Nespavost v prvním trimestru. Máte to stejně?

wwerru
3. kvě 2020

Ahoj holky, jsem jedenáctý tyden a trpim silenou nespavosti. Bud neusnu celou noc jsem vzhuru anebo usnu a pak se probudim a uz neusnu no sileny jsem vyrizena ale spat me nejde a pres den uz vubec ne. Mate to nekdo podobne nebo stejne? Co zabira ja zkousela medunku a nic. Jsem vyrizena pres den a v noci zas nespim a furt dokola. Bojim se aby to neublizilo miminku. Mam z toho uz fakt depku.

barmil
3. kvě 2020

@wwerru mela jsem yo na zacatku taky, budila jsem se treba kolem druhe, byla vzhuru do 5 a pak by se nejlepe usinalo, kdyz jsem mela vstavat.
Zkus magnesium pred spanim, uvolni a uklidni. Diteti to nevadi, to si z Tebe vezme co potrebuje, spis je spanek dulezity pro Tebe, abys mohla fungovat. Preslo me to kolem 16tt a ted jsem 32tt a zatim porad spim dobre.

aaaa15
3. kvě 2020

@wwerru měla jsem to tak celé těhotenství ☹ nezabralo vůbec nic. Akorát později po 16tt se mi občas podařilo usnout i přes den. Vyspala jsem se až týden před porodem - asi mi malá dala šanci nabrat síly 😀

zuzita15
3. kvě 2020

@wwerru taky jsem trpela na nespavost prakticky cele tehotenstvi, ted jsem na zacatku druheho a zase se v noci budim a cucim... zkousela jsem teple mleko s medem a ani nahodou, bylinky jsem radsi nezkousela

katule1990
3. kvě 2020

@wwerru Jsem na přelomu 11 a 12tt a mám to hodně podobně. V noci potřebuju tak 5x čůrat a pak vůbec nemůžu spát, nejlépe spím tak po 6 ráno, jenže když vstávám do práce, tak to jaksi není možný a stejně tak spánek přes den. Myslím, že bych i mohla po obědě spát, ale když jsem v práci, tak bohužel. Vůbec nevím, co by na to mohlo pomoct. Možná zkusit přes den delší procházky a večer čaj z heřmánku? Nevím teda, jestli se může, snad jo. Asi to taky zkusím.

lachtanice86
3. kvě 2020

Měla jsem to celé těhotenství, v práci jsem pak byla vždy ko a přes den mi to nikdy nešlo

aneta15
3. kvě 2020

@wwerru jsem 37. Týden a mám to pořád do toho od třetího trimestru syndrom neklidných nohou. Už mi z toho slušné hrabe. Jsem neskutečně unavena, lehnu si a zbláznila bych se. Nezabírá vůbec nic. Porod vnímám jako vysvobození

herminka
3. kvě 2020

Mela jsem to taky, kdyz jsem cekala prvniho syna. Pak se mi chtelo spat v praci 🙄 Zmizelo to s 2. trimestrem, aby se to cca mesic pred porodem zase vratilo. Nespavost holt k tehotenstvi nekdy patri.

krupka3
3. kvě 2020

Nespavost je bezna na zacatku a na konci tehotenstvi. A nejlepsi jsou pak do toho pred porodem chytre rady vsech okolo, jak se mas jeste vyspat nez se dite narodi, protoze PAK uz se nevyspis.

tasimia
3. kvě 2020

@wwerru v prvním trimestru jsem spala pořád, kdybych mohla spím i dva dny. A za chvíli budu začínat 7. měsíc a mam dojem, že bych mohla chodit ve velkém na párty. Přes noc jsem vzhůru, nelze usnout.. hrůza. Do toho kyčle, záda :D.

michaela1990xx
3. kvě 2020

Mám to tak od začátku těhotenství. Za noc sem vzhůru tak 5krat. A pres den, ikdyz sem unavena, tak prostě neusnu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru