Kdy nastoupit na nemocenskou? Jsem v 6tt

terka7777777
31. led 2017

Zdravím maminky🙂 Jsem v 6tt a poslední týden je mi tak zle(slabost,vyčerpání,bolest břicha,bolest hlavy,zvracení) že přemýšlím o tom,že si nechám vypsat neschopenku.
V práci mám třísměnný provoz a zrovna tento týden noční a nedá se to. Je mi zle celé dny a postupně se mi zdá,že se to stupňuje.
Nechci být taková,že jsem si minulý týden udělala test a hned půjdu na neschopenku,ale nezvládám to.
V 18 letech jsem prodělala operaci srdce a i Gynekolog by byl rád,kdybych byla doma.
Není to na neschopenku příliš brzo?
Děkuji

pet359
31. led 2017

tak jestli je ti takhle zle, tak brzo na neschopenku není nikdy..přece se nebudeš přemáhat a trápit....a jako těhotná mám pocit, že nesmíš dělat na třísměnný provoz....můžeš jít na neschopenku a až bude líp, tak se třeba vrátit do práce, ale za podmínek, které ti zaměstnavatel musí nabídnout jiné než doteď....

cdkjana
31. led 2017

Určite bych sla na neschopenku 😉 Ja jsem zacla mit stejne problemy kolem 8tt 😉 Do Te doby jsem ani nevedela, ze těhotná jsem 😂 No a ted jsem 20tt a zlepšilo se to. Ale ty bolesti hlavy a navaly vzdy jsem musela sebou plesknout do postele 😉

terka7777777
autor
31. led 2017

No mě se to hlavně nevyplatí jít jen na ranní směnu..
Pro mě už je výhodnější marodit a i tak ještě budu mít víc než na té ranní..
Ale štve mě to,mám svojí práci ráda a teď jen čerpám náhradní volno z nadělaných přesčasů. Celé dny jen ležím a prospím:o/

jipe
31. led 2017

@terka7777777 nočn,í myslím, jako těhotná dělat nesmíš. Zkus primárně požádat zaměstnavatele, at ti pracovní dobu a práci upraví v souladu s tím, co mohou vykonávat těhotné a uvidíš, jestli se to zlepší. Pokud ti zdravotní stav neumožní pracovat, tak na neschopenku samozřejmě brzy není

jipe
31. led 2017

@terka7777777 to ti příplatky za noční udělají tolik? že kdybys chodila každý den na ranní, máš méně než na neschopence? POkud by pro tebe neměl zaměstnavatel práci vyhovující těhotným, je to jeho problém, platit tě musí

pet359
31. led 2017

@cdkjana já jsem 21 tt a začalo mi to taky kolem 8tt 🙂 ale nezvracela jsem, žádné bolesti, jen pocit na zvracení-neustále...taky jsem chvíli přemýšlela, že bych šla na neschopenku na dobu, než by tohle přešlo....ale kousla jsem se, sedím v kanclu...a když jsem se najedla, tak to bylo na chvilinku lepší, takže jsem vlastně pořád musela jíst 😀 a teď už dobrý....mimo strašnou únavu no :-/ ale mít bolesti, třeba jako někdo trpí na migrény, neváhala bych ani chvíli...nebo dělat na směny s nevolnostmi....nn, šla bych taky marodit....vždyť se nemusí marodit do mateřský 😉

terka7777777
autor
31. led 2017

@jipe To bohužel nejde..Jsme obrovská fabrika cca.3.500 zaměstnanců 80% žen.U nás zůstávají těhotné jen cizinky..Češky si udělají test a druhý den už nejdou..

pet359
31. led 2017

@jipe a to máš pravdu a dokonce 100% 😀 ale víme, jak to dnes chodí ☹

jipe
31. led 2017

@terka7777777 jn, češky jdou raději na neschopenku než se domáhat svých práv u zaměstnavatele. Zkonzultuj s dr. a uvidíš, pokud máš zdravotní problémy, tak tě 100 % doma nechá

terka7777777
autor
31. led 2017

@jipe Příplatky za noční je to nejmenší,ale dojíždění,máme peníze za docházku atd...A to už je pak hodně znát..Hlavně bez přesčasů to je fakt bída a já byla zvyklá tahat přes 25 hodin..

terka7777777
autor
31. led 2017

No co 🙂 V životě jsem ještě nemarodila a přesčasů jsem natahala dost,tak si aspoň odpočineme🙂

jipe
31. led 2017

@pet359 Víme :D Ale jsem přesvědčená, že je to do z velké části i tím, že to zaměstnanci zaměstnavatelům usnadňují

pet359
31. led 2017

@jipe tak to jsem v tomhle za jedno.....

cipisek2017
31. led 2017

@terka7777777 Ahoj...já jsem 6+6...špinila jsem, beru Utrogestan a jsem na neschopence...na kontrolu jdu 9.3..a do té doby budu doma..jinak pracuju taky na 3 směny...

terka7777777
autor
4. únor 2017

@cipisek2017 Už jsem také na neschopence..Jsem tak slabá,že jsem ráda,když si dojdu na toaletu:-/ Nedovedu si představit chodit do práce...Nic do sebe nedostanu a zvracím..Tak snad nám bude lépe🙂

cipisek2017
8. únor 2017

@terka7777777 naštěstí mi špatně není...ale v pondělí jsem honem hnala na gyndu páč jsem začala zase špinit...ale je to dobrý, mrňous byl v pohodě....ale prý do práce podle toho jak dopadnou gen. testy...a ty budou 13.3...tak si ještě chvilku doma pobudu...tak ti je už lépe

terka7777777
autor
8. únor 2017

@cipisek2017 Cucám zázvorová lízátka a dnes je trochu lépe🙂 Snad už bude jenom líp.
Zítra máme kontrolu,tak snad bude vše O.K.:-)

lenicka2323
8. únor 2017

To stejné řešim i já jsem v 11týdnu a bolesti hlavy a zvraceni v plnem proudu do toho jsem mela komplikace s krevni srazeninou a ted cukrovka.Gynekolog mi doporucil jit na neschopenku delam za barem na herně ale zdravi miminka je prednejsi.

terka7777777
autor
8. únor 2017

@lenicka2323 Pracovat za barem,tak ani neváhám 😉 Mě práce strašně chybí,ale nic s tím neudělám 🙂

luj89
8. únor 2017

@terka7777777 Nevím co myslíš tím jestli není brzo jít na neschopenku... Já teda byla doma asi od 7 do 10 tt právě kvůli ,,nevolnostem". Někdo by mohl říct, že dělám jen v kanclu, tak se to dá zvládnout... Nedá - když ti je fakt blbě, tak se nedá zvládnout nic náročnějšího než párkrát denně dojít na WC 😀. V době návratu do práce už to šlo, bylo mi blbě jen dopoledne a zvracela jsem už jen tak 1x týdně. Takže za mě ano - jdi, ale nikde není psáno, že tam musíš být do porodu.

bianca_86
8. únor 2017

@terka7777777 kdyby ses vrátila do práce na jednu směnu, můžeš zažádat sociálku o vyrovnávací příspěvek v těhotenství a mateřství. Taky jsem to tak měla. Pracovala jsem na tři směny v nevyhovujícím prostředí, tak mi na požádání nabídli práci v kanceláři, ale protože jsem přišla o příplatky za směny, tak výplata klesla asi o pět tisíc, které mi sociálka doplácela.

lenicka2323
8. únor 2017

@terka7777777 Právě si čím dál víc říkam že je asi čas jít na tu neschopenku.

terka7777777
autor
9. únor 2017

@lenicka2323 Jen jdi 🙂

kokoska321
16. únor 2017

Holky, já jsem v 6tt - podle mých propočtů. Naštěstí mi není nějak zle, zvětšila se mi prsa, pnutí v podbřišku, občasné bolesti hlavy a žaludek někdy trošku na vodě.... Včera jsem byla poprvé u lékaře. Jsem z toho celkem nervózní.
Řekl mi, že nic nevidí. Že tam snad nějaká tečka je...ale možná, že cévka.. a že je děloha výše položená - nebo něco takového. Kromě toho pátý den špiním.
Vzal mi krev, aby se ujistil o těhotenství, v případě pozitivního nálezu budu brát utrogestan a vypíše mi neschopenku. To mě celkem zaskočilo, pracuji v kanceláři, nemám žádnou větší zátěž. Stejně bych částečně musela pracovat z domu i při neschopence.
Tak jsem si začátek nepředstavovala... mám rozporuplné pocity.

Máte zkušenost?

Díky

lenusaak
16. únor 2017

@kokoska321 no pokud by byl hrozici potrat, tak je opravdu lepsi zustat doma a lezet!!! 🙂 Kdyz se to upravi muzes jit treba za dva tydny zase do prace🙂

absintka19
16. únor 2017

@kokoska321 jen naokraj, prace z domu pri neschpence je porusenim zakona...zamestnavatel vam to nesmi naridit a musi udelat vse aby vam takovou praci neumoznil ani kdyby jste chtela, tedy vam to neumoznil. Aj moje sefova se zhroutila kdyz jsem mzsela odejit ze dne na den. Zdravi a mimi je prednejsi.

kokoska321
16. únor 2017

@absintka19 to je sice pravda, ale neznám nic horšího než se po 14 dnech vrátit z dovolené do práce (v tomto případě neschopenky) a dohánět práci, popř. napravovat věci po kolegyních, které mě zastupovaly.. To by ten stres byl potom daleko horší, než si v klidu po chvilkách dělat z domu.. Samozřejmě ne 8hod., ale jen to nejnutnější. Aspoň se vyspím a nebudu trávit dvě hodiny denně v autě, apod.

cipisek2017
16. únor 2017

@kokoska321 Ahoj, měla jsem to úplně stejně...ta neschopenka je normální, sice třeba děláš v kanceláři ale i tak, nějaký stres tam máš, takto budeš doma, odpočívat a budeš mít klid. Já jsem byla v úterý na krevních testech a měřili mimčo a byla jsem 9+1...před týdnem se objevilo špinění ale jen 3 dny a v té době jsem měla mít MS...a od té doby nic..akorát jsem dostala mastičku na zavádění protože uvnitř byla bakterie jinak už v pohodě...přeju ať to máš všechno ok.....

lenicka2323
16. únor 2017

@kokoska321 Měla jsem to stejně ještě jsem čekala kdy dr.uvidí na ultrazvuku srdíčko a od začátku jsem špinila no a našly mi srazeninu ted jsem ve 13tt a na neschopence.😉

kokoska321
16. únor 2017

@cipisek2017
@lenicka2323
holky díky, celkem jste mě uklidnily. Z rozboru krve se potvrdilo těhotenství, od zítra mám být doma a nasadit utrogestan. Je pravda, že stres v práci je a nakonec i vítám, že si odpočinu... dnes mě celý den pobolívá podbřišek.
V práci se to samozřejmě neutají, jen je blbé, že to vyšlo najevo takto brzo, když z toho třeba ani nic nebude. Tak snad to bude brzy v pořádku.
💃 krásný večer 💃

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru