NT 4 mm, odběr choriových klků CVS. Závěry?

kordula9
5. bře 2021

Ahoj holky,
Před pár dny jsem byla na prvotrimestralnim screeningu. Krev i vše ostatní vyšlo v pořádku, jen se paní doktorce nezdálo šíjové projasnění. Naměřila mi 3,3 mm. Poslali mě hned do Gennetu, kde naměřili dokonce 4 mm a doporučili mi odběr choriovych klku, který jsem nakonec absolvovala. První výsledky na ty základní tři syndromy už známe- tam vyšlo vše v pořádku, ale nyní máme čekat 14dnu na další výsledky. Navíc nám řekli, elze čekáme holcicku. Mohu se zeptat, zda máte podobné zkušenosti a zda je i s touto hodnotou šance na zdravé miminko? Jsem samozřejmě na nervy, tak mi pomůže to sdílet...děkuju moc !

purplerain
5. bře 2021

@kordula9 já tě nepotesim. Mám podobnou zkušenost a dopadlo to špatně. U nás vyšly dokonce i podrobné výsledky v pořádku a po porodu se dělaly testy znovu a ukázalo se genetické onemocnění )syndrom). Ale když jsem byla ve stejné situaci jako ty, také jsem hledala naději a narazila na spoustu příspěvků maminek, které měly hodnotu NT vysokou a narodilo se jim zdravé dítě. Takže možné to je. Pokud vyjdou dobře i podrobné genetické testy, nech si určitě udělat i podrobné vyšetření srdíčka plodu na kardiologii. O tam může být důvod toho vysokého NT.

purplerain
5. bře 2021

A držím samozřejmě palce!

vladienka
5. bře 2021

Pri prvej dcere sme mali NT 3,1 a rucim za to ze je az moc zdrava 😄

kordula9
autor
5. bře 2021

@purplerain děkuju moc za zkušenost. Moc mě mrzí, že to u vás nevyšlo a držím palce na příště. Vy jste na tom kardiu byli a přesto se nic neukázalo? O který syndrom se nakonec jednalo, jestli se můžu zeptat? Ještě jednou děkuji, snažím se být trpělivá a silná, ale dá to zabrat...

kordula9
autor
5. bře 2021

@vladienka děkuju moc za zkušenost, to vždycky potěší taková zpráva. Ať se vám nadále daří ❤️

vladienka
5. bře 2021

@kordula9 a teda ja som ani nebola na odbere klkov ani nicoho. Spravili detailnejsi utz a skrining uzavreli ako negativny. Drzim palce

vladienka
5. bře 2021

@kordula9 este sa spytam presne v akom tt ste bola na tom skriningu?

kordula9
autor
5. bře 2021

@vladienka 13+0 vycházelo z gennetu

purplerain
7. bře 2021

@kordula9 atr-x syndrom. Na kardiu jsem byla právě proto, že genetika nic neukázala. Tak ještě říkali, že může být špatně něco se srdíčkem. No, nebylo. Nakonec přece jen genetický syndrom

kordula9
autor
8. bře 2021

@purplerain To mě moc mrzí. Držte se ❤

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru