Neschopenka a vycházky. Musím pokaždé volat dr. a měnit adresu?

petraj7
1. únor 2021

Ahoj holky, jsem v 9 tt a dnes jsem nastoupila na neschopenku. Prosím Vás, máte některá zkušenosti s častou změnou adresy, kde budete k zastižení v případě kontroly? Jsem stále doma, ale od jara jezdíme na chatu, ale jen na víkendy... samozřejmě se tam nechávám opečovávat. Je to v lese a je tam klid. Otázka zní: musím pokaždé volat gynekoložce a měnit adresu? 😮 🤔 Děkuji Petra

hezz17
1. únor 2021

Ano musis. A neni jeji povinnost ti ji menit.

amazonkajanik
1. únor 2021

@petraj7 každá změna se musí hlásit,kdyby ti přijela kontrola a nezastihla,zruší neschopenku. Jinak, nevím,jak by se tvářili na to,že víkend,co víkend jsi na chatě,byť tam nic neděláš. Já hlásila akorát, že na svátky změna (u Vánoc celkem logické) tam jsme byli celý týden a pak stěhování. Paradoxně kontrola přišla až na nové adrese

bara88
1. únor 2021

ano musíš a podle mě ti to rozhodně nebude každý víkend měnit

drep
1. únor 2021

@petraj7 ano, každá změna adresy se musí nahlásit lékaři, ten ji může a nemusí povolit. Jako kvůli ježdění na chatu každý víkend bych rozhodně nebyla ochotná měnit pacientovi adresu. Už z logiky věci je buď tak nemocný, že je práce neschopný a nebo může jezdit každý víkend na chatu a pak asi není zas tak moc nemocný.

keksik002
1. únor 2021

ano ale pochybuji ze kazdy tyden ji bude menit.. hlavne, asi zalezi proc jsi na neschopence..

bara88
1. únor 2021

@drep přesně tak

majena39
1. únor 2021

@petraj7 taky si myslím, že ji na každý víkend chtít lékař měnit nebude chtít. Mně ji nechtěl měnit ani na Vánoce, protože je to pro něj práce navíc %)

hezz17
1. únor 2021

@drep Nehlede na to, krom vseho ostatniho, ze je to opruz to menit 😀

ema90
1. únor 2021

@petraj7 😀 Neschopenka je od slova neschopnost.
Nevim tedy s cim marodite, ale jezdit si behem neschopnosti na vikendy na chatu neni uplne v pohode a jsem zvedava, co vam na to lekar rekne.
Zmenu pobytu samozrejme hlasit musite.
Jak uz je tu psano- behem vanocnich svatku jsme taky byli na deset dni u rodiny na druhem konci CR.
Ale nejsem si jista, zda-li jezdeni na chatu kazdy vikend je tak dulezita a neodkladna vec.
Ono kdyz se na to podivate logicky, tak je to az smesny.
Lidi co marodi a jsou na neschopence maji sedet doma na zadku, maximalne se maji jit vyvetrat na vzduch, vyvencit psa nebo ja nevim co, ale urcite si nejezdit kazdy vikend na chatu a pohodicka 😀
A jestli vam to bude vas lekar tolerovat, tak teda kloboucek 👌🏼😀

hezz17
1. únor 2021

A "nechavam se opecovavat" je taky vtipne. Nezapomen, ze porod je extremni zatez a obrovska makacka. A 9 mesicu polehavani neprospeje nikomu. A ty se pak nadres jako blazen.

bara88
1. únor 2021

@hezz17 😅👍

amazonkajanik
1. únor 2021

@ema90 my třeba přišli o obecní byt kvůli tomu,že obecní zástupce,který to měl na starost,se dostavil až po mých vychazkach(a my už byli dávno doma)a hrozně se potom v telefonu divil, proč by jako tohle kontrola netolerovala,kdybych nebyla doma ...

amazonkajanik
1. únor 2021

@hezz17 že jo. Zbytečná kila navrch,zatuhle svaly,zkrácené šlachy ...20 měsíců od porodu a já se stále vracím do formy ...

ema90
1. únor 2021

A jeste teda doplnim, ze byt vasim doktorem, nebo jeho sestrickou, tak jsem nas*ana uz jen skrz to, ze mi tam kazdy tyden chodite a ja s tim mam praci 😀

Ale to jen tak, ze urcite z vas musi byt na vetvi 👌🏼🙃

madbetka
1. únor 2021

@hezz17 Když ti nic jiného nezbývá, tak prostě poleháváš. Proležela jsem víc jak půlku prvního těhotenství, nějak se mě nikdo neptal, jestli chci. Ono jinak se občas člověk k tomu porodu ani nemusí dostat.

@petraj7 Byla jsem na neschopence skoro celé první těhotenství a během té doby jsem párkrát byla u rodičů, moje lékařka se změnou adresy neměla nejmenší problém. Ale každý týden mi taky přijde dost, pokud máš rizikové těhotenství, tak by tak časté cestování nemuselo dělat dobrotu.

tasimia
1. únor 2021

No Dr ti to změní. Ale nepočítej s tím, že ti to bude měnit každý týden. Pokud chceš takhle pendlovat, je lepší být za 100% doma a bez vycházek a nemusíš řešit. A ještě jedno malé upozornění, kontroly chodí u v době Covidove. Já jí tak měla 5min před začátkem vycházek.

petraj7
autor
1. únor 2021

Děkuji za odpovědi. Hezký večer

hezz17
1. únor 2021

@madbetka ja jsem si prvni taky odlezela, od 20.tt zkracene hrdlo. Takze vim.... "nastesti" skoncilo sekci, takze jsem se nenadrela. Druhe jsem mela v pohode, aktivnumi az do dne porodu a porod byl rychly. Jasně ze to neni pravidlo...

hezz17
1. únor 2021

Nema pak i doktor problemy s pojišťovnu, pokud napise pn a příliš casto meni pobyt...?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru