26. říj 2018

Tlak je teda na prd, když je vysoký, lecis se s ním?
Ale myslím, že to bude stresem a i s tím bude souviset ten průjem, ale určitě se ničeho neboj, přesně jak už psala holky, pokud se má udržet, tak se udrží, pokud ne, tak bohužel...
Hele já první 4 měsíce těhotenství, zvracela nonstop 24/7, chodila na kapacky, abych měla alespoň nějaké živiny, neudržela jsem v sobě ani vodu a přitom malymu se dařilo úplně super a teď mám doma už 13ti měsíční zvíře 😀
Držím palce 😊

karoczde
autor
30. říj 2018

@sonik8721 no od té doby ho mám v poradku;). Asi to bylo téma nervama a asi únavou z práce ;). Pak mě naštěstí uklidnila ta kontrola..ale už je zase týden po kontrole a 3 tydny před další a už začínám být zase nervózní...🙂). Vůbec si těhotná nepripadam...kdybych si na to občas nezapomněla tak nevím... je to normální?

sonik8721
31. říj 2018

@karoczde určitě 😊 spousta holek, to tak má 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru