Špatné výsledky screeningu v 1. trimestru

aneta49
13. dub 2017

Ahoj holky,včera jsme byli s přítelem na screeningu,podle utz bylo vše ukázkové a v pořádku,dokonce nám řekli,ze to bude na 60%kluk,měli jsme obrovskou radost..pak mi nabrali krev a řekli,ze když bude něco špatně,ze se ozvou ještě ten den. Za dvě hodiny volali..výsledky krve spatne- 1:60 Downův syndrom...dnes jsem byla na odběru choriovych klku,výsledky budou až v úterý...strasne se bojím..ještě mám rizikové tehotenstvi,takže po tom zákroku dnes daleko vyšší riziko potratu,musím jen ležet nejlépe 3 dny,pak se pomalu hýbat...je to hrozny pocit,je to našem první miminko,které jsme si vymodlili...otěhotněla jsem až po x lécích,doteď beru hormony...v pátém týdnu jsem prodělala laparoskopii v celkove narkoze,krvacim a spinim,ale pořad bojujeme a teď tohle :'( má někdo zkušenost?

aneta49
autor
19. dub 2017

Dekuju moc❤

aneta49
autor
10. kvě 2017

Ahoj holky,jdu si ještě pro radu..v pátek mi volali z genetiky,ze tedy výsledky dopadly dobre a ze je posílají postou..tsk jsme měli radost,ze i ostatní chromozomy jsou v pořádku a dnes čtu ve zprávě,ze se čeká stále na karyotyp plodu...tak tomu nerozumím,to znamená ˇ,ze nějaká vada tam ještě muže být?

ko87
10. kvě 2017

@aneta49 A nedělají vám k tomu ještě microarray či jak se to jmenuje? To je ještě další level, hodně podrobný. My jsme na něj čekali taky delší dobu. Ale už bych se toho nebála, jestli máte všechno předešlé negativní. Standardně se tohle ani nedělá, obvykle stačí to, co už víte.

aneta49
autor
10. kvě 2017

@ko87 jo,to je ono...dnes jsem tam stejně zavolala a řekli mi,ze mi někdo poslal zprávu,která ještě nebyla úplná,ze výsledky jsou opravdu v pořádku a tu finální verzi mi posílají dodatečne.. stane se,jsme jenom lidi..ale moje nervy 🙂

ko87
10. kvě 2017

@aneta49 No tak super, gratuluju👍 a přeju klidný zbytek těhotenství.

latkovkybrno
10. kvě 2017

Už vím, že to u vás dopadlo dobře, ale jen pro uklidnění navíc - u prvního těhotenství, kdy jsem čekala syna, mi vyšly špatně triple testy a následně ve 20.týdnu velký ultrazvuk. Po genetické konzultaci bylo stanoveno, že pravděpodobnost, že náš syn má Down syndrom je 1:5. Šla jsem na amniocentézu a ta to potom vyvrátila. Bylo to před 5lety a dnes se musím smát.. Synovi bude za 2 měsíce 5let, čte, píše, počítá, je absolutně skvělý a neměnila bych na něm nic.. Ten pocit, že se mě lékaři snažili zviklat k váhání zda si ho máme ponechat mě děsí. Neumím si představit, že ho nemám. Tak neboj, je mnoho šťastných konců.
@rottentocore Můj muž má sesřenici s Down syndromem, je jí 43let a je to absolutně bezvadná ženská. Je nesmírně mazaná a vtipná, pohodová, samostatná a velmi uvědomělá. Její rodiče s ní celé dětství velmi intenzivně pracovali, nikdy se od ní nedistancovali a jde to vidět. Je fakt fantastická.

lutienk
10. kvě 2017

Neboj se. Švagrové taky vyšel dauw.a po odberu plodovky vsew dobre🙂 Filipek uz má 14. Neboj se🙂

rottentocore
10. kvě 2017

@latkovkybrno dekuji... 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru