2. screening Brno Veveří. Měly jste to teď v lednu, únoru na pojišťovnu?

28. únor 2021

Ahoj holky, v pátek mám jít na 2.Utz na Veveří a moje gynekoložka mi řekla že mi nedá zadanku že už to pojišťovny neplatí.Stoji 1500 Kč.První utz jsem zaplatila 1500 a 1000 Kč mi vrátila pojišťovna. V roce 2018 jsem druhý utz neplatila..loni kámoška druhý neplatila, měla zadanku..na stránkách mají že se platí pokud není zadanka..Byl někdo teď v lednu, únoru? Měli jste to na pojišťovnu? Díky za zkušenosti 🙂

pe_tu_ss_ka
28. únor 2021

Připíchnu se.. mě tedy čeká teprve první screening. Ale dostala jsem žádanku i na druhý, ale na obou mám razítko, že oba platí pacient. Také si pamatuji, že jsem u syna v roce 2018 druhý neplatila..

ema90
28. únor 2021

Na screeningu jsem byla v obou pripadech na Veveri u pana doktora Vlasina. Listopad a leden.
Oba jsem si platila sama a oba mi nasledne proplatila v ramci prispevku pro tehotne pojistovna. (2x 1500kc).

autor
28. únor 2021

@ema90 díky za zkušenost, nechápu jen ten screen že počet pacientek je limitován.. To jako moje doktorka má za dva měsíce od začátku roku limit vyčerpán nebo jak to mám chápat? Mohla bych vědět která pojišťovna proplácí 3000 za ultrazvuk? Díky

autor
28. únor 2021

Ještě mě zajímá jestli máte zkušenost jak to je s doprovodem, v lednu na prvním ultrazvuku jsem měla na chodbě manžela a dvouletého syna, které jsem si zavolala na vyšetření do ordinace.. Teď pojedeme taky se synem jelikož nemáme hlídání, tak by mě zajímalo jestli je nějaká šance že by mohli zase se mnou nebo budu muset jít sama.. Syn nechce roušku..

ema90
28. únor 2021

To netusim, az tak tomu nerozumim.
Kazdopadne to chapu tak, ze pokud je pacientka zdrava a neni u ni zjisteno nejake riziko, tak neni duvod aby si screening nezaplatila sama.
Ja treba mam rizikove tehotenstvi, byla jsem u Vlasina i na konziliarnim utz (na to jsem zadanku mela a neplatila ho), ale presto, ze mam rizikove tehotenstvi a od zacatku komplikovane s dvojcaty, tak po odberu plodove vody se tehotenstvi ukazalo jako “bezpecne”, tudiz asi nebyl duvod k tomu, aby mi druhy screening hradila pojistovna.

A jsem u ZPMV. Nicmene se prispevek nevztahuje na obdobi tehotenstvi, ale na kalendarni rok a prispevek cini 2000kc.
Takze jsem v roce 2020 v listopadu vycerpala 1500kc na 1.screening a nasledne 500kc na dental.hygienu.
A v lednu 2021 jsem vycerpala znovu 1500kc na 2.screening a jeste mi tam opet zbyva 500kc, ktere opet vyuziji na dental.hygienu.

ema90
28. únor 2021

K tomu doprovodu- ja byla vzdy u p.doktora Vlasina a ten vzdy tatinky pousti. Naposledy jsem tam byla v unoru na kontrole.
Kamaradka byla pred dvema tydny na 2.screeningu u nejake pani doktorky a ta tatinky nepousti, takze zalezi ke komu jdete.

ema90
28. únor 2021

A jeste me tedy napada, ze si pamatuju, ze se me doktorka ktera byla v ordinaci spolu s Vlasinem ptala, zda-li bude screening provaden jako samoplatce.
Pak jsem se nekde docetla, ze se platit nemusi, nicmene potom nejde o screening, ale o klasicky utz, na ktery ma tehotna narok v obdobi toho 22tt.
Ale nezkouma se to miminko tak podobrobne, na morfologii plodu a anatomii organu.

autor
28. únor 2021

@ema90 Aha děkuji moc😊já byla na prvním u paní doktorka babakove, screening nevyšel úplně ukázkově, měla jsem vyšší sijove projasneni,tak mě objednali na genetiku. Ten den jsem šla na kontrolní utz k Vlasinovi, který už žádný problém neshledal..udelali Trisomy test a odběry na infekce, Ale v krvi mi našli infekci, protilátky na nějakou nemoc, byla jsem na infekčním na konzultaci, kterou mi doporučili na té genetice. Tam mi rekli že se to neléčí a má se dělat častěji utz kvůli možným otokům plodu.. Takže úplně vzorně mi nic nevychází, ale Trisomy test mi vyšel negativní a zaplatila ho pojišťovna, dopláceli jsem 500..a jdu k Vlasinovi.. Zajímá mě spíš ten syn a ta platba. Jestli je problém s dítětem tam jít..díky😊

autor
28. únor 2021

@ema90 no v roce 2018 právě to byl screening,kontroloval úplně všechno,prsty,organy..ne klasický utz a neplatila jsem.. Akorát 200 Kč za 3D foto které jsem chtěla.. V lednu u té doktorky babakove jsme byli všichni tři, i syn.. U vlasina za týden jsem byla s manželem, ale čekal první na chodbě a pak jsem ho volala do ordinace a to jsme měli hlídání, teď nemáme právě 😔tak asi budou muset čekat v autě..

ema90
28. únor 2021

No pocitejte s tema 1500kc, urcite ho platit budete a podle me vam tam Vlasin povoli manzela i syna 🙂
Stale plati to, ze tatinci cekaji na chodbe, ale do ordinace ho urcite pusti i se synem.
Videla jsem tam vic maminek ktere prisli uz s jednim ditkem 🙂

autor
28. únor 2021

@ema90 tak to teda zkusíme,díky moc a pěkný večer😊

ema90
28. únor 2021

Urcite joo 😊 Vam taky a hodne stesti 🍀

fifinka2020
28. únor 2021

Jen k tomu proplaceni - zalezi, co mate napsano od sveho gynekologa. Jsou nova pravidla, ale ve 20.tydnu se delaji 2 druhy screeningu (tusim klasicky a superkonsiliarni). Melo by to byt tak, ze vam vas doktor udela zakladni (pripadne pokud nedela, napise vam na ten zakladni zadanku - lisi se kodem) a pokud bude nejaky problem, posle vas na pojistovnu na ten podrobnejsi. Pripadne pokud vy sama bez indikace chcete ten podrobnejsi, tak vas na nej rovnou posle, sle platite sama. V praxi je to ale tak, ze drtiva vetsina gynekologu vas posle rovnou na ten placeny a o moznosti zakladniho zdarma se ani nezmini...

fifinka2020
28. únor 2021

@ema90 Neni to tak uplne pravda. Pokud absolvujete ten "zakladni screening", neni to jen klasicky utz, zkouma se tam hodne veci (vyvojove vady jako rozstep patere... da se dohledat na internetu). Ten superkonsiliarni ma navazovat na ten zakladni a hledat pripadne patologie.

ema90
28. únor 2021

@fifinka2020 No ja tomu moc nerozumim, napsala jsem to hodne laicky, tak jak jsem to pochopila ja 😀
Ale dekuji za upresneni, protoze ja sama jsem moc nepochopila, jaky je rozdil mezi screeningem, ktery hradi pojistovna a mezi tim, ktery si hradi zena sama.

jjasmina
1. bře 2021

Teď už se prý platí od 2020, jinak 3000 poskytuje Vzp

glk
1. bře 2021

Já jsem byla na Veveří 2 týdny zpět se žádankou. Žádanku jsem, ale dostala kvůli tomu, že jse. Byla na plodovce kvůli DS.. Počítala jsem s tím, že si 2 screening zase zaplatíme, ale doktorka říkala, že v tomhle případě na to mám nárok. Pokud má pacientka těhotenství bez problémů není důvod aby jí pojišťovna hradila bohužel celý ultrazvuk. Byla jsem u paní doktorky která tatínky pouští, ale klasický zase čekají na chodbě.

fifinka2020
1. bře 2021

@ema90 Jasny, ono z maminek to zel nevi skoro nikdo a samozrejme kyvne na "nejlepsi" peci, a doktori na to trosku hresi... a uz neremnou, ze mame narok i na neco jineho, co je taky dobre (dostacujici) a zadarmo. Proto to sem pisu, aby treba to pro nekoho byl podnet neprijmout vse mlcky, ale zeptat se na to doktora....🙂

fifinka2020
1. bře 2021

@glk Nenitotakuplne pravda, i kdyz je tehotenstvi bez problemu, pacientka ma narok na 2.screening cely hrazeny pojistovnou. Viz muj prispevek vyse. Jen to malokdo pacientkam rekne.🙂

fifinka2020
1. bře 2021

@jjasmina Ano, ale da se to vyuzit i na jine veci nez na proplaceni screeningu, na ktery je narok zdarma se spravnou zadankou....

autor
1. bře 2021

@fifinka2020 zítra zavolám normálně do prenatalu a zeptám se, na objednaci karticce kterou mi dala sestra na recepci v prenatalu když mě objednávala v půlce ledna, je cena 1500,moje gynekoložka mi taky řekla že se ten 2.screening platí takže jestli jste tam nebyla dnes a měla zadanku a neplatila tak to co píšete už nemusí platit..

autor
1. bře 2021
domza
1. bře 2021

Druhy screening se platí. Já měla první screening pozitivní a byla jsem i na plodovce takže na druhy jsem dostala zadanku a neplatila jsem nic ale kvůli tomu ze jsem byla brána jako riziková. Jinak bych platila taky

jajulin
1. bře 2021

Nevím, jestli se něco nezměnilo, ale byla jsem těhotná 4x, pokaždé jsem šla po 20.tt na velký UTZ na Veveří se žádankou od mojí dr. a nikdy jsem nic neplatila. Nevím, v čem se screening liší od UTZ, ale zkontrolovali mi vždy všechno - od průtoků srdce, všechny orgány, nosní kůstku až po prstíky na končetinách.

autor
1. bře 2021

@jajulin já byla 2018 taky se zadankou od moji dr a nic jsem neplatila, teď jdu s druhým dítětem od stejné dr a zadanku mi nedala že se to nově platí..ten 2.screening.. Kontrolují všechny orgány, prsty,oblicej,vsechno prostě..jinak moje dr normálně při kazde návštěvě klasický utz dělá..Zajímalo mě jak je to teď od nového roku.. Jestli to opravdu všichni platí..

jajulin
1. bře 2021

Aha, tak možná opravdu nějaká změna.

autor
1. bře 2021

@domza já měla první screening negativní ale měla jsem vyšší sijove projasneni tak mi doporučili na genetice Trisomy test který mi zaplatila pojišťovna, taky jsem neměla vše ok a zadanku mi dát nechtěla, že už se to nově platí.. Zajimalo mě jestli se to platí po Novém roce, jakože od 2020

verca46
13. dub 2021

Já poslala na VZP potvrzení od doktora že jsem první screnning platila 1450kc.A pojišťovna mi poslala celou částku.Zitra jdu na 2 screnning a budu platit 1000kc.Zase si nechám potvrzení o zaplacení.A pošlu na pojišťovnu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru