Menší mimi podle UTZ, je to normální?

sunshine125
17. dub 2015

Holky,podle MS jsem dnes 7+0 , ale ve středu mi Mudr řekl,že mimi odpovídá 6tt,konkrétnější nebyl a objednal mě za 14dní. První jeho slova bylo "těhotenství tam je ,ale nějaké malé" :( Srdíčko prý ale bije. V lednu jsem potratila,mimi se přestalo vyvíjet 5+3 a krvácet jsem začala 7tt, tak mám docela obavy. Je to normální? Stalo se to některé vás a mimi bylo v pořádku? Nebo zase něco nevychází?

zo_ja
17. dub 2015

Hlavně klid. Jste drobnější? Může být menší. Ovulace mohla být klidně o týden později, než myslíš. Dr. to naměří na UTZ o milimetr jinak, a hned je tam pár dní rozdíl, v téhle velikosti.
Pokud bije srdíčko, tak by to mělo být ok a zase mi přijde, že v 6 tt. by srdeční akci eště neviděl, ne?
Doufej a udržuj se v klidu a naději - máš důvod. Zatím nemáš důvod se znepokojovat.
Držím pěsti, ať to vyjde 😉

mandala
17. dub 2015

Taky mě podle UTZ vycházelo mimi menší, než podle MS, podle mne se to málokdy shoduje přesně na den.

palomitacheca
17. dub 2015

@sunshine125 mela jsem to tak ve 2. i ve 3. tehotenstvi, protoze ovulace probehla pozdeji nez kolem 14.dne cyklu.

veronika182
17. dub 2015

nenervuj se🙂 mám taky o týden mladší mimi..ovulaci jsem měla až 25DC

sarriku
17. dub 2015

ahoj mě to podle ms odpovídalo na osmý týden, ale mimi bylo menší cca 6.týden. měla jsme prostě později ovulaci, určitě jsi otěhotněla později než v prostředku cyklu🙂 neměj obavy

sunshine125
autor
17. dub 2015

Nevim. Ovulka probehla urcite tak jak mela. Uz to na sobe poznam,protoze me vzdy picha ve vajecnicich a hlavne jsem 11 dni potom objevila //,takze vychazim z toho,ze mimi je opravdu mensi. Dr se tezko spletl,protoze ma druhy nejlepsi ultrazvuk v Jiznich cechach.Je fakt,ze nikdo z nas neni zadny cahoun ja meri 162cm, manzel 168cm. I presto mam fakt strach

sarriku
17. dub 2015

@sunshine125 neboj se, hlavně že mimču bije srdíčko, není důvod obávat se, že kvůli menšímu vzrůstu bude těhotenství zamlklé. Prostě bude prcek menší.
Co chceš slyšet, že to bude dobré? Nebo že je malinkej, tak to nezvládne, to je přece kravina.
Roste dobře, má srdíčko, jen je malinkatej. :-*

sunshine125
autor
17. dub 2015

@sarriku rada bych slysela od maminek,ktere to mely podobne,ze to dobadlo dobre. A tech 14dni se zase neuveritelne povlece... Kez by bylo miminko malicke 🙂

sarriku
17. dub 2015

@sunshine125 neboj, u nás to taky dopadlo dobře🙂 jenom to že je menší se mu vleklo až do porodu. Asi o dva týdny byl furt menší

sunshine125
autor
17. dub 2015

@sarriku jee,to je super 🙂

sarriku
17. dub 2015

@sunshine125 ale to že tě objednala až za 14 dní znamená, že je vše v pořádku. Kdyby se mu něco nezdálo, objedná tě za týden🙂

sunshine125
autor
17. dub 2015

@sarriku ja prave vubec nevim jak to je. Na prvni dceru jsem prisla nahodou az v 9tt,ale myslela jsem,ze obj. Za 4tydny

kathy_smilca
17. dub 2015

@sunshine125 Všechno bude v pořádku. Cca před dvěma týdny jsem byla ve stejné situaci jako ty. Šla jsem si na gynekologii potvrdit těhotenství, dle MS jsem měla být 8+1, dle UTZ doktor naměřil 6+6. Standardně se pak objednává za měsíc, objednal si mě pro kontrolu za 14 dní. Teď v pondělí jsem měla být 10+1, dle UTZ jsem byla 9+0, takže mimi je prostě menší, ale vše je v pořádku. Srdíčko v obou případech viditelně bušilo jak o závod. Taky jsem byla vyděšená, co to znamená, načetla jsem si spousty diskuzí, v podstatě v takto raném stádiu těhotenství i ten jeden špatně změřený mm může znamenat týdenní odchylku. Stejně tak ovulace, mohla se pozdržet klidně i z důvodu nemoci, stresu apod. Všechno bude dobré, uvidíš 🙂
Já mám přijít opět za 14 dní, tentokrát pro průkazku a na odběry.

sunshine125
autor
17. dub 2015

@kathy_smilca děkuji za útěchu 🙂 jsem opravdu hystericka, kdybych nemela za sebou potrat , tak bych to asi ani neresila. Možná nasimuluju bolesti a poletím tam už příští týden, abych sama se s sebou vydržela 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru