Prohnutý gestační váček, máte zkušenost?

terezastr
11. pro 2012

Chtěla bych se zeptat, jestli některá nemáte zkušenosti s nepravidelným tvarem gestačního váčku. Jsem 10+6 dnes na ultrazvuku Dr. zjistil, že místo pěkně kulatého tvaru má tvar sněhuláka- osmičky. Mimi se zdálo být v pohodě, srdeční akce OK, pohyby také ale doktor straší, že by ten prohnutý tvar mohl vadit vývoji a způsobit pak nějakou vrozenou vadu. Jsem z toho celá nešťastná, po předchozích 4 zamlklých těhotenstvích jsem se radovala, že byla když se objevila srdeční akce a že se mimi správně vyvíjí a dnes taková ledová sprcha. Mám ještě doufat, že se to upraví?????

kackaj
11. pro 2012

@terezastr jéžiš, tak to teda pokud můžu budu čekat s tebou na tu odpověď. Já jsem nějak 8-9tt a nejdřív si dr. myslela, že je tam druhé mimi a vstřebává se a nakonec to tak asi není a hrb (nebo nepravidelnost) je tam pořád a tak jsem z toho taky nervózní a nevím, co si o tom myslet. Už mám za sebou jeden zamlklý a jeden vyvol. potrat kvůli VV, tak doufám pořád, že toto bude lepší, ale jsem čím dál na nerv, když to tady čtu 😒 Tak držím palce, aby to bylo o.k. u Vás i u nás🙂

terezastr
autor
11. pro 2012

@kackaj úplně Tě chápu, jak si člověk projde potratem (bože, jak to slovo nemám ráda) tak už asi v klidu a pohodě další těho prožívat neumí. Snad tě potěší, že mi doktor řekl, že mimi jsou většinou silná a poradí si s tím. Trochu útěcha ale vím, že malá. Kontrolu mám na screeningu po prvním trimestru příští úterý a asi se do té doby zblázním, jak na to musím pořád myslet. Tak se drž a pokus se naladit na něco pěkného. Určitěto bude dobré 🙂

vecernice
11. pro 2012

@kackaj
@terezastr já měla dle dr. divný tvar gestačního váčku a jsou z toho dvojčátka, tak doufám, že i u vás to bude mít takový radostný konec!!! držím palce!

terezastr
autor
11. pro 2012

@vecernice tak to gratuluju, to je ten nejkrásnější možný konec, jaký to mohlo mít. Bohužel u nás je prokazatelně jen jeden bobíšek, takže Váš šťastný konec nehrozí.

kackaj
11. pro 2012

@terezastr @vecernice tak já neztrácím naději a taky pořád doufám, že to bude o.k. Teda víceméně věřím v to celkem pevně, ale občas přijde nějakej záchvěv🙂 No, stejně nezbývá než čekat.... Terez, budu ráda, když se tu pak pochlubíš výsledky screeningu, hlavně, pokud budou pozitivní. Mě čeká až po novém roce, takže taky jsem do té doby nesvá, člověk by chtěl při těchto pochybnostech nejradši hned vědět, jak na tom je🙂 Ale jako pohoda...my to dáme, ne? 😉

kackaj
11. pro 2012

@vecernice jo a u nás to je asi taky jednoznačně jedno, ale neva...jestli jedno nebo dvě, divný tvar jsi měla a vyšlo to o.k. tak u nás to taky vyjde do plusu 😉

terezastr
autor
17. pro 2012

Zítra v jednu mě to čeká-strašně se bojím špatných zpráv. S dvourohou dělohou nemá člověk moc dobré vyhlídky, takže čekám jobovky. Drž mi prosím pěsti, já pak dám vědět. ☹

terezastr
autor
18. pro 2012

@kackaj Ahojky, tady jedna rozzářená mamča co jí vyšel nádherně screening. Ve čtvrtek budu přesně 12+0 a mimiško je v pořádku-leželo si tam, nožku přes nožku, místa dost. Žádná deformace tam nebyla a já se celý týden tak děsně nervovala. Tak jsem to i štěstím obrečela. Kačko(???) kdy to čeká Tebe??? Každopádně budu držet po Novém roce pěstičky, ať to vyjde na výbornou a bobeček dobře roste. Přejem krásné Vánoce 🙂

kackaj
18. pro 2012

@terezastr ahoj, tak to jsem taky ráda, že jste o.k. 🙂 🙂 🙂 Celej den jsem myslela, jestli si vzpomeneš a podáš info🙂 Já byla dnes na utz, mimčo taky vypadá, že je o.k., už mám teda i průkazku🙂 a ten hrb co tam mám se sice zvětšil, ale je to nějakej placentární polyp a nic s tím nenadělám, takže jen se bude sledovat. Ještě si o tom musím něco počíst, ale strach zatím nemám. Ale dokážou ti doktoři pěkně vystresovat, co? Tak jsem ráda, že je to o.k. Pročítala jsem net a kde co, ale na žádnou deformaci váčku jsem nikde nenarazila, takže asi trošku dr. neví o čem točí...nebo nevím já🙂 Jinak já jdu až asi 7.1. nebo později, tak uvidím. A mmch už víš, co čekáte? Řeknou ti to tam? Tak držím pěsti, ať už nemáš žádný stresy až do konce těhu🙂

terezastr
autor
18. pro 2012

@kackaj děkuji moooc. Můžu říct, že mě ani dnes moc nezajímalo, jestli je to klučina nebo holčička- myslím, že je to i brzy a stejně by to bylo nepřesné. Při Matýskovi nám to řekli až na tom screeningu ve 20 týdnu(ten mě čeká někdy v druhé polovině února) a trefili se na 100% 🙂
Ale mám ještě jeden ultrazvuk podrobný navíc 25. ledna- chtějí mimčo vidět dřív kvůli té mé vrozené vadě dělohy.Zítra jedu ke svému doktorovi tak snad už tu průkazku pyšně přivezu taky🙂
Moc mě potěšilo, že jsi byla na UTZ ještě před Vánoci a nervíky se uklidní i u Vás. V kolikátém týdnu vlastně jsi a kdy máte vypočtený termín porodu (já dnes 11+5 a prý by to mělo být 2.července)? Pokud jsem to z první odpovědi pochopila dobře, bude to Vaše první mimuško, že? Co byste vlastně chtěli raději, chlapečka nebo holčičku?
Jsem ráda, že ses ozvala a doufám, že dáš pak taky vědět, jak se maličkému daří. Mějte se hezky a bez nervíků!!

kackaj
19. pro 2012

@terezastr ahoj, tak to je jasný, že člověka zajímá spíš to zdraví malého, než pohlaví, ale hodně maminek říkalo, že už jim to tam sdělili taky. Naše je to druhé dítko, ale v podstatě skoro 2 roky se o něj snažíme, mezitím byly 2 nezdary, takže teď jsem byla celkem v nervech. Ale už je to pohoda, věřím, že vše bude o.k. Jelikož máme prvního kluka, tak bych si ráda vyzkoušela i tu holčičku, ale popravdě je mi to asi jedno, hlavně prostě zdravé mimčo. Ani nevím, co by bylo pro Ondru lepší, jestli bráška nebo sestřička, se 4 letým odstupem to už asi bude i jedno, už to možná nebude taková parta...nevím. Chtěli jsme mít děti víc u sebe, ale hlavně, že budou 2🙂
Tak zatím pa, pěkné svátky a já se pokusím po tom screeningu taky ozvat...jsem teď 9.-10.týden, objednala jsem se na 7.ledna a termín 21.-23.7.:-)

terezastr
autor
6. led 2013

@kackaj ahojky po svátcích. Doufám, že proběhly bezvadně a že už se těšíš na mimiško zítra na UTZ. Budu držet moc pěsti, ať je vše OK🙂 Doufám, že písneš, jak jste dopadli.
Já měla o svátcích nějakou virózu která začala děsnou zimnicí a byla jsem tak vyplašená, že jsem pro jistotu jela na gyndu, jestli je malé živé a v pořádku- bylo ale doktor mě moc nepotěšil- našel tam amniální pruh, tak se děsím, co bude v úterý na kontrole u mého Dr.. Když jsem si hledala, co to je tak jsem se docela zděsila, co to může napáchat a tak trnu, co na tom UTZ v úterý bude.
Tak zatím pa, pa a zítra jen samé dobré zprávy 🙂

kackaj
7. led 2013

@terezastr Ahoj, no to teda...doufám, že to bude nakonec všechno u Vás v pořádku. Musela jsem se teda taky podívat o co vlastně jde v případě am.pruhu (pořád nějaké noviny pro mě...radši fakt nevědět) a zase tak černě bych to neviděla...já se dočetla, že max.může být nějaká drobná deformace na prstech, nebo jedna dlaň menší než druhá a taková celkem nevelká poškození. Ale spousta mamin taky píše, že měly a.p. a že děti naprosto v pořádku. Tak neboj, u Vás to taky dobře dopadne! 😉
Jinak u nás svátky o.k. nemoci se snad vyhýbají a mimčo jsem viděla v pátek na utz u mé dr. a vypadalo, že se má k světu. Na to NT jdu nakonec až 10. tak pak dám echo, jak jsme dopadli, ale věřím jen v to nejlepší......víra tvá tě uzdravila🙂 jak se říká a asi na tom i něco bude, hlavně nemyslet černě🙂
Tak pa, drž se a já držím pěsti 😉

terezastr
autor
8. led 2013

Ahojky, tak po dnešní kontrole se mimi jeví v dobré kondici. Dr.říkal, že místa i plodové vody má zatím dost, takže ten pruh snad zatím žádnou hrozbu neznamená. Ale musí se to hlídat, takže 25.mám další podrobný ultrazvuk tam, co mi dělali ten screening po 1.trimestru. jak říkáš, musím věřit, že to bude dobré 🙂 Taky jsem vyfasovala železo, prý je ho v krvi málo. Budu na Tebe ve čtvrtek myslet, ať jsou jen samé pozitivní zprávičky. Tak se opatrujte a písni.

kackaj
11. led 2013

@terezastr ahoj, teď teprve čtu tvou zprávu, nepřišlo mi na ni upozornění...tak jsem ráda, že jste o.k. Ono je fakt lepší a nejdůležitější myslet pozitivně, protože všechny negace se v člověku hromadí a i to mimčo to nakonec cítí, takže ať se děje co se děje, hlavně neztrácet nadhled a naději, že všechno dobře dopadne🙂
Já byla teda včera na Nt a pohoda, všechno prý v pořádku i krev dopadla dobře...takže teď už doufám, nebudou žádná překvápka a v červenci s tím hurá do kočáru🙂 Což je mimochodem asi můj jediný problém...nemůžu se rozhodnout jaký🙂
Tak zatím pa a držím nám všem pěsti 😉

terezastr
autor
11. led 2013

@kackaj Ahojda, tak to jsem ráda, že můžeš být klidná a nemusíš se stresovat. teď už jen pomalu promýšlet ten kočárek, co? Ale máš na to dost času tak určitě nakonec vyberete to Nej. Opatruj se a klidně napiš, jak budeš mít chuť.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru