Nízká váha. Měl někdo podobně?

m0nikka
22. kvě 2022

Ahoj holky, trochu nevím, co dělat. Jsem brzy v 9tt a mám hrozné nevolnosti. Nemůžu prostě pořádně jíst, neřešila bych to, ale na první kontrole u gyn. jsem měla 47kg 10.5 a teď mám 45,8. Na kontrolu mám jít 31.5. trochu se obávám, co mi řekne... Snažím se jíst, ale jsem schopná vrhnout při cestě do prace 😄Měl to někdo podobně?

kevi1
22. kvě 2022

Ja som blila prvych 14 tyzdnov ze nonstop, schudla som na kost a kozu.. no a nakoniec som pribrala 15 kil 🤣🤣🤣🤣 s prvym mi nic nebolo a pribrala som asi 5. To bol ale mordor, po porode som mala -10 a vazila som fakt jak anorekticka 😑

emillyhk
22. kvě 2022

@m0nikka Začínala jsem na 51kg, na konci prvního trimestru jsem měla 48kg. Byla jsem nervózní, aby se mimčo vyvíjelo, když já nebyla skoro schopná jíst. Chvilku to vypadalo, že skončím na kapačkách. Na konci prvního trimestru jsem už skoro nezvracela, ale bylo mi zle pořád. Do toho od 13.tt dieta kvůli GDM. K porodu jsem šla s 57kg. Na diabetologii je to vůbec netrápilo, že nepřibírám, moji gyndařku to kolem 20.tt docela znervózňovalo, ale chodila jsem každé cca tři týdny na kontroly, syn rostl hezky a při porodu měl 3100g.

m0nikka
autor
22. kvě 2022

@emillyhk děkuji za odpověď, to mě trochu uklidnilo. Mám BMI 16,33 tak jsem se bála o ten vývoj, ale tak do teď jsem měla krevní obraz dobrý, tak snad brzy poleví nevolnosti a bude lépe...😊

nikkigingerbread
22. kvě 2022

já jsem pred otehotnenim mela 45kg, do 23tt jsem pribrala aspon na 50, vedela jsem ze proste musim.. protoze dr se moc netvarila a na genetice byli taky v soku ze to je hrozne malo.. no, zitra zacinam 29tt a blizim se k 60kg 😅

zizkmi
22. kvě 2022

@m0nikka segra behem prvniho trimestru zhubla 10kg. Teda mela startovaci vahu o 10kg vic nez ty, ale nikdo neresil. Nakonec nabrala celkove 20kg.

livianapuntik
22. kvě 2022

@m0nikka Moni,neboooj,brzy bude líp,nízkou váhou se netrap.Za par tydnu bude lépe,a pak také začneš nabírat. Já jsem měla dávivé potíže až do 4 měsíce těhotenství.na začátku měla 53 kg,...pak ve 4 mesící jen 51. Nakonec jsem pribrala 16 kilo a narodila se mi přesně v termínu holčička zdravá a buclatá. 52 cm a 3580g👍držím palce at je tí líp. Liv

katherine177
22. kvě 2022

@livianapuntik jste krásné obě 💕

m0nikka
autor
23. kvě 2022

Moc děkuji za podporu holky 😊

anyyyn
5. čer 2022

Já jsem na začátku zhubla 4kg a to i bez blití a přejídala jsem se. Po 20tt pak váha naopak rostla docela rychle. Všechno bylo v pohodě, ale zase jsem začínala na váze skoro 60kg. Neboj, bude to dobrý🍀🍀🍀

krisstina93
5. čer 2022

Jestli nejsi nějak vysoká, tak to nech být, v začátku těhotenství je úbytek váhy celkem normální. Já třeba hubla až do 20tt a pak teprv šla váha nahoru.

m0nikka
autor
7. čer 2022

@krisstina93 166 cm, takže ne, aktuálně se držím na 45 kg, tak dobrý, zatím vše v pořádku 😊

sishina
23. čer 2022

@m0nikka Ahoj, při tak silných nevolnostech se doporučuje si připravit večer k posteli něco na zakousnutí (banán, rohlík, bebe) a sníst to ještě předtím než vstaneš z postele.. Jde o to, že když ráno vstaneš, začne proudit krev rychleji, změní se tlak a tělo začne pracovat a je ti blbě, to už do sebe nic nenacpeš.

Takže nastavit budika treba o 15 minut dřív, otevřít oči a ještě v posteli něco slupnout. Chvilku počkat a pomalu vstavat. Zkus..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru