Příliš čerstvé těhotenství nebo mimoděložní?

muhehehe
3. srp 2018

Zdravím holky, chci se zeptat na zkušenosti. Dvě čárky na testu, tak jsem dneska naklusala k doktorce- menstruace nyní zpožděná přesně o týden. Sliznice vysoká, ale těhotenství nebylo na ultrazvuku vidět. Jsou dvě možnosti- buď mimoděložní, nebo je to zkrátka ještě příliš čerstvé a proto není nic vidět. K oplodnění mohlo dojít jedině 18tý nebo 20tý den cyklu. Nabrali mi hCG, že prý pokud bude třeba jen 500, tak je šance, že je těhotenství ještě moc čerstvé na to, aby bylo vidět; a že pokud by to bylo nad 1000, je to skoro na tuty mimoděložní, protože s takovou hodnotou být vidět musí (doufám, že si ty hodnoty pamatuju správně). Měla jsem 156, takže dobrá zpráva, doufáme v lepší možnost. Na další UZ jsem objednána za týden a tam by se to mělo rozseknout. Měl to někdo stejně? ,,Neviditelné" těhotenství, které pak bylo v pořádku, tam kde má být? Ráda bych si přečetla něco pro povzbuzení 🙂 🙂 Ale i špatné zkušenosti, pokud jsou... člověk by měl zůstat nohama na zemi. Možná že to je častá věc, ale já jsem trochu nepolíbená, nikdy jsem se o tyto ,,technické" věci nezajímala, protože jsem okolo otěhotnění ani těhotenství (mám už dvě děti) neměla žádné potíže. Dík za zkušenosti, názory

kaczorka
3. srp 2018

Zdravím,u mě taky ze začátku nešlo nic vidět,jen zvětšená sliznice a za týden už tam byla tečka 😉 Je třeba moc brzo.. Držím palce 😉

baruda
4. srp 2018

@muhehehe já šla k dr někdy na konci 4 týdne, taky me poslala na krev,hCG sem mela 330 a tekutinu za dělohou,hned si me tam chtěli nechat,e odmítla jsem.šla jsem pak za 4 dny a hCG bylo pres 1400 a bublinka.před týdnem jsem byla na kontrole bublinka tam byla stále a ještě prý mala modrinka.a včera mela i ta modřinka srdicko :D

baruda
4. srp 2018

@baruda tím chci říct,abys vydržela a nenervovala se,bude to vpohode,uvidis

biedronca
4. srp 2018

@muhehehe Jeee ty jsi přímo můj případ !! Já měla silnějšího ducha na testu a tak hned jsem klusala do CARU. Tam na UZ samozrejmě nic nebylo vidět, těhotenská vysoká sliznice,ale nikde nic. Hcg vzali a jen 32. Za asi 5 dní kontrola znova UZ - tam opět nic, a hcg 150. Takže roste ale pomalu...
Rikal, ze to spise vidí na potratové krvácení a my odjeli do turecka na dovolenou. Vedra, let, výlet jeepem, změna prostredí,stravy atd... Dělala jsem si tam testy a až 26DPO jsem měla poradné dálnice na testu!
Po dovči jsme šla hned na kontrolu a uz tam byl Gestační váček! Zatim ale prázdny...
Přístí týden ve stredu jdu na kontrolu a snad uz ve váčku bude aspon tečka. Rozhodne se.
Tvé těhotenství, stejně jako moje je treba mnooheeem mladší, než si myslíš a než dle vypočtů MS. Klidně se vajíčko mohlo oplodnit pozdeji, než se uhnízdilo, to vse mohlo trvata i 14 dní a proto jsi na uplně ranném začátku.
Ja verim,že to vybojuje, že to dopadne dobre. Neboj, ikdyby...do 14 dní se tam "něco" objeví.

vendelinka08
4. srp 2018

Ano...mela jsem to tak vzdy...a za tyden uz to bylo v deloze....doktor si nas zve zbytecne brzy...

lachtanice86
4. srp 2018

@muhehehe proč si šla k dr tak brzy? Já šla na první prohlídku vždy až v 7tt podle ms. A vždy bylo jasné zda je to ok nebo ne

xkalisto
4. srp 2018

Na gynu má cenu objednávat se až tak na 3 týden po vynechání, jinak tam je právě docela šance že nic neuvidite. Takže spíš je brzo. 🙂

dmiska
4. srp 2018

Jo, řekla bych, že je moc brzy... V prvním těhotenství jsem šla k doktorovi taky moc brzy a nic nebylo vidět. Po týdnu byla vidět tečka a až na další kontrole srdíčko.
Tentokrát jsem si rovnou počkala a hned na první kontrole bylo už i srdíčko.

muhehehe
autor
4. srp 2018

@lachtanice86 Necítím se povinná mít nastudováno jaký přesně termín mám vyžadovat.. ostatně to bych tady nekladla blbé otázky 🙂 Zavolala jsem na gyndu, že mám dvě čárky na testu, tak ať mne objednají... dali termín, tak jsem šla....

muhehehe
autor
4. srp 2018

@baruda dík za uklidnění, bublince přeju ať se zvětšuje a dělá radost 🙂 🙂

muhehehe
autor
4. srp 2018

@biedronca tak napiš jak to dopadlo 🙂 Já jdu ve čtvrtek.

muhehehe
autor
4. srp 2018

Sice už se nemůžu dočkat až bude čtvrtek a další kontrola, ale už z toho nejsem nervózní... děkuju všem za reakce ;)

biedronca
5. srp 2018

@muhehehe jooo to ja taky byla, a kdyz jeden tyden na UZ nic neviděl, an iten druhy týden porad nic '(protoze fatk to otěhotnění bylo strasně čerstve), začala jsem plašit o biochemickém, mimoděložním atd... byla ve stresu, protoze jeden potrat uz mam zasebou,plašila jsem.
A to je to nejhorší... dnes vím,že minimálně za 14 dní po vynechaní MS jít ke gyn, a nejlépe jeste později. At prostě ROVNOU VIDÍ, nebo ne, jaké to těhotenství je. Tak je člověk 3 tydny uplně ve stresu, což teda treba tomu rannému potratu jen nahrává.
Dnes jse muz v klidu, doktor mi rekl, ze na UZ nic, a hcg je nízké a ze se mi na dovolené v Turecku,kam jsme 2 den jeli, spustí asi potratové krvácení. A ejhle? Já prijela z dovči,kde bylo vedro, 2x let, změna prostredí a stravy atd... a na UZ byl gestační váček. Takže věřím,že do 14ti dnů se v tom váčku, aspon tečka ukáze.

oveckaluky
5. srp 2018

Taky jsem to taky měla, na UTZ neviděl nic, ale sám mi řekl, že je ještě brzy, byla jsem myslím 4+3. Za necelý týden (5+2) už viděl dutinky a za další dva (7+2) už i srdíčka 😉

terry1512
5. srp 2018

Byla jsi u Dr moc brzo. Se celkem i divím že tě objednala.
Nejdřív tak 7tt,to už je většinou jasné. A někdy už je i srdíčko.
Takhle jsi zbytečně vystresovaná.
Takže osobně si myslím že bylo příliš brzo nato aby bylo cokoliv vidět.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru