Opar v 10tt

tinkad29
17. kvě 2019

Ahoj holky, prosím nevíte co pomáhá na opary v těhotenství? Příp. Co se může? Jsem v 10tt a udělal se mi pod rtem. Není to poprvé opary mívám tak jednou za půl nebo čtvrt roku, takže by to snad neměl být problém. Děkuji za odpovědi 🙂

pe_tu_ss_ka
17. kvě 2019

@tinkad29 také jsem je měla párkrát v těhotenství, a malý je v pořádku (mívám je už od dětství) a měla jsem je u v jeho 4 měsících a taky je nechytil.. Mě pomohlo hned v začátku zalepit náplastí na opary, protože jsem se vždy zapomněla, a malému dávala pusu, tak to bylo kryté.. A za pár dní zmizel i bez strupu, jinak zkusit něčím vysušit - teatree olejicek nebo něco podobného 🙂

balet
17. kvě 2019

Mne se v tehotenstvi i v sestinedeli delaji kazdou chvíli vlivem oslabeni tela. Dr. mi normalne povolil ty naplasti ( byly pak fajn i diky mensimu riziku prenosu na mimi) a pak klasika vysusit pastou a ja promazavam konopnou masti nebo tea tree olejickem. Jinak se ale pry muze vse dostupne mazani z lekarny, neni to nejaka zatez na plod. Akorat teda za ty roky co je mivam jsem neprisla na postup, jak je zhojit rychleji. Snad jen u velkeho puchyrku vydesinfikovat, propichnout vydesinfikovanou jehlou a vymackat hnis. Pak zatnout zuby a machat do vysuseni v alkoholu. Povoli tlak a bolest a pak uz jen zalepim compeedem a cekam na dohojeni. Je to drasticke, ale cca o dva dny mi to lecbu obriho oparu vzdy zkrati a vyhnu se fazi neprijemneho mokvani oparu. U mensich oparu jen klasika lepim naplast. Hodne zdaru, opary jsou neprijemne...🤷‍♀️🤨

leilinka1234
17. kvě 2019

Normálně jsem mazala mastičkou na opary. Používám herpesin.

corry21
17. kvě 2019

Diskuzi je tu několik se stejným dotazem, normálně bych namazala herpesinem. A b komplex forte

milyeli
Autor odpověď smazal
Zobraz
malytlustyhroch
17. kvě 2019

No, davam si platek cesneku a obycejnou naplast, a prijde mi, ze to urychli ( asi podobne, jak tu nekdo popisovat s tim alkoholem, preskoci se ta mokvaci faze). Manzel nastesni vuni cesneku miluje a jsem doma na rd, do spolecnosti by to moc neslo. Naplasti urcene na opary jsem zkousela pri kojeni a bylo to spis horsi nez lepsi, hrozne mi to mokvalo a teklo vsude kolem.

tercasv
17. kvě 2019

Měla jsem opar ve 13tt, vysušila jsem ho francovkou a v nejhorších případech jsem si ho 2x namazala na noc vectavirem🙂

netopejr
17. kvě 2019

@tinkad29 Mě nepomáhalo nic, nejvíc co nejpálivější zubní pasta pro dospělé, zapatlat.
A od tý doby, co jsem objevila dračí krev, tak ta mi to úplně zastaví. Takže doporučuju zkusit tu.

krupka3
15. led 2021

V tehotenstvi z leciva nemuze nic. Ani masticky, ani opary. Pastu ja osobne nesnasim a nikdy mi nepomohla. Tinktura z propolisu nebo konopi muze pomoct.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru