Rané těhotenství, probíhá vše v pořádku?

meda12234
19. zář 2015

Ahoj holky,chtěla bych se na Vás obrátit s dotazy ohledně ranného těhotenství. S přítelem jsme měli sex 25.8. Měla jsem dostat MS 4.9. a nedostavila se. 10.9. jsem si dělala těhotenský test,který mi vyšel pozitivní,ale druhá čárka byla světlejší. Protože jsem menstruací měla vždy pravidelnou,tak jsem se trochu lekla a po tom testu jsem nevěděla,co a jak. Na druhý den jsem šla na gynekologii a tam mi paní doktorka řekla,že jsem úplně na začátku,ale že mi nemůže zaručit,že bude vše OK. Bolelo mě v podbřišku,ale teď už to není tak časté. Jednou mám bříško nafouklé,jednou úplně splasklé. Tím,že jsem těhotná poprvé,tak mám pořád nutkání se pozorovat. K paní doktorce jsem objednaná 7.10. Žádné nevolnosti nemám,jen sem tam pocit,že mě natahuje,ale nezvracela jsem. Myslíte,že vše probíhá v pořádku?

lenzaaa
19. zář 2015

To ti bohuzel nikdo potvrdit nemuze, kazde tehotenstvi je jine...nekdo ho cele prozvraci, nekdo se citi uplne dobre....musis vydrzet do dalsi kontroly 🙂 je to stres, ale skus myslet pozitivne, urcite bude vse ok, drzim palce 🙂

loc
19. zář 2015

Chapu, jak se citis. Me gynekolog v prvnim tehu vystrasil, ze je to mozna mimodelozni ( dalsi den uz jina doktorka objevila gestacni vacek) a zaroven mi rekl to, co tobe, ze jeste neni nic jiste, ze muzu mit potrat nebo zamlkly potrat apod. Taky jsem se desne nervovala, parkrat jsem i jednorazove zaspinila a to jsem vzdy silela, ze potracim... Ted s druhatkem to uz tak nemam, daleko vic si to uzivam 🙂. Takze klid, zadne stresy, uzivej si tehulkovani a tyhle myslenky si vubec nepripoustej 😉 ! Oni ty doktori se tim na jednu stranu sichruji, rict ti, ze vse bude jiste ok, ti taky nemohou, ale maji radsi mlcet. Tohle straseni je des 😖

terez225
19. zář 2015

@meda12234 Nejlepší doporučení co bych ti dala je pozitivní myšlení ,že vše bude v pořádku jak má a nezabývat se tím co se může a nemůže stát . 🙂 Za pár týdnů bude vidět srdíčko a jak miminko roste. Hlavně pozor na čtení různých diskuzí co vše se může být špatně apod. - to je teprve solidní strašák 😀 Taky čekám první mimi a ze všeho jsem hned úplně KO 😀 ale pozitivní myšlení je důležité. Jinak bolest v podbřišku jsem měla taky na začátku těhu a pak najednou přestalo . Zvracení ani nevím co je ale občas mi taky hezky ,,natáhlo ,, a to je do teď - ale to není pravidelně ,jak se tomu chce 🙂 ... ať je vše v pořádku ,tak jak má a pěkně rostete 🙂

halyinka
2. říj 2015

Určitě bude vše v pořádku, hlavně myslí pozitivně a buď v klidu. 😎 Mě blbě nebylo vůbec, prsa bolely jen trošičku a kdybych si neudělala test ( byla jse zvykla na dlouhé cykly po vysazení HA), tak ani nevím, že jsem v tom.

pavlina1976
4. říj 2015

Ahoj, určitě je vše OK 😉 . Bolesti občasné podbřišku jsou normální. Nekrvácíš, to je taky další dobrý ukazatel prosperujícího těhotenství. Mám to také, že je mi špatně od žaludku občas, spíš večer,ale nezvracím 😉 . Také jdu 7.10. na utz. Dávej na sebe pozor a nenervuj se 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru