Screening. Nejdřív krev a potom až ultrazvuk?

michaela819
17. led 2023

Ahoj holky, jsem objednaná na první screening do Hradce Králové Sanus. Moje paní doktorka mi řekla, že krev i vyšetření.. každopádně jsem trochu bezradná.. chápu dobře, že nejdřív tam pojedu na krev a potom až na ultrazvuk ( screening )? Jedná se mi o to, že bych chtěla, aby jel semnou přítel a nerada bych ho s sebou tahala jenom kvůli krvi. 🙂 když jsem si volala na objednání, tak mě to nejdřív nenapadlo se zeptat. Děkuji. 🙏🏻

helen_h
17. led 2023

@michaela819 Záleží, jaké zvyklosti má dané pracoviště, většinou se dělají dřív ty krevní odběry, až potom uzv, ale lze to udělat i najednou, při jedné návštěvě. Také se někdy chodí na krev do laborky a až na UZV do ordinace, záleží...

emillyhk
17. led 2023

Byla jsem tam cca před 2,5 lety, ale myslím, že to bude stejné. Nejdřív krev a běžný UTZ, tam si změřili velikost mimča, ale nic jiného. Další vyšetření je ten velký UTZ, kde koukají na šíjové projasnění, zadají hodnoty z UTZ a z krve a podle toho ti potom vyjdou ty výsledky, jestli je tam nějaké riziko vývojových vad. Takže partnera sebou až na to druhé vyšetření, na krev ne 😊

jjasmina
17. led 2023

@michaela819 nejlepší bude zavolat si na dané pracoviště já měla krev i velký ultrazvuk v jeden den

pepickovapavlinka
17. led 2023

Tak většinou se obě tato vyšetření delají v jeden den.Ráno vezmou krev a pak vám udělají screening

janule0123
17. led 2023

@michaela819 zavolej si tam … hlavu ti nikdo neurve😃u nás je to ze se jde na krev a za dva týdny na to na screening(budou me brát krev pro mého Gyn a i pro screening … tak ať mají výsledky, az půjdu na screening… )priplacim si za rozšířeny screening, tak nevím jak to je u obyc, jestli tu krev potřebuji taky … po krvi klasická kontrola ….

michaela819
autor
17. led 2023

@helen_h
@emillyhk
@jjasmina
@pepickovapavlinka
@janule0123
Děkuji holky.. nejdřív jsem to zkusila tady, zda nemá někdo zkušenost přímo z toho Hradce😊 zkusím tam zítra zavolat🙂

journals
17. led 2023

@pepickovapavlinka vetsinou urcite ne 😀 2x screening, nejdriv krev a po cca 14 dnech utz s vysledkem

drahotka
17. led 2023

Mam zkušenosti ze Sanusu - 2x za posledni 3 roky 😊 Zavoláš si tam, nahlasis, ze jsi odeslana od pani doktorky na screening a ze by jsi chtela termin. Budou chtit vedet, jaky jsi termin. Přesně. Takze třeba 8+3, 7+6... Vypocitaji si a řeknou ti, kdy mas přijet na krev a bud rovnou ti dají termin i na ultrazvuk velky a nebo ti na te krvi reknou podle bezneho ultrazvuku, az si zkontroluji stari plodu. Pokud v tobe stejne hloda cervicek,aby přítel neco nepropasl, az budeš volat o termin na krev, zeptej se sestricka, jestli bude stacit, kdyz vezmes pritele priste 😊 Jsou tam skveli... Diky nim tam mame dcerku z prvni IUI a synka nam tam pak kontrolovali 🙂 A tes se, pan doktor ti urcite rekne na screeningu, co cekate, je v tom strasne zkušený a je rad, kdyz to muze rict 😁

krisstina93
18. led 2023

U nás se vše dela najednou, nejdřív velký utz, ten je tak na půl hodiny a pak ještě rychle vezmou krev. Ale bude to pracoviště od pracoviště no, v Hradci sem nebyla, tak bude nejlepší si tam zavolat.

pepickovapavlinka
18. led 2023

@journals tak já to takhle teda nikdy neměla.Vždy mi ráno nabrali krev (na lačno)a pak jsem třeba hoďku počkala a pak screening.Oni těch krevních testů dělají víc.Berou se před screeningem ale to s ním nemá nic společného.Jsou to testy na různé nemoci atd.

journals
18. led 2023

@pepickovapavlinka nene, i testy na screening někdo dělá předem a pak ti rovnou při utz řeknou výsledek

kapecko22
18. led 2023

Mela jsem odber krve cca. 14 dnu pred ultrazvukem. Krev odebrana u meho gynekologa, vysledky zaslali na kliniku, kde mi pak delali ultrazvuk. Takze uz dopredu vedeli vysledky krve... Ale zalezi asi na zvyklostech kazdeho gynekologa / kliniky...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru