Platí pojišťovna screening v I. trimestru?

helca76
11. říj 2007

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli jste také někdo podstoupil screeaning v I. trimestru a jestli jste za něj platily. Mě řekl můj lékař že ho pojišťovna platí jenom ve druhém trimestru a tenhle že si musím zaplatit sama - 1400 Kč ☹ Díky za opověď.

smardik
3. čer 2009

spaagetka dík 🙂 o peníze nejde zaplatím i víc ale at vím kolik si připravit asi 🙂. S malým jsem bohužel nebyla ☹ ale ted bych ráda

hancet
23. čer 2009

Ahoj holky. Jsem tady poprvé. Vlastně jsem jen tak náhodně brouzdala 😎 . Taky jsem byla na screening v I. i II. trimestru. Byla jsem v Olmiku u Dr. Poláka a platila 1500. První výsledek vyšel negativně. Na ten druhý jsem jela trošku nervózní, jelilkož mi vyšly špatně krevní biochemické testy, které mi dělal můj gyne. Ultrazvuk v Olmiku však vyšel v pořádku a doktor mi řekl, že podle krve to někdy špatně vyjde, ale že to vypadá dobře. Přesto jedu ještě na další kontrolu ve 24 týdnu. Takže doufáj, že bude vše v poho. 😅

krista
2. črc 2009

garfieldmail1 • 1d • Dnes ve 14:07
Zdravím 🙂 Když jsem byla před 3 lety v porodnici na kombinovaném testu, tj. Ultrazvuk+odběry krve, bylo to zadarmo. Teď jsem opět těhotná a včera jsem se na test objednávala a řekli, že teď už se to platí a stojí to 850,-! 😠 Ty peníze za to dám, ale fakt by mne zajímalo, co to stojí jinde? Jo, ještě podotýkám, že tohle je cena v porodnici v Ostravě Porubě.

editah222 • 28tt • Dnes ve 14:11
U nás (nebo spíš v genetickém centru v Olomouci) to stoji 1450kč. Síla, ale co by člověk neudělal pro miminko 😉

marinka • 1d, 19tt • Dnes ve 14:12
Ve Zlíně v Prediku stojí 1400 Kč..Takže těch 850 je podle mě super 😉

gucci • 15tt • Dnes ve 14:12
Praha 1100,-

smardik • 1d, 10tt • Dnes ve 14:13
Orlová 600 ale dala bych klidně víc

marketka.27 • 30tt • Dnes ve 14:54
Ostrava-Výškovice, Gynet AH, platila jsem letos 600Kč

macilaci • 25tt • Dnes v 15:04
Slovensko - Košice - DR. Dankočík - 7 EUR, Košice - šaca - DR. Dosedla 30 EUR

drahuskat
2. črc 2009

Brno - Obilní trh, tuším že to bylo 900,- ale pojiš'tovna, u které jsem registrovaná, tento screening proplácí v rámci programu na prevenci vrozených vývojových vad, a to v ceně 1000 Kč, takže jsem byla ráda, přinesla jsem potvrzení o provedení testu + doklad a celých 1000 Kč mi poslali na účet. Myslím, že by to měli zavést všechny pojišťovny, konečně by přispívaly na něco, co má opravdu smysl. Anebo ještě lepší by bylo, kdyby se toto vyšetření dělalo běžně a bylo plně hrazené pojiš'tovnou, stejně tak jako Tripple testy v 16. týdnu.

misicka455
2. črc 2009

Tak mě stalý testy 1450kč.

garfieldmail1
3. črc 2009

No to koukám na ty cenové rozdíly. To podle mne není v pořádku, státní porodnice by měly mít ceny všude stejné si myslím... Díky za odpovědi 🙂

ikke
15. zář 2009

sisacha • Včera o 18:56
Kde robia prvotrimestrálny skríning?
Ďakujem vopred za vložené komentáre....

copa
15. zář 2009

já jsem objednaná na prvotrimestrální screening až na 14tt+3
podle toho, co jsem se tu dočetla, by se mělo chodit jen do 13+6 😒 zítra své dr zavolám, protože i ona má ve svém letáku, že tento screening dělá mezi 11 až 13tt

lelulka
19. zář 2009

ahoj všechny těhulky snažilky i maminky
Píšu sem proto,abych dodala odvahu ostatním co jim vyjdou špatně výsledky.Měla jsem pozitivní screening v 1 trimestru na M.Down 1:69 výsledky z krve moooc špatné velmi rozdílné hodnoty.NB+,NT 1,9 mm.Přesto hříčkou osudu a určitě i štestí a víry čekáme zatím ... zdravou holčičku.

bbberta
20. zář 2009

ahojky holky, dovoluji se k Vám přidat - prosím mohly byste mi poradit, zda je v Brně a okolí (do 80km) jiná - resp. levnější možnost NT+NB+krev než Prenatal na Veveří? Nebo doporučujete Prenatal? Jsem už v 10t, tak bych se měla pomalu objednat.

tera87
23. zář 2009

Ahojky já jdu v úterý na první screening a jsem v prvnim trimestru budu pltit 500 Kč asi záleží na pojištovně

adkafojtikova
24. zář 2009

Ahojky 🙂 ,no vidim ze tu vsetky takmer pisete kde sa robi v cesku nt screening,aj ja som na nom bola pri prvom dietati,a to som vlastne ani vtedy este netusila co to je a ako to moc bude potrebne, chodila som k mudr.v ostrave a v 16 tt mi tripply vysli pozitivne na downa,tak nas poslali na genetiku.musim povedat ze tam bola moc mila pani doktorka,ja sa tam zosypala pretoze sme to necakali.....a tam sa nas pytala ci mame urobeny nt screening ze je to pre nu smerodatne ze tie triply hodne vychadzaju falosne pozitivne ,nt nam nastastie vysiel dobre ale co si musel clovek preskakat, nikomu neprajem . Odber plodovej vody sme odmietli ,maly sa narodil zdravucky a je prekrasny a robi nam len radost.....preto teraz by sme chceli dalsie dieta pocitam ze by sme zacli tak v jeseni buduceho roku,predsa len som po sekcii tak nech sa to dobre zhoji ale mam obavy aby sa to neopakopvalo...teraz som na slovensku cize aj mudra....a chcela by som vediet ci sa ten nt screening v prvom trimestry robi niekde v cadci alebo ziline....dakujem za radu

fio
24. zář 2009

Ahoj. Právě jsem ve 20tt. Takže screening mám dávno za sebou. Nic jsem neplatila ani já ani moje kolegyně. A to máme každá jiného gynekologa.

josefka
28. zář 2009

ahoj,

muzete mi nekdo, prosim rict nebo poslat odkaz, jak se tenhle screening v 1. trimestru dela? Je to jenom specialni UZ nebo je to i vysetreni z krve? Co se deje, kdyz dopadne spatne a kdy se ela tripple test?
Ziju v zemi, kde nejsou povolene potraty a tyhle testy jsou tady jenom "na prani" a samozrejme placene. Ja jsem uz na ten 12.tt objednana, ale oni delaji jenom UZ a ja mam pocit, ze mi moje ceska dr. rikala, ze je to kombinace krve a UZ, tak nevim, jestli mam patrat dal nebo co vlastne ☹

marhulinka
28. zář 2009

Ahojky Josefko...je to kombinace - odběr krve+utz,společně se to pak vyhodnocuje 😉
Tripple testy se dělají v 16tt.
Scr.v 1trim.se platí,tripple testy ne /tady u nás/...

dadous
28. zář 2009

ja do toho mam teda ještě moč, ve 13tt jsem byla na ultra a v 15tt mi vezmou krev a ma donyst dvě lahvičky moči, a odpo mi dr řekne jak jsem dopadla. Kouka že to je všude jiny 😅

dadous
28. zář 2009

marhu ja teda nic neplatila 😕

marhulinka
28. zář 2009

Tak mě brali nejdříve krev v 10tt a ve 13tt byl utz,společně to dali do pc a ten to vyhodnocoval 😉 Většinou co znám já,tak to dělají takhle...ale je vidět,že někde i jinak 😉
Ještě to jde udělat vše najednou... 🙂 😉

jana3
30. zář 2009

Ahojte, chcem sa Vas opytat, ake hodnoty hormonov by mali vyjst z krvi... Som v 13tt+2.
My mame zatial zle NT a dnes idem na krv... lenze hned potom ide nas lekar na dovolenku... takze si budem musiet volat po vysledy sama...
Dakujem

xmata
11. říj 2009

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli vám doktoři dali nějakou fotku z ultrazvuku? Manžel tam se mnou nemůže jít, tak aspoň aby bobiška viděl. Pokud byl někdo v Olomouci ve Fakultní nemocnici, tak bych byla moc vděčná kdyby se mi ozval, jdu teď ve středu a jsem hrozně nervúozní co a jak.

storm07
13. říj 2009

Ahojky, já jdu na testy ve 13.tt v Brně na Veveří zítra a stojí 1450 Kč.

fio
14. říj 2009

Ahoj, screening už mám dávno za sebou a nic jsem neplatila. Můj screenning se skládal z 5 ampulek krve, vzorku moče a UTZ. Odběry jsme měla dva: v 11tt. a v 14.tt (nebo v 15.tt teď už přesně nevím 😠 ). Krev jsem nesla na transfůzku, nukleárku, biochemku a DR. posílal něco na genetické vyšetření do Českých Budějovic. Nikdo z mých kamarádek za toto vyšetření neplatil a to jsme každá u jiného gyneloga.

verisek
14. říj 2009

storm07: ahoj, ja jdu taky presne za tyden taky na Veveri 🙂

iivet
14. říj 2009

Ahoj, ja jdu taky pristi tyden jak verisek (ahoj verunko 🙂 ) do Zlina a mam to zdarma.

verisek
14. říj 2009

caaau Ivi, napisu ti do IP 🙂

fio
15. říj 2009

Tak holky, trochu jsem se poptala po známých doktorech a zjistila jsem, jak je to s tím placním screeningu 😅 . Ten první screening v 11.tt. není povinný, takže se dělá jen někde a dokonce sama pacientka si může říct, zda ho chce nebo ne.
Druhý screening se provádí kolem 14.tt. a je povinný.
Výše poplatku je závislá na tom, jakou má DR. smlouvu s pojišťovnou. Proto si některé z nás zaplatí vyšetření v plné palbě☹.
U nás v Pelhřimově mají Dr. doborou smlouvu, proto nic neplatíme 😀.

verisek
15. říj 2009

jojo, je to tak jak pises, screening v 1 trimestru je nadstandartni ukon, tudiz ho pekne zaplatis, pokud ma doktor smlouvu s pojistovnou tak ho neplatis, ale ten v tom 1 trimestru je lepsi nez klasicke tripple testy..

jirca
15. říj 2009

Já jsem za 1. platila 1450,- (v Ostravě), to jsem byla 13.tt a teď jsem byla na 2. + podrobný UTZ srdíčka (mám srdeční vadu) a neplatila jsem nic. Taky jsem chtěla fotku, ale prďolka se prý schovával tak vzadu, že by z toho nic nebylo 😒 .

mamajka72
16. říj 2009

ahojte no ja som bola na testoch v 11tt a par dnoch vysledky mi zavolali za 4 pracovne dni ze su dobre a ze sa nemam coho obavat tiez mi robili test na krvnu skupinu a hormon Hcg a kedze zijem vo Svajciarsku robili uz aj hned treti ultrazvuk vsetko ok, az na tie seky z labor za vyse 350chf tak uvidime ci to poistovna preplati

pyranja
17. říj 2009

Ahoj🙂 já byla na screeningu včera, v Brně na Veveří. Platila jsem 1450,-- a byla v tom i fotka z ultrazvuku. Výsledky z ultrazvuku jsem měla hned a z krve mi je zavolají v pondělí 🙂

Jinak můj gynekolog by mě na tuto možnost ani neupozornil, vím o NT z diskuzí... 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru