Lze chodit na utz častěji jak 1x / měsíc?

ruzicka06
13. srp 2018

Ahojky. Pokud vím, tak většinou se chodí na kontroly v těhu cca 1 x / měsíc a pokaždé by měl dr. dělat utz ne? Máte některá zkušenosti ale s tím, že jste třeba chodily častěji na vlastní žádost (např. každých 14 dní) z důvodu, že jste chtěli mít ten utz častěji? Pokud ano, platili jste si pak za ten utz? Chtěla bych chodit častěji právě než jen 1x / měsíc. Díky moc za vaše zkušenosti!

viki999
13. srp 2018

@ruzicka06 Já tomu rozumím, že každý má jiné potřeby.. zajímalo by mě kolik ti je?
Každopádně moje rada je - zkus si zvyknout na to, že jsou věci, které neovlivníš a co se má stát se prostě stane.. jinak se zblázníš..

ruzicka06
autor
13. srp 2018

@handulkak Ty jo, tak to jsi se teda tam hodně nachodila. Ale hlavně, když je vše ok!

ruzicka06
autor
13. srp 2018

@viki999 Je mi 28, o dítě jsme se snažili přes 3 roky.... z toho 2 x SP..... Vím, máš plnou pravdu v tom, že to neovlivním. Každá žena co je těhu, má strach, aby to dobře dopadlo. Ale ta, co zažila potrat, má ten strach dle mýho názoru o to ještě větší. Takže proto asi...ale souhlasím s tím, že bych se jinak zbláznila.

viki999
13. srp 2018

@ruzicka06 čekala jsem, že ti bude víc.. ale OK, chápu to, že SP udělá své.. ale neustále bude něco proč se nervovat.. že přestane bít srdce, že ti brzo odteče plodová voda, že se bude pomalu vyvíjet, že bude mít vadu, že tě dostihne preeklampsie/HELLP/zánět který bude ohrožovat mimino... a to jsem vyjmenovala jen to základní a jen po dobu těhotenství.. co až se narodí..
za sebe říkám, že takhle bych žít nechtěla... jsou prostě věci co neovlivním a že se tím budu nervit nepomůžu ničemu..

ruzicka06
autor
13. srp 2018

@viki999 No já chtěla dítě dřív už...nejsem ten typ, co chce mít malý až kolem 30, to je pro mě třeba už na první dítě pozdě. Jenže to dřív nešlo prostě u nás no. Souhlasím s tím co píšeš. Já vím, že to neovlivním, to je mi jasný. Strach mám, to popírat nebudu. Ale vyloženě nervování to bych u sebe nenapsala. Jen mám asi možná větší obavy než bych měla mít.

codal
13. srp 2018

@ruzicka06 ten anglesound je moc fajn, to ti pomůže být víc v klidu a můžeš si ho pustit kdykoliv budeš nejustá!!! Po dvou potratech to chápu, já jsem to nezažila, přesto jsem za anglesound byla vděčná, že jsem si prostě občas poslechla a věděla, že žije. I přítel poslouchal🙂...

oveckaluky
13. srp 2018

@ruzicka06 Pokud jsi na konci I. trmestru, už brzy ucítíš pohyby a budeš v klidu 😉

ruzicka06
autor
13. srp 2018

@codal Mě právě ty potraty asi dost ovlivnily. Ale věřím, že teď se prcek už udrží. Jak se říká, do třetice všeho dobrýho ne? 🙂 Ale pořídím si ho asi fakt.

ruzicka06
autor
13. srp 2018

@oveckaluky Snad ano 🙂 A co vy, jak se daří dvojčátkům? 🙂

oveckaluky
13. srp 2018

@ruzicka06 Děkuji, výborně, dokonce po dnešní poradně to vypadá, že ani nepřijdou dřív, ale do toho 36. tt to doklepeme 🙂
Naprosto vás chápu, taky po tom loňském potratu mám pořád strach...ale musíme věřit a myslet pozitivně 🙂

ruzicka06
autor
13. srp 2018

@oveckaluky Tak to je super, že se mimčům daří dobře, moc vám to přeju 🙂
Ano, někdy to ženskou dost ovlivní... Ale snažím se myslet pozitivně a věřím, že teď už to dopadne 🙂

oveckaluky
13. srp 2018

@ruzicka06 Musí, jinou možnost nepřipouštět 😉

ruzicka06
autor
13. srp 2018

@oveckaluky Já vím 🙂 Díky za povzbuzení, to taky hodně pomůže 🙂

asdfg15
13. srp 2018

@ruzicka06 Ahoj, holky tady už ti odpovědi daly 🙂 placené od pojišťovny jsou jen tři utz. Ale jen bych ještě chtěla říct, že Ti naprosto rozumím a chápu Tvé obavy. Já jsem těhotná poprvé, nemám za sebou potrat jako ty a mám pocit, že to těhotenství ze mě udělalo uzlíček nervů. Také jsem si platila utz na každé poradně. Teď už je to lepší, jsem 30tt a cítím pohyby, takže nervy přichází jen když je potvora půl dne líná se v tom břiše převalit 🙂 ale cca do 24tt to bylo... Mám totiž ještě placentu vepředu, takže pohyby byly cítit opravdu až ve 24tt a jen večer, když jsem se jó soustředila. Do toho pak holky tady ve skupinkách, které to cítily pomalu od dvou čárek na testu (to tak samozřejmě nebylo, vícerodičky to samo cítí dřív, jen mi to tak přišlo :D) a já pořád nic. To byla celkem nálož na nervy. Angelsounds jsem nechtěla - jednou bych to srdíčko nenašla a hráblo by mi :D ale možná to není špatné. Takže za mě - vydržet! Jsou to nervy, ne že ne, ale všechno bude určitě v pořádku 🙂 brzy přijdou pohyby a pak už bude líp 🙂

ruzicka06
autor
13. srp 2018

@asdfg15 Díky moc 🙂 A držím palce i Tobě, ať je vše v pořádku 🙂

jednaholkaa
13. srp 2018

Ja jsem ted mela dva utz navic v prvnim trimestru a ted toho lituju. Bylo to protoze jsem se bala a chtela jsem si byt jista, ze je vsechno ok. Pak jsem se ale docetla, ze to neni pro mimi dobre a ze ho to rusi. Bylo i pri utz videt, jak sebou hned skubnul. Takze prinos utz pro mimi je negativni. Nic pozitivniho v tom neni (max v posledni fazy tehu).. ale do toho 24 tydne, krome screeningu na vady nic. Takze za 14 dni mam kontrolu a jsem rozhodla utz odmitnout. Doufam, ze jsem temi 5 cca co jsem do ted mela to ditko uz nejak neovlila. Kdybych byla tehotna podruhe, tak se tomu budu snazit co nejvic vyhnout.

bartakova_veronika
13. srp 2018

ty jo, když to tady tak čtu tak jsem jedna z mála co měla více ultrazvuků jak 5x :D při každé kontrole jsem měla ultrazvuk ať už to byl velký či malý 🙂 ze začátku jsem šla někdy v 7 - 8 týdnu a asi za 14 dní znovu a potom co měsíc to ultrazvuk + echo srdíčka kdy o5 ultrazvuk. Někdy kolem 30 týdne nastali tedy menší komplikace takže jsem byla poslána už do porodnické poradny kde jsem měla o5 další ultrazvuk a za týden další .. během 14ti dnů v porodnici další 3 ultrazvuky ... ale to už bylo kvůli komplikacím průchodů pupečníkem .. jinak jsem měla do nástupu porodnice co měsíc ultrazvuk .... a do toho ještě 14 dní v kuse záznam .. abych pravdu řekla tak už mě to i přestalo bavit každý večer tam minimálně půl hodiny být v pololeže a čekat až to konečně dojede ....

bartakova_veronika
13. srp 2018

@jednaholkaa slyším poprvé že by to miminku nějak vadilo či škodilo .. malá je úplně v pořádku a to jsem měla ultrazvuků opravdu dost

bartakova_veronika
13. srp 2018

@bartakova_veronika když to tak zpětně vezmu tak minimálně 10x a asi tak maximálně 14x ... přesně to nevím už ....

ptacatko01
13. srp 2018

Kup si ten angelsounds, je to super věcička, já poslechla miminko každý den, věděla jsem kde hledat vždy jsem do 10 vteřin našla a byla jsem v klidu. V 8tt se mi rozjel potrat, naštěstí se mimco udrželo, ale pak jsem měla velký strach a tohle mě vždy nádherně uklidnilo. Teď bude dcerce 21 měsíců.

hanka_12345
13. srp 2018

@ronja55 tak to ja mela UTZ pri kazde poradne

normalnimatka
13. srp 2018

a proč ho chceš častějc? Nenapadlo tě, že to záření taky dost možná miminu škodí? doporučuju trochu "rodičovskýho" nadhledu. přijde mi až patologický takhle kontrolovat, jestli je moje dítě naživu. vždyť to vůbec ničemu neslouží. ty si myslíš, že tě to jako "uklidní", že je to cajk. ale mezitím budeš v napětí ještě větším. mnohem lepší je se spolehnout na to, že je všecko, jak má bejt, a že je to v pořádku a odpoutat se od toho chtění to pořád kontrolovat. je to fakt vlastně osvobození. a mimochodem, o dítěti cca od 20. týdne stejně víš díky pohybům.

veronicka89
13. srp 2018

Napadlo taky nekdy nekoho ze ten utz pro dite taky neni super ??? Ze prece jenom jsou k diteti vysilane nejake vlny ??? A ze prave vetsinou v prvnich tydnech se na utz mrnata krouti o 106 jako by se mu chteli vyhnout ???

urtica
13. srp 2018

Ahoj, už i mezi gynekology se hodně mluví o tom, že časté uz ani doppler nesjou pro miminko ideální...dochází při tom k zahřívání plodovky a vyšší teplota nedělá mimču dobře, u mladšího těhotenství se spekuluje i o možném poškození plodu. Konkrétně na Dopplera (Anglesounds) jsem se kdysi ptala v jedné poradně a doktor, který mi odpovídal byl velmi kritický. Za mě - není špatné ho mít doma, ale spíš pro případ, kdy se něco děje (delší absence pohybů, špinění, já ho teď třeba zapnula, protože jsem prodělala střevní chřipku, tak abych se ujistila, že je prcek ok). Na druhou stranu, pokud by Tě uz co 14 dní uklidnil, pak je možná otázka , zda je lepší častější uz a občas Angelsounds, nebo neustálé nervy na pochodu - ono to vyplavování adrenalinu apod. mimču taky moc neprospívá...Prodělala jsem jen jeden SP ale tomu strachu, myslím, celkem rozumím.

alcar
13. srp 2018

@jednaholkaa Tak ja mela ultrazvuky s jednovajecnymi dvojcaty co 14 dni, od 25.tt uz kazdy tyden. U tohoto typu dvojcat je to zcela bezne a nevyhnutelne. Takze z 5 ultrazvuku behem tehotenstvi nemusis mit fakt vuuuubec obavy. 😃

lachtanice86
14. srp 2018

@urtica no vidíš a já se na angelsounds ptala svého gynekologa letos a řekl že pokud ho nebudu používat hodiny denně, tak je lepší když se za pár vteřin uklidním poslechem.

ruzicka06
autor
14. srp 2018

@bartakova_veronika No já se přiznávám, že jsem také neslyšela, že utz by měl mimi nějak škodit...tak nevím teda no.

ruzicka06
autor
14. srp 2018

@ptacatko01 Jj asi si ho pořídím. Tak to je super, že se u vás mimčo udrželo!! Jak si ženská zažije potrat (nebo když to jako hrozí třeba jako u vás), tak přemýšlí možná jinak, než ta, která nic takovýho nezažila. Takže chápu i tebe, že jsi měla strach.

ruzicka06
autor
14. srp 2018

@normalnimatka Možná máš v něčem pravdu...ale myslím si, že, že kdyby ten utz byl vyloženě škodlivý, tak proč by se teda v dnešní době dělal??? Dr. snad ví, co dělá a já dr. v tomto důvěřuji. Já myslím, že když se udělá tak třeba 1-2 x do měsíce, že to nemůže nijak mimi ohrozit, já na tom nic špatnýho teda nevidím. Já jsem zde přece nenapsala a ani si to nemyslím, že ho chci dobrovolně podstupovat třeba každý týden. Jen mě zajímalo, jestli někdo na to chodil častěji než 1x / měsíc, než je běžné v dnešní době. A své uvažovaní teda za ,,patologický" rozhodně nepovažuju.

krisatko
14. srp 2018

@ruzicka06 Mám za sebou dvě nepovedené těhotenství. Jedno skončilo ve 22+0 prosím porodem mrtvého plodu (rozsáhlá vvv, ukončení na doporučení genetika), druhé přesně po roce od prvního ZT v 8tt. A řekla bych, že to na mě mělo úplně opačný vliv. Totálně tohle tehu neřeším, dělám si co chci, kdy chci, jak chci. Krom toho že nepiju alkohol a trochu se šetřím, kdybych občas nezvracela nebo už necítila pohyby, ani bych si nepřipouštěla, že jsem těhotná. Říkám si, co má být bude a není potřeba se kvůli tomu stresovat. Chodila jsem ze začátku on den na utz aby jsme si byli jistí, že se mrně vyvýjí, pak každý týden a od 9tt co 4 týdny. Bohatě to stačilo na tom začátku, už jsem si připadala jak blázen co chodí furt otravovat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru