Prosím o radu, co se týče léku Ascorutin. Co mám dělat?

katerina2498
7. pro 2020

Ahoj, dneska jsem byla na vyšetření, jsem v 5tt a lehce spinim, doktor mi předepsal ASCORUTIN, jenže teď jsem byla zaskočena. Píšou, že to nesmí užívat těhotné. Co mám dělat?

sanoela
7. pro 2020

@katerina2498 ano, píše se Ascorutin na drobné krvácení. V tomto týdnu miminku neuškodí zjednodušeně nevstrebava ještě to co vy. 😊 Mnoho žen ani neví v tomto týdnu, že jsou těhotné 😉

katerina2498
autor
7. pro 2020

@sanoela děkuji za odpověď, snad to Teda aspoň pomůže, a ještě se zeptám, jakože nekrvácím tak doslova, ale spíš si utiram takové hrudecky nahnedle, úplně miniaturní, o hnidaci se asi už jednat nemůže že?

barmil
7. pro 2020

@katerina2498 je to psané na všech lécích, žádné léky se totiž netestuji na těhotných. Ascorutin je vitamín K, zastavuje krvácení, v tomto týdnu stejně ještě dítě nejede přes placentu, takže se to k němu nedostane.

katerina2498
autor
7. pro 2020

@barmil no a jak by vysvětlila to špinění, vše si moc beru, tak mám strach...

barmil
7. pro 2020

@katerina2498 ja takhle spinila do 14tt, dlouhé sezení, stres, moc dlouhé stání, únava... Brala jsem taky Ascorutin.
Vše je hodně prokrvené, může krvácet jakákoli cevka, vubec to nemusí být z dělohy a od miminka

katerina2498
autor
7. pro 2020

@barmil a vše ok, jo? A břicho tě u toho bolelo, mně občas rypne, a občas zaboli, jak kdybych to měla dostat, je to normál?

barmil
7. pro 2020

@katerina2498 jj, to ok ma 6měsíců a právě ho uspavam. To se roztahuje deloha, je to jako pms, to je v tehotenstvi normalni. Pořád něco tahá v oblasti bricha. Dělá se tam místo.

sajul
7. pro 2020

@barmil není Ascorutin náhodou vitamin C?

barmil
7. pro 2020

@sajul nn, taky jsem si to myslela, ale prý to je vitamín K podávány při krvaceni, aby se lépe vstřebával vitamín C.

nikolaa123
7. pro 2020

@katerina2498 ahoj taky sem na začátku těhotenství krvácela dostala sem taky Ascorutin měla sem stejné obavy ale všechno v pořádku 😊 neboj neublíží mimi 😊

katerina2498
autor
7. pro 2020

@nikolaa123 děkuji moc holky 🙂

2hanah
7. pro 2020

@katerina2498 To už ne, všechno je teď hodně prokrvené plus nástup hormonů, může se stávat špinění nebo může být v děloze drobný hematot, to se taky stává a nemusí to nic být, já ho měla několikrát, krvácela jsem masivně červenou krev plus i velké kusy sraženin, i jsem se vzbudila v kaluži krve, myslela jsem, že jsem potratila, krvácela jsem pak ještě 3 týdny a miminko úplně v pořádku, jsou mu 2 roky, každé těhotenství je jiné a někdy s tajemstvím, které rozum nepobírá👍

katerina2498
autor
7. pro 2020

@2hanah wau, to je mazes, ještě, že to dobře dopadlo, to bych asi nezvládla, palec nahoru, jsem velký stresar... Asi budu chtít jít radši na rizikový, budeme mít teď pejska čerstve, tak se budu starat o domácnost a nemyslet na nic špatného :D

atekram42
7. pro 2020

@barmil Ascorutin je opravdu vitamin C a k tomu je tam rutin. Proto i ten název. Stačí si přečíst složení 😉

mmm88
7. pro 2020

Ahoj. Řeším aktuálně to samé. Dostala jsem též Ascorutin a Utrogestan. Zjistili mi drobný hematom. Jsem z toho hodně vyděšená, v srpnu jsem měla ZP. Držím palce ať je vše ok.

katerina2498
autor
7. pro 2020

@mmm88 taky jsem dostala obojí, děkuji, taky držím pěsti 🙂

mamikry
7. pro 2020

@katerina2498 Spinila jsem cely 6tt. Leky jsem si napsat nenechala s tim, ze co ma byt, to bude. Za tyden to preslo a male tam porad bylo. 😉 U prcka pred tim jsem spinila taky. Verim, ze vse bude dobre.

tynka9
7. pro 2020

V prvním tehotenstvi jsem zašpinila někdy kolem 8. tt, dle dr vše v pořádku, pak jsem si uvědomila, že bych tou dobou měla vlastně další mesicky, tak asi nějaký hormonální výkyv... jinak můj dr v tohle stadiu nedává nic, podle něj se tehotenstvi buď udrží i bez léků nebo odejde i s léky.. držím palce, ať je vše v pořádku a jsi ten první případ.

@barmil než někde začneš povídat moudra, trochu si to nastuduj - askorutin se tak jmenuje podle kyseliny askorbová (vit c) a rutinu... obojí posiluje cévní stěnu a tím může zamezit drobném krvácení...

beatty
7. pro 2020

@barmil vit. K to neni. Je to opravdu vit. C spolecne ze zelezem.

barmil
7. pro 2020
tynka9
7. pro 2020

@barmil jsem lékárnice, tak snad vím, o čem mluvím. Vykojený mozek možná mám, ale určitě ne tolik. A odkaz na další diskuzi neberu jako relevantních zdroj.

sajul
7. pro 2020

@tynka9 já už jsem si říkala, že by Ascorutin z vit.C změnil složení na K. Je pravda, že mě to tak zmátlo, že jsem i musela zagooglit. 😅

tynka9
7. pro 2020

@sajul úplně v pohodě, alespoň se umíš zamyslet a když si nejsi jistá, tak použiješ google a víš, na čem seš. 😁 ale slečna mě teda odkazem na další koňovou diskuzi a tvrdohlavým opakováním své pravdy hodně dostala 😁

amazonkajanik
7. pro 2020

@tynka9 no taky jsem se zarazila. Mamka ho bere,má poruchu srážlivosti a vím,že je to Cecko. Navíc rutin je obsažen i v pohance,proto se doporučuje jí jíst,když člověk trpí na krvácení z nosu,na krecove žíly,hemeroidy,žaludeční vředy. Já vařím pohanku fence, má struvity a dost jí to pomohlo necurat krev,než přešla na speciální granule

sajul
7. pro 2020

@amazonkajanik to je zajímavý, mám psa na doživotní ledvinové dietě, kvůli kamenům v močovým měchýři, ale o tomhle jsem nikdy neslyšela.

sanoela
8. pro 2020

@katerina2498 není za co😊. Nn zahnizdovani už ne😊 ale jak je vše prokrvené, tak může prasknout žilka a.pak to krvácet. Hlavně by to neměla být světla krev. 😊 Držím palce ať je brzo dobře 🙏

katerina2498
autor
8. pro 2020

@sanoela právě, že je taková hnedsi 🙂 děkuji mockrát 🥰

katerina2498
autor
8. pro 2020

@mamikry to je asi fakt 🙂

astyna88
8. pro 2020

No, ono je to spíš takové placebo pro těhotné 😊
Ascorutin dávám synovi, protože mu více krvácí z nosu, než je běžné u dětí.

2hanah
8. pro 2020

@katerina2498 Ale zvládla, nic jiného mi nezbylo, taky jsem stresař, ale s tím člověk nic nenadělá, bála jsem se, ale věřila, že to bude dobrý, vůbec celé to těhotenství měla hrozný stres a jednu komplikaci za druhou, ale kupodivu náš syn tím poznamenaný není a je opravdu za odměnu, úžasné dítě, přeju taky takové🥰

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru