Pomalý vývoj plodu, nevychází podle menstruace

missssacek
9. led 2014

Ahoj, podle MS bych měla být v 8. týdnu, včera jsem byla u Dr. a byl viděť plod, měřil 6,5 mm, ale bez srdeční akce. Podle mě k oplodnění došlo někdy po 30.11., takže si myslím, že jsem tak na přelomu 6. a 7. týdne, ale Dr. mi řekla, že to vypadá špatně a jestli příští týden nebude srdce, tak půjdu na revizi. Myslíte, že mám ještě šanci? Zhruba 10 dní beru utrogestan. Nevím, zda nezajít ještě třeba k nějakému jinému doktorovi nebo tak. Je to moje první těhotenství, tak vůbec nevím. Navíc už asi třetí den trošku špiním, občas i trošku krev. Co myslíte? Děkuji za odpovědi.

catangoz
26. led 2014

hm asi máš pravdu zkusím tam zítra zavolat i když se mi moc nechce sestra je tam dosti nepřijemná.Jinak je mi taky dost divně celý den je mi jako když mám kococvinu.

cristynaxo
27. led 2014

@reynocek ja o jidle radeji ani nemluvim...jeniom se na neco podivam a uz se mi dela zle..takze funguju spise na ovoci a jogurtech,obcas nejaky ten syr...ale maso a uzeniny ..dokonce ani sunku nemuzu ani cejtit :( .. zase si rikam ze aspon budu plna vitaminu kdyz denne sporadam pul kila jablek a mandarinek :D... jiank taky bych porad spala a neskutecne me bolej prsa :( to je opravdu hnus...kolikrat ani na boku lezet nemuzu aby se mi neceho nedotykaly... zase na druhou stranu zacinaji byt pekny :d nicmene co z toho :( ... u prvniho jsem si tehu oprdu uzila..bylo to naprosto bez problemu,jako bych ani tehotn nebyla...toto je zatim skoro jako za trest :( tak snad se to brzy zlepsi

catangoz
27. led 2014

@cristynaxo tak já jsme na tom podobně nejhorší je na tom to že doma musím vařit a mě ani to vaření nejde protože to nemám ani chut chutnat.Když jsme byla těhotná po¨prvé tak jsem ujížděla na polévkách ty mi vždycky spravily chut a ted?Taky jenom ovoce a já ujíždím na pomerančích a jablkách.Jogurt ani moc ne ale snažím se ho jíst s probiotiky mám hrozné problémy s nadýmáním ale tak že občas mám pocit že umřu.Přiznám se že jsme tam nevolala.Dneska to bylo ok.Tak jsme ještě někde četla že je to v době kdy normálně nastává menstruace že některé ženy špiní a já to tak mám ted bych normálně měla dostat menstruaci.Řekla jsem si že počkám a uvidím kdyby se to opakovalo tak tam zavolám jinak mi říkala má sestra že to měla taky a že to nemám řešit.Tak doufám že to bude ok.

reynocek
4. únor 2014

@cristynaxo Ahoj, tak jak se vede? Mě ty tři týdny docela utekly a zítra už mě čeká "konečně" kontrola u dr. Tak mi, prosím, drž palce, ať je to všechno v pořádku. Trošku se těším a hrozně moc se bojím, ale věřím, že to tentokrát vyjde a uslyším jen samé skvělé zprávy 🙂

novotinka
4. únor 2014

ahoj holky, taky se přidávám, 16/12 jsem mela poslední MS, a 30/1 jsem byla na potvrzení těhu, fazolka odpovídala 4tt, takže taky podle MS nevychází, ale paní doktroka říkala, že je to tím, že mám cyklus 35 a víc dní. 12/2 jsem objednaná na další kontrolu, tak doufám že bude vše ok. Uf už aby to bylo .....

cristynaxo
5. únor 2014

@reynocek Ahoj ..určitě budu na Vás myslet..aby jste šli spokojeně od Mudr. 2 🙂 ... uplně chapu tvoje obavy..ale snad to bude v poradku..MUSÍÍÍÍ... no a já asi prodělávám nějakou krizi nebo co...poslední týden mi přijde že se na to mimčo vůbec netěším..že to nezvládnem. nevím čím to..přitom jsem ho tak moc chtěla. Přijde mi že i z přítele opadlo nadšení ale možná si to jen namlouvám. Jsem hrozně protivná na něj :( ..mrzí mě to ale nemám na něj náladu..prostě mám takové splýnovité období..modlim se ať to přejde...
tak zítra na tebe budu určo myslet..a jak budeš vědět napiš echo 🙂 ..ja sem zitra určo skáknu 🙂

cristynaxo
5. únor 2014

@novotinka určitě bude 🙂 ... ale chapu..jsou to trošku nervy ..

novotinka
5. únor 2014

@cristynaxo moc děkuji, nervy to jsou, ale myslím pozitivně a doufám, že to bude v pořádku 🙂

reynocek
5. únor 2014

@cristynaxo Ahoj, tak jsem si oddychla (na chvilku) 🙂 Srdíčko vidět bylo, podle UTZ jsme cca o týden a půl mladší, ale vše je v pořádku. Dostala jsem průkazku, za 14 dní jdu na odběry krve a za měsíc na první velký UTZ. Tak mám obrovskou radost a zase jsem o trošku klidnější.
To mě mrzí, že máš teď takové (nešťastné) období, ale nemůže to být taky tím těhotenstvím? Změny nálad jsou přeci také příznakem, tak to může být normální. Jednou obrovská radost, za chvilku smutek a pak zase naprosto opačně. Neboj, bude líp!! Minimálně na další kontrole, až prcka zase uvidíš se to zlepší. Já dneska měla skoro na krajíčku, když jsem tu fazolku viděla 🙂

reynocek
5. únor 2014

@novotinka Naprosto Tě chápu. Měla jsem to úplně stejně a nakonec jsem se dočkala 🙂 Hlavně neztrácej naději.

cristynaxo
6. únor 2014

@reynocek juuuuuuu ...gratuluji 🙂 ....

cristynaxo
9. únor 2014

@reynocek a kdy jdete na dalsi UTZ ...premyslim ze sem do diskuze z asi nezapadam :D ..ale co uz

reynocek
9. únor 2014

@cristynaxo Další UTZ mám naplánovaný na 5.3. Týden před tím jdu na krev. A co Ty? Už se Ti zvedla nálada? ☹ Taky už mě napadlo, že týden a půl rozdíl mezi termínem podle UTZ a PM není zase tak velký, tak že bych možná měla změnit diskuzi. Ale termín mám srpen - září, takže těžko říct, kam se přidat. A navíc tam bývá diskuze už rozjetá a málokdy se mi povedlo se zapojit ☹ Takže to nejspíš řešit nebudu ... aspoň zatím 🙂

cristynaxo
14. únor 2014

@reynocek 🙂 ..jj asi taky tak...jinak nalada lepci..pomalu uz muzu jist,coz je superc :D..jinak ja jdu 19 na kontrolu tak budu chytrejsi

novotinka
19. únor 2014

@reynocek
@cristynaxo ahoj holky, tak kontrola dopadla vyborne. miminko za 14dni porostlo o 3 tydny. Na kontrole jsem byla 12.2 a dle UTZ uz bylo mimco 7+0tt a 11mm, meli jsme uz i srdicko, dneska zacinam 8tt, 🙂

reynocek
21. únor 2014

@cristynaxo Ahoj, tak jak jsi dopadla na kontrole? Doufám, že je všechno ok a máš jen samé dobré zprávy 🙂 Já jsem teď byla skoro 14 dní "mimo". Chytla jsem nějakou chřikpku nebo co a jen jsem ležela a spala ☹ Tak snad bude všechno v pořádku. Náběry krve mám za sebou a za 14 dní první velký UTZ, tak už se těším 🙂

@novotinka Tak to gratuluji k super zprávám. Snad bude všechno takhle pěkně pokračovat 🙂

reynocek
10. bře 2014

@cristynaxo Ahoj, dloho jsi se neozvala. Doufám, že je vše ok ☹ Jak se Ti daří?

cristynaxo
5. dub 2014

@reynocek Ahoj...omlouvám se za dloooouhou mezeru... mimčo se má snad dobře..uvidíme na UTZ, to jdu 16 . a na velký na kardio jdeme asi o dva týdny později. Na posledním UTZ vše vypadalo v pořádku. pan doktor mi hlásil že je nějak moc aktivní na svůj věk :D..vůbec se nedalo změřit..asi až o půl hodině :D .. krev dopadla negativně, tak snad bude vše dobré 🙂 Je to strašné jak to letí..jen zatím teda necítím nějak zvlášť pohyby..ale to asi přijde..Každopádně na t že jsme v 17 tt jsme pribrala asi jen dve kila a bříško pořádpořádně není vidět ..tak nevím jestli mám být ráda anebo ne..Jsem za vás moc ráda že vše probíhá vpořádku a v klidu si těhotníte 🙂 a hlavně že jste zdraví 🙂
už se nemůžu dočkat až nám řeknou co to bude.Už máš jména??

reynocek
7. dub 2014

@cristynaxo Ahoj, už jsem se bála, jestli jste nedostali nějaké špatné zprávy ☹ Tak to je super 🙂 My máme výsledky taky v pořádku. Na druhý velký UTZ jdu za týden, tak už doufám, že bude vidět pohlaví. Na tom první si prcek dal nožky křížem 🙂 A já nejsem ten typ, co by si nechával překvapení až na porodní sál. Pohyby já čekám každým dnem. S oběma dětmi jsem je poprvé cítila v 19. týdnu. Já přibrala "už" půl kila 🙂 Ale to hlavně proto, že jsem byla v únoru nemocná a shodila jsem dvě kila pod původní váhu. Bříško mě už teda vykukuje, hlavně odpoledne a večer. Jména sice už začínám promýšlet, ale na klučičím se nemůžeme s manželem zatím shodnout, tak doufám, že to snad bude spíš holčička 🙂 I proto, že mám spíš holčičí věci. A jak vy? Jména už máte?

cristynaxo
20. dub 2014

@reynocek AHOJDA,tak to jsem rada ze je vse OK 😉 ..snad UTZ dopane tez dobre,nas ted ceka kadio,ale pan doktor rikalze vse vypada dobre akorat mrnuseje porad mrnousek 🙂 . mam uz 4 kg navrch a puik je uz poznat. no a jmena - na holkuse mei leontynku, ale bude to klucik. to jsme tez valcili a prosel mi jen davidek - a to jsem chtela tadease,stepanka nebo vojtu- tatinek chtel holt po sobe,ale videl ze jirika opravdu nemam v planu 😀 .a co pohyby- ja jsem nervoza,citim je jen navecer 😒 tak snad to prijde.jinak uz mam kocar,a pomalu peru veci 😀 uz nevim jak se doma zabavit

reynocek
21. dub 2014

@cristynaxo Ahoj, tak u nás UTZ v pořádku. Máme potvrzeného taky kluka, takže začíná "boj" o jméno 🙂 Já jména po rodičích nebo i blízkých příbuzných nemám ráda, takže ty jsme vyřadili rovnou. Momentálně chci já Šimona a manžel Hynka, ale do porodu to může být ještě destkrát jinak 🙂 Pohyby cítím asi týden, takže stejně jako prckovo sourozenci. Nic se neboj. Já je zezačátku cítím taky jen k večeru, hlavně když jsem po celém dnu v klidu a lehnu si. Ale ke konci těhu bude mít mimi tak málo místa, že ho ucítíme téměř pořád ... pokud nebude zrovna spát 🙂 Kočár já mám ještě po prvních dvou dětech a věci schované u rodičů. Jen teda budu muset probrat tu růžovou po dceři 🙂 My se máme za měsíc stěhovat do většího, takže začnu s přípravami až pak, aby toho pak na stěhování nebylo tolik a nemusela jsem to zbytečně přenášet nadvakrát. Ale jinak už mám taky dost chuť začít přebírat oblečky, abych věděla, kolik čeho mám a jestli budu ještě něco potřebovat 🙂 Jediný co jsem teda už pořídila, je ten prodlužovací fusak na zimu. Tak se těším, až mi ho pošťák přinese 🙂

cristynaxo
21. dub 2014

tak to stehovani ti teda nezavidim- i kdyz nas to mozna ceka na podzim,coz s mimcem bude hnus. tak hlave opatrne. je fajn ze deticky po sobe muzou dedit. ja vetinu vyhazela a podarovala - takze nanovo, ale nakupuju po bazarcich na FB 😉 je to z par kacek a mimca to neznici. jooo a Simonek je kraaaasne jmeno. muz dnes prisel s filipem, tak taky jeste uvidime
a uka pak fusak 😀 to jeste nemam...to a postylku

reynocek
26. dub 2014

@cristynaxo Já se těším hlavně na to, až budeme přestěhovaní a bude hotovo 🙂 Na samotné stěhování moc ne. Ale zase jsem radši, že to bude ještě teď, když jsem těhotná. Tady už chceme zůstat a další stěhování v plánu nemáme. Já toho moc kolem bytu nedělám ... téměř nesmím 🙂 Před rokem jsem měla zamklý potrat, tak mi manžel i babičky pořád připomínají, abych se nenamáhala a jakmile bude něco třeba, tak hned volala, že pomůžou 🙂 Takže spíš jenom plánuju a rozdávám úkoly 🙂 Ale teď už se tolik nebojím, že by se mohlo zase něco pokazit. Já nakupuju taky skoro jenom po bazárcích, když už mám pocit, že něco potřebuju nakoupit. Po těch dvou zlatíčkách, co doma máme, jsem zjistila, že některé věci jsou zbytečně vyhozené peníze. Ale když člověk čeká první miminko, tak má pocit, že musí koupit to nejlepší pro své dítě 🙂
Můžu se zeptat, jestli to není nějaké citlivé téma ... Ty už mám nějaké děti, že píšeš, že jsi většinu věcí vyházela nebo podarovala??
Filip se mi také líbí, ale jmenuje se tak bratránek co bydlí navíc kousek od nás, takže to jsem rovnou zavrhla 🙂
Fusakem se pochlubím jakmile dorazí. Už je na cestě 🙂 Nebo zkusím najít ještě fotku ... koupila jsem ho zrovna tady v bazárku na "Koníkovi". A Ty už máš na prcka všechno nakoupeno? Kromě toho fusaku a postýlky? Tu já mám ještě po mě 🙂 A jaký jste vybrali kočárek?

reynocek
26. dub 2014

@cristynaxo Tady je ten fusak.

cristynaxo
28. dub 2014

@reynocek jůůůůů ten je hezkej..a jj mám kluka 6 let 🙂 . tak pokud to máš tak zařízeno že ukoluješ tak to je paráda. 😉 já jsem včera povedla obří uklid...a nakoueno..jak se to vezme,ještě tu postýlku,fusak a pár drobností....dnes jsem nervzní,od rána ani kopaneček ☹ tak snad je vše ok....

cristynaxo
28. dub 2014

@reynocek a kočarek m od sestry cam cortina x3 evolution....jak jsem nechtěla 3 kolku tak sem nadšená

reynocek
28. dub 2014

@cristynaxo Já trojkolku taky moc ne, i když občas nad ní zapřemýšlím, ale vzhledem k tomu, že ještě poslouží čtyřkolka po dětech, tak mám vyřešeno. Věřím, že se s ním možná jezdí báječně, ale vzhledově mě ty trojkolky nějak nenadchly ☹ Já nakonec nevydržela a o víkendu jsem u rodičů aspoň probrala věcičky po dětech a dala stranou ty nejmenší věci, abych měla předhled, co mi bude chybět. Tak můžu s klidným srdcem ještě nakoupit nějaká bodíčka, jinak jsme vcelku připraveni 🙂

cristynaxo
29. dub 2014

@reynocek ... tak určitě pokud kočárek je tak neni duvod kupovat...a ja tim ze jsem ho dostala tak si neztěžuju.ale je lehunkej a ma supr sportovní korbu.oblečků se nám sešlo že to ani neunosíme...tak to jsem klidná.jen bych si to už nejraději vyprala a vyžehlila at už to je hotový...jen přemýšlím v jakém prášku...u maýho jsem měla klasiku v čem peru i nám...ale všichni i říkaj že je ještě brzo

reynocek
29. dub 2014

@cristynaxo Jsem na tom s těmi přípravami úplně stejně 🙂 Nejraději už bych měla věci vyprané a naskládané v komodě 😀 Ale je fakt ještě docela brzy. Já to vyperu a připravím někdy začátkem července. U obou dětí jsem ze začátku prala v dětské Lovele, ale musím říct, že ta teda nic moc nevypere, pokud už jsou na oblečení nějaké fleky. Teď jsem se zamilovala do Persilu sensitiv a má ho odkoušený i kamarádka a hrozně ho chválí. Navíc mi strašně krásně voní, takže to vyperu v něm. Peru v tom už teď i oblečení pro nás s dětmi a manželem a dobrý. Děti mívali navíc občas atopický ekzém a teď co používám gel a navíc tenhle, jsme ok. Je teda sice dražší, ale snažím se dělat si zásoby, když je někde v akci 🙂

cristynaxo
29. dub 2014

@reynocek ... a i zas říkám že v létě se mi u toho nebude chtít stát.. 😒 ...a hlavně už nevím jak vyplnit čas přez den....jo a ten persil je dobrej..taky ho tu a tam koupim,s Lovelou zkusenost nemam a když říkáš že nevypere tak ani kupovat nebudu...stejne to utiká rychle - už jsme vpůlce 🙂 ....kdy máš vůbec termín...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru