Nevolnosti v prvním trimestru jen u jednoho těhotenství. Měl někdo také?

ronja55
13. únor 2023

Hezký den, jsem potřetí těhotná a u prvních dvou těhotenství jsem neměla absolutně žádné nevolnosti. Teď jsem v 6tt a je to teda něco. Naštěstí zatím nezvracím, ale mám žaludek na vodě, musím často jíst, jinak je mi fakt zle. Přijde mi divné, že dvě těhotenství úplně v pohodě a teď budu asi trpět, když mám doma dvě malé děti o které se musím starat 😁. U doktora jsem ještě nebylo, doufám tedy že tam nejsou dvě 🙏.

kristyn86
13. únor 2023

Ja jsem v prvnim tehotenstvi blila jak sakal. Nejlepsi kamos byl zachod a snad do 5.mesice jsem zila jen o vode a rohliku. U druheho mi taky nebylo jako ze nejlip,ale celkem to slo. Casteji jsem jedla po malych porcich. Takze me nepripada divne,ze kazde tehotenstvi je jine 😀

cherie24
13. únor 2023

@ronja55 někde jsem slyšela, že to souvisí s nedostatkem vápníku. Že když má tělo málo vápníku, bere ho z těla a posílá miminku a z toho je člověku zle. Ale odzkoušené to nemám, říkali mi to až po druhém těhotenství, obě protrpěné. 😄

franerka
13. únor 2023

Měla jsem to stejně. První dvě v pohodě, ale to třetí....bylo mi špatně cca do 4 měsíce. Pak to přešlo. Neblila jsem, ale furt natahovalo. V prvním těhotenství jsem to vůbec nezažila, ve druhém jsem jen jednou blila a dobré. Poslední za trest :D a jak říkáš...doma dvě děti, práce, domácnost 🙂 jo kde je ta pohoda, když člověk neměl ani jedno a jen si užíval pupku....klid, dvě tam nebudou, je to normální

lenulen
13. únor 2023

Mozna i zalezi, jestli cekate holcicku nebo chlapecka. Mam dva kluky, tehotenstvi byla ruzna a nevolnosti se daly zvladnout. Posledni se mi narodila dcera a teda od sesteho tydne az do zacatku pateho mesice neco hrozneho, porad zaludek na vode, kdyz jsem nejedla bylo mi spatne, kdyz jsem jedla bylo to trochu lepsi. Takze jsem lezela a co dve hodiny do sebe neco nacpala. Budila jsem se v noci, no hruza. Druha pulka byla lepsi, ale musela jsem jist.

janches
13. únor 2023

@ronja55 taky jsme to tak měla. První těhu absolutně bez problémů a komplikací. A druhé a třetí jsem se 5 měsíců trápila nevolnostmi a jinými problémy. První těhu kluk a pak dvě holčičky. Někdy se říká, že u holek bývá špatně. Tak třeba teď máte holčičku. 😊

crejzy
13. únor 2023

Podle MUDr v porodnici je každé dalším těhotenství horší a horší… Každopádně u mě v první těhu klasické nevolnosti v 1.trimestru a pak paráda, narodil se kluk. Druhé těhotenství hotový horor co se nevolnosti tyče a taky kluk. Takže možný to je, pohlavím to není…
Mám o tom i článek na profilu

malanoha
13. únor 2023

Každé těhotenství může být jiné 🤷 Poprvé jsem blila celý první trimestr jak amina, zhubla jsem pět kilo. Podruhé jsem snad nezvracela za celou dobu ani jednou.

ronja55
autor
13. únor 2023

@janches mám doma kluka a holku, tak že pohlavím to asi nebude 🙂. Spíš si myslím že tělo je asi víc unavené. Mám děti po 2 letech a i teď málo spím, tak možná to bude díky tomu i horší těhotenství 🤷

janches
13. únor 2023

@ronja55 možná že jo a možná je to úplně o náhodě 😊 každopádně nevolnosti se dají přežít a hlavně ať je vše ostatní v pořádku 🙏🍀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru