Nevycházející týdny. Mám se obávat?

kachna6698
16. črc 2021

Ahoj holky. Chci se zeptat zda máte nějaká zkušenost s tím že plod neodpovídal týdnům ? 🤔🤔Jedná se o to že jsem dnes byla u lékaře s tím že jsem kolem 7tydne a plod je velký na 6tyden.mam se obávat? ☹️☹️ Miminko je vytoužené,jsem 3mesice po biochemickem a tak se bojím.dekuju za odpovědi

goovana
16. črc 2021

@kachna6698 zcela normální ovulace proběhla později

goovana
16. črc 2021

@kachna6698 já jsem třeba příklad
První termín porodu dle PM je 15.8
Ale podle ultrazvuku 21.8

kachna6698
autor
16. črc 2021

@goovana lékař mě docela vystrašil.nasadil mi hormony a prohlásil že uvidíme za nějakých 10 dní zda bude větší nebo se nevyvyji a mám smůlu :(

tulikiss
16. črc 2021

muze to byt uplne normalni, nebo taky nemusi. ale u takhle maleho plodu je to mereni hodne tezke, staci milimetr sem -tam a tydny litaji. Ja po IVF vedela na minutu presne kdy doslo k oplodneni a stejne nazacatku ty dny litaly sem tam podle mereni.

lachtanice86
16. črc 2021

@kachna6698 takhle na začátku je to bud a nebo. Muze to byt ok a nemusí. Musíš počkat

jako_mala_holka
16. črc 2021

Měla jsem o týden později ovulaci a tudíž i mimčo bylo o týden menší... Úplně v pohodě může být 😉

rebe
16. črc 2021

Spíš jsem překvapená, že to hned řeší hormony, je to naprosto běžná věc - při měření se o milimetr spletl, ovulace byla později...

kachna6698
autor
16. črc 2021

@rebe právě že nasadil hormony hned a tím mě zároveň znenistil no

rebe
16. črc 2021

@kachna6698 A vysvětlil ti, proč hormony? To měl asi ještě jiný důvod než neodpovídající týden, ne?

veronikacv
16. črc 2021

@kachna6698 mne takhle podle posledni MS nevychazel syn o dva tydny cele tehotenstvi. Ovulace proste byla pozdeji a vsechno bylo v poradku.
Tak drzim palce 😊

kachna6698
autor
16. črc 2021

@rebe jiný důvod mě neřekl ale poslední 3 měsíce se mi má zpozdivala tak doufám že to bude ok

kachna6698
autor
16. črc 2021

@veronikacv děkuji snad bude vše v pořádku 😇

cherie24
17. črc 2021

@kachna6698 já mám celkově cykly delší než měsíc a nepravidelné. U první dcery jsem ani nevěděla datum poslední menstruace 😄 ovulaci jsem věděla přesně, ale s tím mě doktorka poslala do háje, že jí to k ničemu není, takže jsem nahodila nějaký datum a TP se upravoval až podle ultrazvuků. Teďka to zase nevychází o týden a půl, právě kvůli delším cyklům a pozdější ovulaci, ale mimi je zcela v pořádku podle screeningu. 🙂 Mimčo se mohlo přestat vyvíjet, což se bohužel taky stává, ale stejně tak mohlo prostě dojít k uhnízdění později a všechno je zcela v pořádku. 👌

cinam
17. črc 2021

Byla jsem těhotná 4x a pokaždé jsem měla plod podle utz o 8-10 dní menší než dle MS. Dvakrát to dopadlo dobře a dvakrát ne. Pokud nevíš, kdy byla ovulace, tak je určitě naděje veliká 😊 kdyby byl plod o týden menší než dle ovulace, tak už by to bylo blbý.

kachna6698
autor
17. črc 2021

@cinam netuším kdy byla ovulace :( ale říkám si že to měření nemůže být úplně přesně .vždy může milimetr sem a milimetr tam utec lékaři 🤷

netopejr
17. črc 2021

@kachna6698 Zachovej klid, je velice brzo. Nejpřesnější UTZ je kol 11. tt.
Mě změřil vždycky dobře, a u jednoho to vycházelo o měsíc jinak, tak tu nohu, opravdu jen nohu přeměřil ještě jednou, o milimetr jinak a o měsíc věku taky. Strašně záleží na kvalitě přístroje, pevné ruce lékaře a pohybech miminka - ono se to nedá pořádně měřit v tu dobu, když se mrskne... Fakt neřeš, uvidíš. Hodně štěstí a zdraví.
Mám větší děti, ovulaci později, a vycházeli mi vždy o 10 - 14 dní starší než byly, už třeba v 10. tt, a to ještě týden dělá ta ovu. Takže pokud jste drobnější, taky to pak může hrát roli. Jakož i to, že ovu mohla být tentokrát prostě později.
Týden je úplně běžná odchylka.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru