Prázdný gestační váček v 7tt, máte zkušenost?

treqey
14. bře 2014

Zdravím všechny 🙂 Zajímaly by mě vaše zkušenosti ohledně prázdného gestačního váčku na začátku 7.tt (podle ultrazvuku 6+2 tt), velikost váčku je 17 mm, postupně roste, avšak je stále bez embrya.. Podle MS je těhotenství starší, ale měla jsem posunutou ovulaci. Jestli tedy některá z vás máte nějaké dobré, ale i špatné zkušenosti? Díky za odpověď.

jezz1e
4. říj 2017

Holky, držte se a ještě věřte. Na výsledku nic nezměníte, ale není důvod rozhodnutí nějak uspěchávat, občas se embryo/srdíčko přece jen objeví později třeba kvůli zpožděné ovulaci apod.

vendelinka08
4. říj 2017

@daskaaa1 co se tyce toho tehu...mela jsem to stejne v cervenci. Ale v 6tt uz jsem mela videt plod se srdickem. Ale i to neni zaruka...za tyden uz srdicko nebilo. Takze jsem musela na revizi v 10tt. Stale jsem doufala...oni ti delaji vysetreni i pri nastupu do nemocnice. Pro jistotu. Hcg jsem mela pred revizi kolem 35tis. Take mam dve deti.

daskaaa1
5. říj 2017

😔

daskaaa1
5. říj 2017

Ja si prostě pořad myslim, že je divny mit takove hodnoty, když tam nic neni. Spiš to muže byt i nějaka nemoc....

simi1510
5. říj 2017

@daskaaa1 nemoc? Gestační váček se zvětšuje, kolem je obal, který právě produkuje to hcg... a prostě se stává, že tělu trvá, než pochopí, že je něco špatně, že se to nevyvíjí a začne samo na tom pracovat... Do té doby to bere, že je těhotenství a tím se to zvyšuje...

daskaaa1
5. říj 2017

Uvidime, ja uz tomu nadeji nedavam, ale bohuzel vysoke HCg hodnoty mohou naznačovat i nemoc....@simi1510
@simi1510

alkuska
5. říj 2017

@daskaaa1 Mohou, ale to je vzácné, narozdíl od zamlklého těhotenství, které poměrně časté.

daskaaa1
5. říj 2017

To ano, ani jsem netušila, že neco takove existuje... 😅@alkuska

olina84
30. říj 2017

Ahoj holky, prosím Vás o radu a názor. Poslední menstruace 6.9., cyklus dlouhý 29 dní - pravidelný, prokazatelná ovulace na základě měření BT 20 DC (tedy 26.9.). Duch na těhotesnkém testu byl vidět až 10.10. a dvě krásné čárky kolem 14.10. První kontrola u gynekologa 16.10., kdy mi pouze potvrdil těhotenství. Dnes 30.10. viděl gestační váček o velikosti 9mm, ale nic v něm. V lednu 2017 jsem prodělala zamlklý potrat (nevyvinulo se embryo). Je možné ještě čekat na úšpech, že se embryo objeví? Na další kontrolu jdu až 8.11. a to čekání je nekonečné :( Naíc mám nasazený Duphaston (asi hlavně pro můj klid). Děkuji

kacasa
30. říj 2017

@olina84 ja myslim, ze by mel videt alespon zloutkovy vacek..proste neco, kde by bylo videt, ze je dobre zalozeno..nic nez trpelivost asi ted nic nezbyva..drzim palce. ja si tim prosla ted ☹

daskaaa1
30. říj 2017

Dobry den, u me to nedopadlo dobre. Nakonec jsem musela v 9 tydnu na revizi. Je to 14 dni a nemuzu se s tim vubec vyrovnat.

kacasa
30. říj 2017

@daskaaa1 jj ja to mam tez cca 14 dni..je to tezke..moc ☹
budete to zkouset znovu?

daskaaa1
30. říj 2017

Jojo chceme, ale bojim se, že se to stane zase... musim se dat do kupy.. chodim na kontroly, nestahuje se mi děloha a tak jsem dostala prasky je mi po nich blbe.

olina84
30. říj 2017

@daskaaa1 @kacasa Děkuji, no jo, já se s tím nemůžu vyrovnat už od toho ledna 2017 :( Proto jsem se teď zaradovala, že se konečně povedlo a nyní jsem zase zklamaná a mám obrovský strach.

daskaaa1
30. říj 2017

To bude dobry a kolik Vam je let? Jestli se mohu zeptat?

kacasa
30. říj 2017

@olina84 ja to chapu ☹ treba to jeste dobre dopadne.. nekdy se to bohuzel muze stat vickrat..ale neni vsem dnum konec...moc drzim palecky

daskaaa1
30. říj 2017

To je pravda...

kacasa
30. říj 2017

@daskaaa1 to me mrzi..me do ted pobolivalo bricho..ale uz je to dobry..na kontrolu jdu az za mesic

olina84
30. říj 2017

@daskaaa1 mě je 34, partnerovi 41. O dítě se snažíme přes dva roky a poprvé se nám podařilo (resp. nepodařilo) teprve po roce, nyní zase skoro další rok. Ono, kdybych věděla, že to bude brzo, tak se to dá nějak zvládnout, ale představa, že zase budu čekat třeba další rok než se zadaří :( Přecejenom nějaký věk už máme oba dva a psychice to čekání vůbec nepomáhá. No, budu doufat a uvidím příští středu. Vám, holky přeji brzké zahojení na duši a snažit se myslet pozitivně.

kacasa
30. říj 2017

@olina84 tak to je neprijemny..to me moc mrzi ☹ a neresili jste s doktorem..proc to u vas tak dlouho trva? treba jsou na vine hormony, nebo neco jineho..mozna by vam mohli trochu pomoct.. mne je 37 a byla jsme se nechat vysetrit v Pronatalu..byli strasne mili..doporucuji.
Ale nam se ted zadarilo napoprve..uvidime co bude dal..zatim tomu dame cas.

daskaaa1
30. říj 2017

@olina84 Jste mlada určitě se zadaří a moc Vám to přeji. Věřim, že psychicky je to velice náročne, ale pokuste se na to nemyslet pak to pujde samo🙂

daskaaa1
30. říj 2017

Mohu se zeptat co je pronatal? To je nějaka klinika? Dekuji.@kacasa
@kacasa
@kacasa

kacasa
30. říj 2017
simi1510
30. říj 2017

@olina84 kdyby nahodou, nam pomohl conceive gel behem ovu a to byl jen jeden jediny sex .... pokud jste tedy uz nezkouseli

olina84
30. říj 2017

@kacasa Já mám hormonální profil v pořádku a přítel spermiogram v rámci věku také docela ucházející. Pokud se teď nezadaří, tak nás právě čeká genetika. Uvidíme 🙂 Přeji hodně štěstíčka, ať se brzy podaří

kackacka37
30. říj 2017

Mela jsem to takhle, v 7 tydnu na prvni kontrole jsem si.misto prvni fotky z utz odnesla zadanku na revizy, nechala jsem tomu jeste 14 dni jestli neodejde samo, konzultace v jine nemocnici, no nic naplat nakonec jsem sla.Ted uz na to koukam jen jako na neprijemnou zkusenost, mimco se pak zadarilo celkem.rychle a prez muj obrovsky strach vse dobre dopadlo. Takze hlavu vzhuru, víru nic neni ztraceno. Jsou horsi věci 😉

kacasa
30. říj 2017

@kackacka37 jojo, vsechno chce cas..za jak dlouho jste to pak zacli zkouset?

daskaaa1
30. říj 2017

@kacasa to by me taky zajimalo.

kackacka37
30. říj 2017

@kacasa po treti M, a zadarilo se za 3 měsíce, ..no první prihlidku jsem se ji tam rozbrecela jeste nez se na me stihla podivat, nastesti bylo vse ok i srdicko uz. No prvni trimestr jsem skoro co tyden byla.nekde na utz,.na.kazdy screening jsem sla vystresovana, pozdeji.jsem.porad zkoumala pohyby, no bala jsem do konce, na malym to snad nezanechalo nasledky 😀je to smisek spokojeny hodný 🙂

kacasa
30. říj 2017

@kackacka37 to naprosto chapu a bojim se, ze se budu tez silene bat. nechtela bych to zazit znovu ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru