Přestaly u mě těhotenské příznaky - je to špatně?

1leny
31. kvě 2019

Ahoj,
Mám za sebou jedno ZT a teď se mi zas konečně podařilo otěhotnět. Jsem 7+2 a minulý týden jsem konečně viděla jak vypadá srdíčko 😍
Už přes týden jsem měla žaludek jak na vodě a malinko citlivá prsa... Až včera to všechno najednou úplně ustalo. Není mi zle, nic mě nebolí, ani v bříšku už nemám pocit, jako bych to měla dostat. A tak jsem dostala strach 😔 měla jste to některá taky tak, že z ničeho nic a vše odeznělo a bylo to v pořádku? Na kontrolu jdu přesně za týden..
Do toho mám ještě výčitky, protože jsem včera byla na bowlingu. Vůbec mě nenapadlo, že by to mohlo vadit, ale teď si říkám, jestli jsem něco nepodcenila😔

laloogrey
22. črc 2019

@utrikocku Ahojky, já též nemám zkušenosti s KET. Byla jsem po ZT na revizi hned ten den, co mi doktorka zjistila, že není srdeční akce. Nedokážu si představit, že bych měla čekat několik dní. Následky žádné nemám, vše dopadlo v pořádku, u embrya žádné nemoci zjištěné nebyly. Lékařkou doporučeno, že po třetí menstruaci se můžeme snažit opět o miminko. Menstruace chodila přesně na den, takže i s tím žádný problém nenastal. Abychom tomu trošku pomohli, tak jsem asi rok poté začala jíst Nosifol a manžel Selzink. Po té revizi jsme se nezačali teda snažit, protože nás čekala svatba v zahraničí, takže jsme to začali řešit až rok poté. Nevím, jestli je dobrý nápad čekat, jak se s tím tělo popere. Měla bych strach, že se s tím třeba ani nijak nepopere a může vzniknout nějaký zánět, který by třeba mohl i ovlivnit těhotenství další. Jinak přeji moc sil (hlavně po psychické stránce) a ať příště už vše vyjde 🙂

jennas
23. črc 2019

@utrikocku ahojky,moc me to mrzi...no nam prestalo bit srdicko v 7tt a prislo se na to koncem 11tt..takze jsem je v sobe nosila mrtve da se rict mesic a nebylo mi nic krom bolesti bricha,ktere jsem prisuzovala mocaku...takze ani za mesic se s tim telo nevyporadalo samo...nespolehala bych na to a urcite sla na revizi..vse pekne vycistit a pripravit na nove tehu...revizi jsem vubec necitila,mohla jsem jit hned domu,nic me nebolelo,zadne poraneni nic...diky kontryhelovemu caji krasne dorostla sliznice a za 28dni presne jsem to dostala...pak uz jsme se dalsi cyklus snazili...dalsi mesic se skutecne zadarili,ale bylo to biochemicke co se neudrzelo..dalsi cyklus nic,pak opet biochemicke,pak nic a pak koooonecne po pul roce tedy prosperující tehotenstvi,co uz snad bude v poradku...ono si telo asi samo rekne az bude připravené...

laloogrey
14. srp 2019

@jennas
@1leny
Ahoj holky 🙂 Tak se po delší době zase ozývám 🙂 Dnešní kontrola na gyndě dopadla v pořádku, vše velikostně odpovídá a byla nám potvrzena ta holčička 🙂 Od minulého pátku již cítím mírné ťukanečky, tak je to hnedka o něčem jiným a jsem mnohem klidnější 🙂 A co vy? Nějaké novinky? 🙂

jennas
14. srp 2019

@laloogrey no ahoooj, krasne zpravy...ja byla vcera na kontrole, take vse ok, a priklani se stale k chlapeckovi🙂 strasne se tam pletl pupecnik, tak budeme muset pockat na uplne potvrzeni na druhou genetiku 🙂 take uz mam 4 dny pohyby,vecer v klidu...akorat ta vaha, 18tt a + 4kg, nekdy 4,5....des🙂 s malou jsem v tomhle tydnu mela jen 2....🙂

laloogrey
14. srp 2019

@jennas Tak to jsem moc ráda, že vše pokračuje bez problémů 🙂 A váha je cajk... Nemyslím si, že by 4 kg byly hodně - dyť jsme v půlce 😉 Já mám od začátku celkem 5 kg nahoře a dneska jsem 20tt. Samozřejmě nevím, jak to bude vypadat na konci, ale některý jsou na tom v půlce mnohem hůř než my 🙂

1leny
autor
16. srp 2019

@laloogrey @jennas
Ahoj holky🙂 Jsem ráda, že se vše daři!!!🙂 Já byla na kontrole minulý týden, paní doktorka chtěla zkusit určit pohlavi, ale ten malý troubelin se tam pořád mlel a lital jak na kolotoči, že nevím nic. Uzavřely jsme to s tim, že čekáme aktivního sportovce 🙂 Tak si musim počkat na druhý screening a na ten jdeme až 4.9. Jinak já jsem dnes 18+4 a mám nahoře cca 1,5kg, jestli je to dobře nebo ne.. to nevim:/ Ale na kontrole neříkali nic, že bych měla přibírat víc nebo tak.. bříško už mám poměrně velké a cpu se pořád něčim../ Jinak pohyby zatím necitim:( asi je to tím, že je to moje první, že je brzy a ještě mám placentu na břišní straně a to jsem vyčetla, že ty pohyby taky tlumi.. Jinak si jdu příští týden pro injekce na redeni krve a budu si pichat... Na to se teda vůbec netěším:/ Každopádně přes to všechno je to fajn, jen ty kontroly by mohly být častěji! 🙂)))

jennas
17. srp 2019

@laloogrey @1leny jj ono se to nejak srovna snad..zacinam 19tt a 59kg,takze +4....s malou to bylo o kilo a pul mene,ale co,taky je to vlastne treti tehu,nevolnosti jsem nikdy zadne nemela,takze na.to ze jim vic hned od zacatku pohoda😉no jsem zvedava jestli dostanu na genetice fotku pindi😂😂je tajemnej ten.nas chlapecek...s nakupama ted trosku brzdim teda,dokud mi pohlavi nepotvrdi...tak 6.9.jdem..a co vy, jdete taky na druhy screening?u nas se plati tisicovka plus dalsi tisic ze chci video,kde jsou i rysy oblicejiku❤❤a pohyby mam uz od 16+3....u prvniho mas cas,to jsem mela az 20+2💋

1leny
autor
21. srp 2019

@jennas já jdu na 2.screening 4.9. .. Mám z toho trochu strach, aby bylo všechno v pořádku, ale snad bude 😊 jdeme tam jako jsem byla na prvním, tak jak nám skoro nic neřekli.. 🤦🏻‍♀️ Takže po zkušenosti jsem se hned týden na to objednala na soukromou kliniku, kde mi udělali 3D utz a dostanu i obrázek a video (taky za 1000) 😋

laloogrey
Autor odpověď smazal
Zobraz
laloogrey
24. srp 2019

@jennas
@1leny
Ahoj holky, tak my máme 2. screening za sebou, byli jsme včera. Vše je v naprostém pořádku a na svém místě, vše funguje tak, jak má, opět potvrzena holčička a bylo super ji opět vidět 🙂 Pán doktor ultrazvuk přepnul na chvíli i na 3D a je to mazec vidět už ty rysy obličejíčku 🙂 Jinak my chodíme do Brna do Prenatalu, platili jsme 1200 Kč a dostali jsme 3D fotečku a nahrávku celého ultrazvuku na CD. Tak pak pisnite váš zážitek 😇

1leny
autor
2. zář 2019

@laloogrey já opožděně moc gratuluju!!! 😍 ❤️ Jsem moc ráda, že jste obě v pořádku!!! My jdeme teď ve středu, ráno na utz a pak ještě na srdíčko, tak jsem z obojího jak na trní 🤦🏻‍♀️😊
Můžu se zeptat, brali to přitom krev, nebo byl jen utz.. Mě teď napadlo, že ani nevím, jestli být na lačno..🤔

laloogrey
2. zář 2019

@1leny Děkuji moc 🙂 Uvidíš, že u vás to všechno taky dobře dopadne. Já jsem taky byla nervozní, ale od toho pátku jsem hodně už uklidněná opět a tím, jak se malá hýbe a dokonce už je to někdy přes bříško vidět, když ležím na zádech, tak obavy, které byly zpočátku, se hodně zmenšily 🙂 Jinak u toho druhého ultrazvuku se již odběry neberou a na lačno být nemusíš 😉 Tak držíme pěsti 😘

jennas
3. zář 2019

@laloogrey @1leny ahoj devcatka,moc gratuluju ke krásným zpravam,ke zdrave holčičce...ve stredu drzim palecky,urco to bude na jednicku..my jdeme v patek na 2screening a 4D video jak jsou videt i rysy jsem preobjednala az na 25tt,to jsem byla i s malou a to bylo vse videt nádherne fakt❤ tak to az 30.9..tak doufam ze konecne potvrdi pindu teda😂pac prvni genetika typ kluk a 15tt a 18tt se pletl pupecnik tak prd😂

1leny
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
1leny
autor
4. zář 2019

@jennas @laloogrey ahoj holky, tak hlásím, že i "my" jsme v pořádku. Nožičky, ručičky i srdíčko (z toho jsem měla největší strach 🙂). Jen teda má miminko zvětšený nějaký kanálek u jedné ledvinky, takže jdeme za měsíc na kontrolu, ale doktor se tvářil, že to není výjimečná věc a řekl, že i kdyby za měsíc zjistil, že se to nezmenšilo, tak se to bude jen pozorovat a nic se s tím dělat nebude. Jo a konečně víme, co malinké bude! Kompletně všichni nám říkali, že to bude jasný kluk a tradáááá, malá jim pěkně vytřela zrak.. Bude to totiž holčička 🙂)
Tak držím palce na pátek a mějte se zatím pěkně! 🙂

laloogrey
5. zář 2019

@jennas Tak pak šupní nějakou fotečku z toho 4D, pokud budeš mít, ju? 🙂 My se teda na ty další ultrazvuky (3D a 4D) už objednávat nebudeme. Teď už budeme jen chodit do poradny na gyndu...

@1leny Tak to je krásná zpráva, to jsem ráda 🙂 A taky holčička 👧 U nás na vesnici, kde bydlím, tak je nás 7 holek těhotných a všechny čekáme holčičky 😅 A rodí se vždy ob měsíc, tak je tady teďka celkem veselo 😀

jennas
10. zář 2019

Ahojky holky, tak u nás na druhem screeningu vsechno na jednicku🙂 Mame na 100% pindu pry🙂 tak uz tomu zacinam verit teda🙂 akorat byl celou dobu v poloze sklapovacka, nohy i ruce pred oblicejem, takze rysy smolik a jsme preobjednani na ten 25tt, tak doufam, ze to bude spolupracovat🙂 🙂

jennas
10. zář 2019
laloogrey
11. zář 2019

@jennas Ahojky 🙂 No, opět krásná zpráva, to jsem moc ráda 🙂 A máš teda super fotečky - ten klučík už se fakt nezapře 🙂 Já dneska byla na kontrole na gyndě, tak taky máme všechno v pořádku, malá roste tak, jak má, tak jsem ráda. Akorát v pondělí jsem byla na té těhotenské cukrovce a ta druhá hodnota mi vyšla mírně zvýšená (má být do 10 a já měla 10,09, takže vážně úplně o minimum). Paní doktorka mi ale říkala, že to nic není, že dřív by se takové miniaturní zvýšení nijak neřešilo, ale že to hodně zpřísnili teď, tak že holt musím na diabetologii. Ještě k tomu jsem onemocněla, tak je to takový období na prd ☹ Ale nejdůležitější pro mě je, že je malá v pořádku 😇

1leny
autor
11. zář 2019

@laloogrey @jennas Ahoj holky, tak to oběma gratuluju k pozitivním zprávám, to je moc dobře! 😍 Jsem ráda, že se nám daří, ale zároveń to klepu!!🙂 Já byla v pondělí na kontrole a včera na 3D utz. Na kontrole ok, jsem ve 22+1 a nahoře mám cca 4,2 kg, tak snad je to ok. Nikdo k tormu nic neříkal A vyfasovala jsem žádanku na cukrovku, tak za 14 dní se mám objednat. Tobě @laloogrey držím palce, aby pro tebe ta zvýšená hodnota nic neznamenala a bylo všechno ok!! 😉Jinak já vám taky ukážu naši malou princeznu na fotečce, co jsme dostali🥰

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru