Nachlazení v těhotenství, musím s tím k doktorovi?

hanulehanousek93
23. únor 2018

Ahoj holky! Prosím o rady zkušenějších. Jsem 12+3 ale od muže jsem chytila nějakou virozu ( bolest v krku, smrkám, "zatím" bez teploty) v noci jsem se hodně vypotila. Tak se chci zeptat musím s tím honem běžet k Dr.? Piju po litrech bezový a lipový čaj s medem a citronem, mám udělaný cibulový sirup a krk zabalenej a ležím. Bojím se o malýho :(

lenkajan
23. únor 2018

Pokud jsi bez teplot, miminku se urcite nemuze nic stat 😉 Pripadne teploty lze srazet Paralenem. Doktor ti v tehotenstvi na nachlazeni stejne nic nepredepise. V lekarne lze koupit nektere volne prodejne pripravky, ktere jsou vhodne i pro tehotne, treba od Dr. Weiss. Preji brzke uzdraveni 🙂

ladyhacek
23. únor 2018

@hanulehanousek93 na bolest v krku můžeš jen tabletky septilen nebo kloktat slanou vodu či vincentku. Paralen i po 4h do nosu jen mořskou vodu. Já to zase chytla od syna ale už ok. Mému DR jsem volala, ale nebyla jsem tam. Když by ses nelepšila zajdi. Jinak by kašel a bolest v krku je dobrý stop kašel

priefi
23. únor 2018

@hanulehanousek93 neboj, nachlazeni neublizi. Co se tyce toho medu, tak ho davej do vychlazeneho piti, nad 50 °C totiz bys prisla o blahodarny obsah, pokud mozno pouzivej domaci med a kdyz davas citron, michej keramickou nebo plastovou lzickou, kovova zabiji vitamin C. Kdyz jsem byla tehu a nemocna, davala jsem si lzici az dve domaciho medu + pulka citronu + vlaznou vodu a fungovalo to super. Pry je dobra i lichorerisnice. Kdybys preci jenom mela teploty, tak muzes paralen, ale pokud neni treba, paralen neber.

Kdyby Te bolelo v krku tak septilen, nebo kloktat slanou vodu. Na rymu morska voda nebo vincentka. Pokud mas doma davkovac z nosnich kapek (kapky nebo sprej), poradne ho umyj a kup si klasickou mineralku vincentka a nalij do davkovace, vybublinkuj a muzes strikat/kapat do nosu dle libosti. Na kasel je pak dobry sirup z cibule 😉

hanulehanousek93
autor
23. únor 2018

Holky já vám moc děkuji za rady 🙂 Uklidnily jste mě 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru