Plod je menší, než by měl být podle týdnů

lila4
19. zář 2018

Zdravím,
chtela bych se zeptat na vase zkusenosti nebo nazory. Dnes jsem byla u dr. a docela me vydesila prvni den posledni MS byl 29.7 a mela jsem ji celkem pravidelnou plus minus 2 dny. Spocitala mi, ze bych mela byt v 7tt + 3, ale dle ultrazvuku je plod velky 3,4mm a pry je to male, ze to vypada spis na 6tt, srdicko uz tlouklo. Nicmene me vydesila, ze bud se to blbe spocitalo, nebo s prckem neco je. Tak bych se chtela zeptat jak jste to meli vy, at se muzu uklidnit 🙂

kamiilla
22. kvě 2020

@eviicka děkuju, nejhorší je to čekání.. A pak další pokusy, jestli se to povede nebo ne.. je mi lito, že sis s tím také přišla.. povedlo se ti od tebe doby zdárně otěhotnět?

eviicka
22. kvě 2020

@kamiilla já byla na kontrole až později, takže bylo víceméně jasno hned, ta naděje byla strašně malá. Prošla jsem si tím hned dvakrát za sebou, navíc nejsem nejmladší. Teď jsem 35. tt a netrvalo to ani moc dlouho, ale nervy to byly 🙂.

kamiilla
22. kvě 2020

@eviicka to jsi musela mít neuvěřitelný nervy u třetího pokusu.. toho se právě bojím nejvíc, že to zase třeba nevyjde na druhou stranu je skvělý slyšet, že se ti to podařilo. Moc ti to přeji a gratuluji 😊 A řekl ti něco na ty potraty lékař, podstoupila jsi léčbu, nebo ty potraty byly prostě "jen" blbá náhoda? Já byla teď ráno na krvi, tak uvidím kolik bude HCG, mám totiž staré testy, tak to mám s čím porovnat..

sishina
21. črc 2022

Mohu se přidat? Dle MS 7+3 dle UTZ 5+6 velikost 3,4 a srdicko začíná být. HCG 80 000

Bohužel pozitivní test už 18.6. Tyhle výše zmíněné údaje byly z pondělka 18.7. To se doktorce nelíbí. Co myslite?

sishina
Autor odpověď smazal
Zobraz
muska777
26. srp 2022

@sishina Jsem na tom úplně stejně i přesně s týdnama. Velikost má 12mm a potvrzení od doktora o těhotenství bylo šílený. Hned mě vyděsil, že je malý a že uvidíme.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru