Nevím, ve kterém jsem týdnu. Měla jste to některá stejně?

lucikab
17. únor 2020

Zdravím, mám na vás asi hloupý dotaz, ale i tak to zkusím. Podle poslední menstruace bych měla být ve 12+6, ale podle mojí gynekoložky jsem 10+1. Zřejmě to určila podle UZ. Proč to ale řeším. Objednala jsem se na screening, ale místo mají až 4.3., což by mělo být v pořádku podle výpočtů gynekoložky, ale ne podle MS. Měla jste to taky některá stejně? Ještě dodám, že krevní testy mi mají odebírat 27.2. Díky moc za za odpovědi.

theuska29
17. únor 2020

Určitě bych to brala podle gynekologa 🙂 Jájsem třeba menstruaci několik měsíců neměla, tak se to nedalo podle ní určit. Ale věděla jsem den početí 😉

aselluska
17. únor 2020

@lucikab podle velikosti po měření a zapsání hodnot mě objednali. Nadiktovala jsem jim údaje od gynekologa a podle toho mám přijít. Mě teda přijde divný, že všem to vychází na cca 12. týden a mě objednali až na 14.

jako_mala_holka
17. únor 2020

Zalezi na utz, ja mam rozdil mezi posl. ms a utz tyden a vzdy se kazdy ridi utz... od 1. screeningu se to pak upravuje podle nej a tak uz to zustava

jako_mala_holka
17. únor 2020

@aselluska tez jsem byla az ve 14tt a to podle utz (tudiz podle ms 15tt) a vse super, neboj 🙂

areh
17. únor 2020

@lucikab mě objednali podle UZ. Dle MS je mimčo o týden mladší. Na screeninku mi řekli, že se vždy řídí podle UZ...

zelenoockaa
17. únor 2020

No v prvním těhotenství se gynekolog sekl o dva týdny. Na screening mě vzali v hraniční termín, nešlo vše vidět. Teď u druhého už je mimo jen o týden (taky pozadu), takže když jsem se na screening hlásila tak jsem řekla dle data menstruace (víme přesně kdy bylo počato a fakt to dle měření gynekologa litá tyden). Na screeningu bylo mimčo dokonce ještě větší než dle menstruacs (v řádu dní). Můžete si nechat přeměřit miminko od jiného gynekologa jako samoplátce.

aselluska
17. únor 2020

@jako_mala_holka říkám si, že třeba bude lépe vidět, co to bude 😊 kamarádky se to dozvěděly ve 12.

aselluska
17. únor 2020

@jako_mala_holka říkám si, že třeba bude lépe vidět, co to bude 😊 kamarádky se to dozvěděly ve 12.

jako_mala_holka
17. únor 2020

@aselluska urcite, me taky rikali, ze bude vsechno lip videt, protoze ja se objednavala o tyden driv (kvuli manzelove praci) a nakonec jsem byla rada, i tak treba odhad pohlavi byl fakt jen odhad 😀 ale spravny

zajusenka
18. únor 2020

@lucikab Ahoj, bere se to podle UZ... např. Já mám dlouhý cyklus 35 dní (7-8 dní MS) ovulaci jsem měla až 20 den cyklu, a 21 den cyklu ❤ ... A jelikož to berou podle tabulek, tak při první kontrole mi hrozili mimoděložním (nebylo nic vidět), a dlouhý cyklus nebrali v potaz... na 2. kontrole byla vidět dutinka, a na 3. Už i fazolka... první odhad stáří plodu byl o 10 dní méně, než podle MS (dle tabulek co počítají s průměrnou délkou cyklu)... takže TP mám podle MS 4.7. Prvotní odhad 14.7. Další kontrola TP 12.7. A další kontrola byl už 1. Screeneng, a to byl odhad dle ultrauvuku TP 10.7. a u toho už jsem zůstala... A berou podle toho všechno... jde hlavně o to miminko, na začátku určí jak je staré, a pak podle toho kontrolují jestli se správně vyvíjí... přeci jen každé miminko je počato trochu jiný den cyklu, a pak by byl TP a stáří miminka dle MS nepřesný 🙂

astyna88
19. únor 2020

Taky podle uzv. V porodnici vychazi jen z nej,jen muj gyndar jede dle ms,protoze ma hrozne sumitko....

lucikab
autor
20. únor 2020

Holky, moc vám všem děkuji za odpovědi. Je to moje první těhotenství a pořád něco řeším, jsem v tom hrozná.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru