Názor na víc rodinu se 6 dětmi

maminecka6
23. kvě 2019

Dobrý den chtěla bych slyšet názor na více dětí vrodine doma mám 5deti 18,12,8,6,4 a teď čekám Mimi a nevím zda si ho nechat je neplanovane.Rikam si pro a proti ale nevim Bojim se reakci okolí že mám tolik dětí v této době.Bojim se ze mě odsoudí.I když dceři by uvítali miminko mám tři kluky a dvě holky.prosim onazory jaké koliba děkuji moc.

jandl
23. kvě 2019

Vůbec se na toto téma nebav s lidmi, co nechtějí více než 2 děti. Z některých komentářů tady je mi špatně. Oni neví, co píšou. Není to primárně o financích. Není nic špatného na tom, že žena neplánovaně otěhotní. Naopak, je skvělá každá, která dítě přijme a nekalkuluje. Ono to není vždycky v životě lehké ustát. Špatně jsou na tom ženy, které musí žít s vědomím, že zabily.
Špatně jsou na tom ty, které neměly příležitost být matkami. To nejsou přirozené stavy. A vůbec odmítnutí dalších dětí bez vážného důvodu.

kattka009
23. kvě 2019

@jandl To je krásně napsané...😊

makronka222
23. kvě 2019

Na okoli bych se vys*ala. Vyresila bych situaci doma - jsou finance, misto, manzel souhlasi. Vic by me nezajimalo🙂 2 deti uz mate jednou nohou z baraku, za chvili makaj a maj nejaky spolubydleni (soudim podle sebe)

slunecnice358
23. kvě 2019

5 nebo 6 to je jedno. Záleží na tobě. Držím pěsti.

babanci
24. kvě 2019

@jandl Já už byla divná se třemi. Proč jako? Máš to zapotřebí? To jsem poslouchala často.

verace81
24. kvě 2019

To mi připomíná moji mamku těhotenství na prd pořád mi bylo špatně a mamka říkala je Ti to zapotřebí máš kluka i holku na co 3. A teď je z malý úplně … Navíc já chtěla vždycky 2 děti a až to 3 si vážně užívám

babanci
24. kvě 2019

@verace81 Tak přesně u nás. S tím rozdílem, že já měla dvě dcery z prvního manželství a čekala jsem třetí s druhým partnerem. Takže ještě k tomu ˇpřibylo...určitě teď, až bude mít svoje dítě, už nebude mít rád ty Tvoje. A ještě, kdyby to byl alespoň ten kluk. Moje mamka totiž holky nebere jako děti. A ty řeči, když to byla holčička! Teď čekáme třetí vnučku, tak si to dovedeš asi představit. 😀

nafuka
24. kvě 2019

@ah1234 Myslela v domácnosti, jen to blbě vyznělo bez čárky.

jandl
25. kvě 2019

@babanci Od rodičů to bolí. Když moje sestra čekala 3., tak měl náš otec blbé řeči, prý snad taky nebudu mít 3! Čas pokročil. Když jsem oznámila, že jsem těhotná (6.), tak u toho byla sestra a ta jen koukala, že on je v klidu. Bohužel nebo bohudík nic nebude. Já už jsem stará a v mém věku by to byl zázrak mít zdravé dítě.
Přeji Ti, aby Tvá maminka dozrála a uvědomila si, jaká je to krása mít vnoučata.❤
Koneckonců já měla před 20 lety představu, že nebudu mít více jak 2 děti, muž je ze 3, tak chtěl 3. Chudák se smířil, že bude mít jen 2 dcery, když jsem mu řekla, jdem dělat chlapečka a povedlo se. Pak nám byly dány 2 bonusy a jsem za ně strašně ráda.

kosi_cek
25. kvě 2019

@maminecka6 ten příspěvek mě docela pobavil, měla jsem za to, že s takovým počtem dětí už musíte být "za vodou", protože vás stejně všichni dávno považují za blázny (ať v duchu dobrém, přejícím nebo nechápajícím, špatném..), ale chápu, otěhotnět neplánovaně je prostě pokaždé šok, však se tomu nemusí vyhnout ani ten, kdo otěhotní plánovaně, když na něj ta skutečnost dolehne a přijde otázka, super to je skvělé, ale co teď? Jak to můžu zvládnout? Problém s okolím zvlášť v takové situaci to určitě nepřidá, je určitě ještě brzy, chce to čas se s tím nejdříve porovnat sama v sobě a s partnerem a pak už je vše ostatní opravdu fuk 😉

lucklinska
25. kvě 2019

Ahoj, já mám šest dětí (3-11). Jsem spokojená, protože jsme na to dva. Bez manželovy pomoci bychom to nezvládli...a i tak je to dooost velká dřina. Je to o přístupu. To, co říkají druzí, to nezměníme. A nemá cenu to řešit. Každý to (žel) soudí podle sebe, co by on (ne)zvládl. Přes toto jsem se musela přenést... teď už si vychutnávám ty nevěřícné pohledy... "Život je cenný dar." Toto je mé heslo ve všem 😉

saminomimino
26. kvě 2019

@maminecka6 na okolí bych se zvysoka vyprdla,máme taky 5 děti,další už neplánuje ale i kdybych jich měla 20 komu je co do toho,živite je snad vy 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru